d o Z\U wo\v>s2 oams En dat dit zo zal zijn in alle tijden Dat zijn de dingen, die niet overgaan... KERSTSTEMMING TE NINOVE Dinsdag- markt wordt verlegd MAANDAG 31 DECEMBER Zesendertigste Jaargang Zaterdag 29 december 1962 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.2? Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG w Het spijt me, waarde Lezer, dat ik U niet ken. Want als het mogelijK was, dan zou ik voor elk van U hierna een afzonderlijke nieuwjaarswens heb ben geschreven En dan wou ik, als ge Uw blaadje openslaat, naast U staan, om U te wijzen waar staat datgene, al het mooie dat ik wens voor Uw eigen familie, Uw eigen werk. Uw eigen ik... Och, niet om de borrel en de sigaar, want stel U voor na al die honderden geutjes alcohol Maar omdat het me werkelijk bevallen zou Ik weet trou wens dat het ook met U zo zou zijn. Want met de kerstdagen is er een soort vertede ring over ons allen gekomen. Wij hebben mis schien de enige keer in het jaar, doch hierVan zijn wij ons zelf niet bewust, wij vragen het ons niet eens af wij hebben in ons andere gevoelens we ten omgaan, dan die welke steeds onze gedachten vullen Dit is wellicht begonnen, die keer dat wij die geslaagde kerstversiering in een uitstalraam heb ben opgemerkt Of toen wij over de radio een Nu sijt weilecome hoorden. Of was het die keer toen ons kindje kwam vragen naar de woordjes, dat het zich niet meer herinnerde uit het kerstliedje van op school... Op Kerstavond zijn wij door donkere straten naar de middernachtmis gestapt De pastoor preekte Zeg niet, voor mij geen Kerstmis dit jaar. Want speciaal aan dezulken armen aan geluk en vreug de komt Christus de vrede brengen. Op Kerstmis hebben wij naar de anderen geke ken en zijn bezorgd geweest om hun noden, de onze opzij schuivend. Wij waren boordevol goede wil En vlugger dan wij 't verwachten zal oudejaars avond daar zijn. Met het glas hoog zullen wij zingen liedjes die wij sinds lang vergeten waanden, en wij zullen aan vrienden en familie nog eens vertel len hoe wij die en die dag in 62 zeg. weet ge t nog samen toch zo'n plezier hebben beleefd. Zo zullen wij het voorbije herkauwen, misschien omdat net moment zelf niet voldoende vreugde zal bieden. Klokslag middernacht zullen wij recht springen, handen drukken en wangen zoenen. Glanzende wen sen zullen wij uiten, en het meer dan werkelijk menen zalig en gelukkig nieuwjaar. Wij willen van al het mindere in ons niet meer, nooit meer, vanaf morgen zullen wij 't nu eens anders doen en andere zijn. Want veel dingen zullen ons helpen van goeden wille te zijn. En als de kalender een kleine halve maand ver der zal wijzen, dan hebben wij de kerstboom naar buiten gebracht en dan is het alsof meteen ook die wondere sfeer in ons kapot is gegaan. Dan zijn de feestlichten gedoofd, die uren lang tot de donkerste hoekjes van huis hebben in de klaarte gezet en dan weten wij in ons binnenste ook weer die donkere hoeken van terugkerende zorgen, ontgoocheling en veel of weinig egoïs me Niet altijd bekennen wij het, maar steeds is het zq Wij zullen weer hervallen in de sieur van elke dag. haastig worden en gejaagd, elke morgen bij de koffie de krant openslaan, de vette koppen lezen Wij zullen steeds wat vinden dat niet is zoals wij 't wensen, niet is zoals iedereen het wenst, maar dat anders is Erger zal in ons opwoeien bij het horen van een nieuwe zaait Softenon of Meredith, als Oost of West weer over geslaagde H-proefnemingen zullen juichen, ais wij weer zouden gedwongen worden een derde keer op Brussel te marcheren, als, als... Dat al zal er toe bijdragen dat wij over veertien dagen het reeds overbodig zuilen vinden nog een nieuwjaar te wensen, en als wij 't zullen doen slinkt het lang niet meer oprecht. Als de schillen en de verzuurde restjes van ons laatste soupeetje in de vuilnisbak werden gegooid, zullen wij totaal weer Kerstmis en nieuwjaar en de schone, wondere verdwazing, die ermee gepaard ging, ver, ver af gaan zien en evenzo veel goede voornemens Want de mens hangt aaneen met haken en ogen Ik ken U wel, waarde Lezer, gij zijt een mens zoals ik. zoals miljoenen andere stervelingen op deze wereld. Die dagelijks een beker werk, zorg, moeilijkheden ledigen, dikwijls met treurnis ver mengd, af en toe eens met een scheutje vreugde. Een mens met hoge verwachtingen voor 1963. Ik wens van harte dat het U goed moge gaan Dat de vreugde van Kerstmis U het hele jaar bij moge blijven 'k Wens dat ge stevig met beide voeten op onze Vlaamse grond moogt staan en met helder hoofd voor Uw goede zaak ijveren moogt. En ik wens ook dat gij in Uw hart een beetje van de vertedering van Kerstmis moogt bewaren, tot december toe. Dan wordt dat stukje wereld, waarin gij leeft en de Uwen. beter, goed zelfs. En tenslotte Een dingen wens ik U en mij en allen samen het oude jaar en 't nieuw te doen in God es Namen Het huidig stadsbestuur heeft van den beginne af de Kerstdagen nimmer onopgemerkt laten voor bijgaan. Het begon het eerste jaar, met een schamele rij kerst boompjes op het balcon van het stadhuis Het volgend jaar werd het stadhuis smaakvol met sparretakken versierd. Doch de inspanning kwam niet tot haar recht terwiile der be zuinigingen opgelegd voor 't electrisch stroomverbruik, met de toenmalige troebele omstandigheden van de sta kingsdagen. Verleden jaar werd het goede spoor ontdekt door de oprichting van twee grote kerstbomen met aangepaste .verlichting vóór het stad huis* Dit jaar werd in die zin nog veel beter. Twee grote prachtig verlichte Kerstbomen vóór het stadhuis Een grote Kerstboom op het kruis punt vóór de nieuwe Kerk, die verlicht bij avond van boven de Poelkberg te Pamel kon gezien worden Een prachtige verlichting van de top van de toren der Onze Lieve Vrouwkerk door de nieuwe middelen waarover de Regie van onze stad thans beschikt. Het neeft veel mensen plezier gedaan en 't heeft veel bezoekers van onze stad getroffen. Lees verder op pagina 2. roortgedaan en zelfs Het stadsbestuur brengt ter kennis van de belanghebbenden dat ter gele genheid van Kerstdag en Nieuwjaar de wekelijkse DINSDAG MARKT WORDT VERLEGD als volgt in de namiddag, vanaf 14 uur, in plaats van dinsdag 1 januari 1963

Denderklok | 1962 | | pagina 1