FC. Ninove4 Geraardsbergen0 O - - O H a S o Begrafenisonderneming t z z 0 (D c 0 KRONEN PALMEN VOOR KOERSEN DE DENDERKLOK 11 INTERNATIONALE VELDLOOP in hel Stadspark te Ninove SPORTA-AVOND TE ASPELARE X m H D m r~ m m U O O m H 73 m m m ALGEMENE BURCHTDAM 20 - NINOVE Telefoon 322.31 CORBILLARDS - ROUWKAPELLEN Grote Keus in Doodkisten (15 soorten) ROUWDRUKWERK Had het derby FC SK niet DE grote massa gelokt, dan mogen de FC-dirigenten zich toch nog gelukkig achten met de opkomst van hun supporters wanneer we sommige bestuursleden van andere voetbalclubs horen klagen. Het FC-bestuur had wijs gedaan op gevaar af een malaise in haar spelersrangen te zien kan keren Colinet uit de ploeg te weren. Aldus kwam Neirincks op de backplaats met Coppens en ver zorgden Jefke De Bels en jubilaris Van Waeyen- berge als tweehet middenveld en de voeding van de voorlinie die bestond uit Matté Raemae- kers Van Petegem en Van Der Biest. Dat deze ploeg wiens grote verdienste het was als één man voor de zege te hebben gevochten het ook zonder Felix kon, bewijzen de eindcijfers wel meer dan voldoende. Geraardsbergen vertrok met de vaste overtui ging door een stug verdedigen zeker een punt uit de brand te kunnen redden, en trok een muur van liefst zeven verdedigers op. Pas waren enkele mi nuten gespeeld of Marc Van Petegem miste een open kans door de bal in de handen van keeper Van Den Broeck te plaatsen. Aanval na aanval golfde op de Geraardsbergse muur en onze kramp achtig spelende voorlinie vond niet het gepaste gaatje. Stilaan waagde SK dan ook reeds een aan val en... toen gebeurde het. Een verre trap in de ruimte door een bezoekende achterspeler werd door een snelle voorspeler opgevangen en een mooie rood-gele kombinatie door de vlug aanstormende «delen» van de muur, noopte Van Geit tot een oordeelkundig uitlopen om erger te vermijden... De Bels vroeg en kreeg de bal achteraan... rukte op tot tegen de verzwakte verdediging en besloot zijn rush met een prachtige steek-pas naar de Gutte die geen ogenblik aarzelde en pront binnen schoot. Geraardsbergen was nog niet bekomen van dit feit als Matté puik centerde en ditmaal miste Mare de kans niet en het werd 2-0. Technisch klassen beter dan haar tegenstander en vol zegewil, mag deze zege van FC als een der schoonste en meest verdiende genoemd. Deels overmand door tegenslag maar vooral bij gebrek aan technische begaafdheid en lisiek, moe ten we hier neerpennen dat SK in slechte schoenen zit. Jongens, het zal dringend moeten veranderen en verbeteren of het wordt voor L een diamatische terugronde... En daar zouden we en we zeggen dit oprecht zeer veel spijt over hebben. Zondag zou Sportkring zeker moeten kunnen gelijk spelen te Merchtem (14e geklasseerd op 1 punt van SK) zoniet wordt er verhuisd naar de bagagewagen en voor hoe lang dan...? Onze Donderzonen wisten ons andermaal te verrassen maar deze keer in de gunstige zin. Iedere ploeg lukt er niet in op Union Centre een 0-1 zege af te dwingen. Na een flink volgehouden inspanning wist Jefke Schets enkele minuten voor het einde het enige doelpunt aan te tekenen en een verdiende zege vast te leggen. Morgen krijgen onze buren misschien dan een kans om doeltjeskermis te houden bij het bezoek van het veroordeelde Frameries Maar voorzichtig- tigheid blijft toch de boodschap. En de eerste speeldag van 1964 krijgt Ninove een bezoek aan leider Schaarbeek te verwerken. Een overwinning van groen-zwart voorop zetten ware wel wat gewaagd, maar toch zijn we can ooi- deel dat indien FC dezelfde zegedrift van vorige zondag demonstreert een puntje zeker mee naar huis komt. En dit zou een zege waard zijn... Provinciale het heel wat beter. Appelterre ging te Overboelare de volle inzet ontfutselen (1-2) terwijl Iddergem heel wat last had om met dezelfde cijfers te Rcnse de zege te behalen. Tenslotte een hartelijk proficiat aan Kapitein Seu Van Waeyenberghe die vorige zondag door de ganse FC-familie gevierd werd ter gelegenheid van zijn 425e match in het eerste elftal. Zondag 19 januari te 14 h 30 in het stadspark wordt de 3e Grote Prijs van de Stad Ninove Ere prijs Edmond Breckx ingericht door NAC. Verzekerde deelname vande Franse kam pioen Micheld Bernard Charpentier (kampioen van Luxemburg) Bapembe (kampioen van Con- g0) Marcel Van de Wattijne Hedwig Leenaert Frans Van der Hoeven Aureel Van den Dries- sche Denis Jouret Free Van Nieuwenhove Fromont Ooms Van Geert Houtman de volledige ploeg van Almania Aken enz... Wedstrijden voor miniemen, kadetten, scholie ren, juniors-militairen en seniors/militairen. Na enkele weken onderbreking konden onze Provincialers ook terug aan de slag. Standaard Denderleeuw kreeg leider Meuleste- de op bezoek en moest zich tevreden stellen met een eervoile 1-1 uitslag. Alleen onkans belette de roodjes een verdiende zege in de wacht te slepen. Stilaan maar zeker lijkt de toestand voor FC Denderleeuw hachelijker te worden. Te Haasdonk werd verloren met zware cijfers (6-1) en reeds bedraagt de kloof met de voorlaatste gerangschikte 3 punten. Zeker niet rooskleurig... Voor onze streekgenoten in 2e Provinciale werd het tweemaal niets: Winnik verloor bij het noch tans zwakke Sparta Geraardsbergen (4-2) en de Denderhoutemjongens kregen te Ophasselt een zwa re 5-1 nederlaag te slikken. Ook deze beide clubs geraken niet uit de schijn van de rode lantaarn. Gelukkig maar deden de mannen uit Dei de Dinsdag 14 januari 1964 te 19 h 30 stipt richten Sporta Gewest Ninove en «De Sportvrienden As- pelare in de Mariazaal te Aspelare een grote Spor- ta-avond in met op het programma Vraaggesprekken door Dr Dries Claes en Eer waarde Heer Devenyns met Rik Van Loov, kam pioen van België beroepsrenners 1963 de gekende voetballer Paul Van Himst de gebroeders wille- quet, kampioen van België duivensport fond 1963 Albert Van Damme, kampioen van België veldrij den 1963 Willy Raes, kampioen van Oost-Vlaand. beroepsrenners 1963 de beroepsrenners Armand De Smet Julien Haelterman Frans Melcken- beek Jef Planckaert Edgard Sorgeloos Da niel Van Damme en oud-renner Albert Ritserveld. De jonge renners Emiel Coppens Ritserveldt Jean-Marie Eddy Merckx Wilfried Van Der Haegen Roger Renneboog Albert De Bodt Albert Lambrecht Paul De Coppel en André De Smet. De NAC-atleten Walter Sergeant en Norbert Van Muylem De motocrosser Maurits LauwTaert De voetballer Michel Van der Stockt. Filmen van de Sportaleden Albert De Troyer en Renzo Santuliana over verschillende sportge beurtenissen uit de streek. Na de rust toog FC opnieuw ten aanval en het duurde niet lang of FC bereikte veilige 3-0 cijfers dank zij een prachtig voetbalstaaltje van Marc Van Petegem na een mooi opgezette aanval van links geraakte Marc met een gevatte schijnbeweging dooi de bezoekende verdediging... lokte Van Den Broeck uit zijn kooi... omzeilde deze zeer handig en besloot in het ledige doel. Het vierde Ninoofse doelpunt was zeker bedoeld als kerstgeschenkop hoekschop kopte een bezoe kende achterspeler in eigen netten. Bedankt... FC liet de teugels toen wat losser en Geraards bergen kwam aan bod. Hoe de jongens ook zwoeg den om toch maar een doelpunt aan te-tekenen, niets mocht baten ze stootten op een onvermurw bare Van Geit die tot driemaal toe een gemaakt doelpunt wist te verijdelen. Naar enze mening had de Fië het in zijn hoofd gestoken voor de laatste match van het jaar zijn kooi ongeschonden te be waren of... was dit zijn persoonlijk geschenk aan de gevierde Seu... Wie weet? rrt 7s 03 73 O </i 73 «s Voetbal Omer SIROYT

Denderklok | 1964 | | pagina 11