h rist Sn HET 1' FESTIVAL DER SCHILDERKUNST Gemeenteraadszitting \j Achtendertigste Jaargang Zaterdag 18 januari 1964 TE NINOVE VAN 10 JANUARI 1964 UITNODIGING Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327 T 7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Na hun thuiskomst uit de school waren de kin deren erover blijven zeuren en zaniken, je weet wel zoals alleen kinderen kunnen zagen en... blijven zagen om een patriarchale eik, die alleen op zijn winterslaap gesteld is, toch te vellen. Wij moesten beslist naar de winkels in het stadscentrum gaan kijken, want overal waren schilderijen in de uit stalramen verschenen. Het is iets net als op Witte Donderdag verzekerden zij. Ik heb vooreerst met alle mogelijke logika ge poogd aan te tonen dat Witte Donderdag onmoge lijk vóór Kerstdag kón vallen en dat er ook geen twee Witte Donderdagen per jaar konden zijn. Zij antwoordden mij dat het toch iets anders was dan met Witte Donderdag dan waren er alleen de keurige uitstallingen van winkelwaren met hier en daar een aap in de vitrine of een man in pyama met een clixke houten kop, die knikt om te bedui den hoe goed hij het heeft op een Epedamatras. Thans waren het echter schilderijen en daarover leerden ze in de klas. Of herinnerde ik mij mis schien niet meer dat zij verleden jaar met gans cie klas naar de tentoonstelling in de Roxy waren geweest .Ik heb nog een gat in de lucht geniesd 't viel wat luider uit dan bedoeld werd om de eerste s^\ mptomen te demonstreren van een opkomende traditionele winterverkoudheid, doch wanneer ook mijn vrouw beweerde dat het misschien die avond juist paste omdat nog enkele kerstgeschenken moes ten worden aangekocht, heb ik maar opnieuw mijn warme pantoffels geruild voor mijn intussen af koelde schoenen. Eerlijk gezegd onze avondexpeditie is meege vallen. De uitstalramen waren net juweeldozen. On ze handelaars hadden zich werkelijk ingespannen om er iets goeds van te maken en sommigen ver dienden een dikke pluim voor hun goede en smaak volle voorstelling. Hier was het schilderij of kera- niiek werkelijk voorgesteld als een juweel in een schrijn. Ik moet hier geen namen noemen van uit blinkers. Deze handelaars stonden zelf in hun eigen winkel als in een hoge loge om de reakties van het publiek te volgen. Hun loon zullen zij zeker intus sen wel ontvangen hebben in de vorm van een uitzonderlijk verkoopcijfer en vooral in een stij gende populariteit van hun zaak. Koude voeten ten spijt zijn wij van uitstalling tot uitstalling gedrenteld. Ik ben, misschien wel de eerste maal van mijn leven, rustig vóór de vitrines van welbepaalde winkels blijven staan, waar ik anders als «man» moeilijk uit welvoeglijkheid zó maar kon halt houden. Nu had ik echter een dubbel exkuus eerstens hing mijn vrouw aan mijn arm ei bovendien was er in het uitstalraam een schil derij te bekijken. Intussen leende ik een half oor om het gesprek te volgen tussen mijn twee oudsten, middelbaar- onderwijsgangers. Deze zochten aardig hun weg tussen expressionisme, surrealisme en andere kunst ig re a dingen. Mijn oudste kon zelfs zijn fantasie ca? vrije teugel laten bij het zien van een haast abstrakte keramiek. Onwillekeurig maakte ik mij de bedenking hoe anders de jeugd de nieuwe vorm geving aanvoelt dan wij ouderen. Keuze was er overigens genoeg. Tersluiks las ik in de ogen van mijn vrouw hoe zij dit of dat schilderij- in haar verbeelding presenteerde boven het dressoir m onze eetplaats of tussen de schouw en de deur van ons salon. Ik heb haar stil in de arm geknepen en gefluisterd Dat doek zouden wij toch eens bij een andere gelegenheid moeten kopenZeg hoe vindt gij het Ais wij onze kinderen naar het volgende uitstalramen volgden, was het of wij een stuk van ons hart waren kwijt gespeeld. Die avond zijn wij naar huis teruggekeerd moe. gelukkig om al het schone dat wij hadden aan schouwd en... met ijskoude voeten. Ik heb er nadien nog over nagedacht hoe wonderlijk het er in onze wereld nog aan toe gaat. Wij verlangen dat de kunstenaar zou schilderen zoals wij het zien. Hij verlangt van ons dat wij zouden zien zoals hij schil dert. Gelet op het enorme sukses van dit le Festvival der Schilderkunst te Ninove, ingericht door de Kunst- en Kuituurvereniging der Denderstreek, hebben wij eraan gehouden ten gerieve van onze lezers op woensdag 8 januari 1964. te 8 uur, in café Cristal, Geraardsbergsestraat 41, de trekking bij te wonen der prijzen van de grote tombola. Deze trekking gaf volgende uitslag le Prijs Schilderij «De Kathedraal» van Kunst schilder Frans Minnaert nr 456Q 2e piijs Schilderij «Heide bij Valavond» van Kunstschilder Etienne Micholt nr 9449 3e prijs Schilderij «De goede, oude Tijd» van Kunstschilder Maurice Bellemans nr 15016 4e prijs Schilderij «Interieur-Wellenshoeve» van Kunstschilderes Laure Fels nr 6574 5e prijs Schilderij Nevelig van Kunstschilder -etser Emiel De Cooman nr 13873 6e prijs Schilderij Landschap van Kunstschil deres Lydia Van Liefferinge z nr 1101 7e prijs Keramiek van Schilder- Keramieker Mon De Rijek - nr 1702 De prijzen zijn ter beschikking van de winnaars en mogen worden afgehaald bij Kunstschilder Etienne Micholt, Stweg op Aalst 82, te Ninove. De Heer Maurice Bellemans, voorzitter van de Kunst- en Kuituurvereniging der Denderstreek, hield ei aan de talrijke deelnemende handelaars van harte te danken voor hun welwillende medewerking en steun. Hij beloolde voor het volgende jaar een nog talrijker deelname van kunstenaars. Wij kunnen alleen wensen dat het Festival der Schilderkunst tot een blijvende jaarlijkse traditie zou mogen uitgroeien Het was reeds enkele minuten over 20 uur toen de heer Burgemeester de vergadering voor geopend verklaarde. De Raad was volledig aanwezig maar er was praktisch geen belangstelling. Dhr Sekretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande vergadering dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. 1 Kasverslag stad vierde kwartaal 1963 Dhr De Riemaecker geeft lezing van het verslag Ik richtte een schrijven tot de heer Minister van Financien waarvan een doorslag aan de heer Eerste Minister >m aan te dringen tot de uitbetaling der achterstallige belastingen voor de dienstjaren 1962 en .1963 die meer dan 10 miljoen bedragen. Gedeeltelijk tengevolge aan dit schrijven werden thans een 6 miljoen aan achterstallen uit betaald. Het verslag wordt gunstig geadviseerd 2 Electriciteitsregie goedkeuring overgangs regime Uit de briefwisseling betreffende deze aangele genheid. waarvan dhr De Riemaecker de Raad ken nis geeft, blijkt dat de schatting van de CED vol gende cijfers aangeeft, nieuw: 16 miljoen 209.000 F -en na afschrijving 9 miljoen 030.000 F waarin de CED gerechtigd is. Dhr Cornelis Uit al uw mededelingen kunnen we besluiten 1Ei is het voorstel van de CED tot verlen ging van het contract 2) Er is de eenzijdige waardebepaling van de CED 3) Er is de zaak Ebes. Dhr De Riemaecker Intercom en Ebes zijn de kaait aan het kuisen en de zaak rationaal aan 't verdelen. Dhr Waltniel knikt ontkennend. Dhr De Riemaecker Al wat ik hierover ver klaar vernam ik van de heren Directeurs van Ebes en Intercom. Dhr Waltniel Ik vraag me af wat die mensen bedoeld hebben door U onwaarheden te vertellen. Dhr De Riemaecker Er zal wel iets gebeuren v\at juist weten we niet, misschien omwisselingen De tijd zal het uitwijzen... Ik geef U hier nu lezing van het proces-verbaal (Lees verder op pag 2) STAD NINOVE KULTURELE KOMMISSIE Op donderdag 23 januari 1964 te 20 uur in de zaal Koepoortzal Dr ANSELIN, Werkleider aan het beminane voor Toegepaste Economie bij de Rijksuniversiteit te Gent, een VOORDRACHT ge- ven over het economisch leven van de provincie Oost-Vlaanderen. ledereen is uitgenodigd. Vrije toegang. Ss9^'nd

Denderklok | 1964 | | pagina 1