\J Antwoord aan de kopers De historiek, van dit geval HOE KWAM NINOVE IN AANMERKING? DE AANWERVING VAN HET DOMEIN DE AANBESTEDING DER WERKEN Achtendertigste Jaargang Zaterdag 25 januari 1964 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327 ';7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Op 15 dezer werd, in naam van de kopers van kleine landeigendommen te Ninove. een brief ge stuurd aan de schepen van financiën met bitter beklag over het aanslepen der werken. Het is een vaststaand feit dat verscheidene ko pers die erop rekenden in de loop van de zomer 1963 over hun kleine landeigendom te kunnen beschik ken, thans met nijpende en ernstige huisvestings problemen moeten afrekenen. Dit is de promotoren van het Kompleks Ter Duyst genoegzaam bekend. Volledige uitieg over het geval van de vvijK Ter Duyst is thans verschuldig. De kopers en ai de an dere belanghebbenden hebben daar recht op. Het vorig stadsbestuur heeft vroeger kontakten aangeknoopt met de Nationale Maatschappij voor Kleine Landeigendommen (N.M.KL.) voor de aan leg van een vvijkklompleks tussen de Okegembaan en de verlenging der IJzeren wegbaan. Dit opzet bleek praktisch onuitvoerbaar daar al te talrijke grondeigenaars moesten aangesproken worden. Na zijn aanstelling op 9 januari 1959 heeft het huidig stadsbestuur reeds vanaf maart 1959 het pro bleem aangepakt en, om redenen van praktische aard, uitgezien naar een inplantingsmogelijkheid elders. Er werd een ogenblik stilgestaan bij het inzicht van een inplanting in het Polderkwartier, maar ten overstaan van het hevig verzet van de instanties van de Stedebouw werd dit opzet zeer spoedig opgegeven. Intussen deed zich een onverhoopt feit voor het te koop stellen van een blok grond van circa 10 Ha op de hoek der kruising van de Denderhou- tembaan met de Lindestraat. Op 17 februari 1960 vernam het stadsbestuur, na talrijke voetstappen, dat de diensten der NMKL geen bezwaar hadden tegen de aanleg van een kom pleks op het Ter Duystveld. Op 28 april I960 hecht de Raad van Beheer der NMKL zijn goedkeuring aan de aankoop van circa 7 Ha uit het te koop gestelde blok. Het verschil van circa 3 Ha bleef steken in de voorstrook van 50 m diepte langs de Denderhoutembaan en langs de Lindenstraat die de eigenaar zelf zou verkavelen voor de verkoop van bouwgronden Op 11 mei 1960 richt de NMKL een officiële vraag tot de Minister van Volksgezondheid en van het Gezin. Op 18 juni 1960 betuigt die Minister zijn in stemming er letterlijk aan toevoegend dat de Na tionale Maatschappij van nu af aan alle mogelijke schikkingen zal moeten treilen om het oprichten, in 1961, van een eerste reeKS woningen op bedoelde grond te verzekeren Ingevolge de Ministeriële machtiging beslist de Raad van Beheer der NMKL op 28 juni 1960 over te gaan tot de aanwerving der nodige gronden. Op 7 oktober 1960 verkrijgt zij een Besluit van de COO Ninove voor de verkoop van 1 ha 30 a 90 ca weide en op 12 oktober 1960 koopt zij 6 Ha 43 a 88 ca grond van de heer Coppens. Aldus verwerft de NMKL in een rekord-tempo een domein van 7 Ha 74 a 78 ca, waarvan de per ceelgrens op het einde van dit domein later zal rechtgetrokken worden door een minnelijke ruiling met de erven Van Meikebeek. De Nationale Maatschappij kon dus onmiddel lijk opzeg betekenen aan de pachters en met laatst genoemden een regeling treffen voor hun pachters- rechten. hetgeen van geen leien dakje liep. Voor de toegangswegen tot het kompleks zou de stad zorgen. Bij Besluit van de Gemeenteraad van 22 april 1960 werd het College gemachtigd over te gaan tot de aankoop van drie toegangswegen in de strook bouwgronden langs de Lindenstraat een eerste nagenoeg ter hoogte van de ingang van het gewezen vakantiepatronaat een tweede, een wandelweg, nagenoeg te midden van het kompleks en een derde op de achterkant in de Lindenstraat. Vóór einde 1960 was het domein voor het kom pleks gevormd en toegankelijk. Naderhand zal de stad een strook grond aan werven van de eigendommen Coppens, Van Meike beek en Vanderkelen langsheen de Lindestraat ter verbreding van de wegenis van die straat en nader hand zal ook grond aangeworven worden uit de eigendommen Muylaert en Moyersoen voor de ver binding van het kompleks rechtstreeks met de Denderhoutembaan. Architekt Vyverman uit Denderleeuw, aange steld door de Nationale Maatschappij, dient zijn aanbestedingsbundel voor de WONINGENBOUW in bij de NM begin september 1961. Op 23 november 1961 beslist de Raad van Be heer der NM over te gaan tot de bouw van een eerste reeks van 30 woningen in plaats van 20, zo- ,als eerst voorzien. De opening der aanbiedingen wordt gedaan ten stadhuize te Ninove en aanbesteed door de Raad van Beheer der NM aan aannemer Delmulle uit Wortegem, die vanaf maart 1962 zijn materialen aanbrengt op de werf. Aannemer Delmulle trekt er duchtig op los met de bouw der eerste reeks van 30 woningen en te vens van een tweede reeks van 16 woningen, die in de loop van 1962 aan Ninove werd toegekend. Intussen heeit het stadsbestuur de kwestie van de WEGENISWERKEN aangepakt met op 31 maart J61 o\ er te gaan tot de aanstelling van architekt- urbanist Vyverman voor het opmaken van een plan van aanleg voor het kompleks Ter Duyst en om geving. Het voorontwerp der wegeniswerken wordt slechts in juli 1962 gunstig geadviseerd door de Stedebouw die toelating verstrekt voor het gereed maken van definitieve ontwerpen en bundels voor de aanbesteding. Ais toelagen worden in het voor uitzicht gesteld 100 Vf voor wegenis en riolering binnen het kompleks. 30 't voor wegenis der toegangswegen en Lin denstraat. 60 voor de riolering in toegangswegen en Lindenstraat. Na enkele aanpassingen aan gedane opmerkin gen belandt het definitief aanbestedingsdossier in december 1962 op het Ministerie van Openbare Wer ken te Brussel. Op 8 mei 1963 mocht er eerst overgegaan wor den tot de opening der aanbiedingen te Ninove. Aannemer Coppens uit Erpe was de laagste aanbie der. In het beste tijdperk van het jaar voor de bouw nijverheid werd thans kostelijke tijd verspeeld door de hogere instanties voor de eigenlijke aanbeste- cung, onder voorwendsel dat de aanbiedingsprijs 33hoger lag dan de prijs van het bestek, waar het Departement van Openbare Werken slechts een ver hoging der prijzen van 8'wilde aanvaarden on danks de prijsstijging te wijten aan de uitzonder lijke strenge winter 1962-63! Met man en macht lukte het op 3 juli 1963 een vaste belofte tot toelagen los te krijgen van de Minister \an Openbare Werken voor een bedrag van 3 miljoen 895.000 F volgens de percenten vroe ger principieel beloofd. (Lees verder op pag 2) °^ams Brt f*fseztnd #ee4</; De Kleine Landeigendommen te Ninove

Denderklok | 1964 | | pagina 1