Wachtdienst der geneesheren 2 "DE DENDERKLOK NINOVE - MEERBEKE - OUTER D' S O E N S WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK WEEK VAN DE SOLDAAT 2 - 9 FEBRUARI AAN DE OVERSTEN AAN DE BURGERS Het huis is hier groot en mooihet telt drie verdiepingen. Vroeger woonden hier prinsen en prinsessen. Er is meer dan één klaslokaal per ver dieping. In de kelders kan men skischoenen en ski's bekomen. Op iedere kamer is een lavabo met kraan tje voor warm en koud water om ons te wassen. In de gang zijn verschillende toiletten. Lutgarde Geerts Hotel Palace ligt op 1800 m. omringd door sneeuw en bergen. Een 300-tal kamers, een grote eetzaal, een kapel, ontspannings- en klaslokalen zijn voorzien, In de kelder worden de skibenodigd heden uitgedeeld. Rita Everaet Gisteren kwamen we hier aan. In het huis, waar we zijn, verbleven graven, prinsen en prin sessen. Er zijn hier 20 salons, eet- en danszalen en ook 300 slaapkamers. Wij hebben een kamer met vier bedjes. Rita De Wever Het is hier een zeer groot en prachtig huis met veel balkons. Er zijn 300 kamers. Overal hebt ge een mooie uitzicht. Er is goede verwarming. Myriam Van Cauwelaert In de voor- of in de namiddag hebben we ski lessen. En in de voor- of namiddag hebben we les. s Avonds hebben we lichte les en zingen we gezel schapsliederen. Godeiieve Van Der Taelen Vrceg in de morgen worden we gewekt door een fonoplaat. Na het ontbijt gaan we skiën, 's Mid dags krijgen we een goed diner. Dan is het tijd om te rusten. Greta Francois W e gaan veel skiën, dat is plezant We moeten ook veel rusten, dat is niet zo plezantWe stellen het hier zeer goed! Dorethy De Putter Vanmorgen zijn we naar de skivelden geweest Daarna zijn we gaan eten. Het was lekker. Na ons eten moeten v\e dan gaan rusten. En dan kwam de juffrouw ons roepen voor de les. We hebben dan een brief naar onze cuders geschreven. Rita De Deyn We zitten gezellig aan tafel met vier klasgeno ten en drie franstalige meisjes. Hoe het eten is Het smaakt allemaal zeer lekker, 's Morgens eten we boterhammen met kaas of confituur, 's Middags en s avonds krijgen we een warme maaltijd. Martine Cieters Het eten in Maloja is zeer lekker, het fijnste eten van de Bergstreken Van de Zwitserse lucht krijgt iedereen honger. De kok van Maloja kan zijn werk- Anne Van Der Kelen Het is hier zeer lekker eten. Elke middag krij gen we eerst soep, daarna aardappelen met groen ten en later nog een dessert. Deze avond hebben we terug lekker eten gehad. Ik hoop dat het zo zal b lJven Josianne Anthoons bij afwezigheid van de huisdokter is van dienst Tijdens weekeinde van 2 februari 1964 HALLEBAAN, 38 - MEERBEKE - Tei. 320.20 dhr. W. De Geest Burchtstraat Het is hier een prachtige eetzaal. De dienst meisjes komen met wagentjes het eten brengen. De kok moet wel voor 1500 kinderen eten maken. Er zitten ook Franse kinderen bij ons. L. Deweghe Het eten is lekker. We eten altijd met 2 ploegen Diane Beeckmans Het avondmaal zijn geen boterhammen maar wel aardappelpuree met rauw witloof en eieren. Als dessert een lekkere taart. Arlette Waegeman Onze eerste maaltijd bestond uit aardappelen, prinsessen en ossentong met een mandarine als des sert. s Avonds kregen we aardappelpuree met ge bakken eieren en witloof, tot slot een stuk taart Het eten is hier altijd al lekker geweest. Jeannine De Dier Onze droom was eindelijk vervuld de eerste skiles begon Eerst de skischoenen aantrekken, dan de eerste stap pt r ski, vallen hoort erbij en dan, maar skiën. Erna Raes Voor we gingen skiën legde de skileraar (Toniï alles uit. We moesten dan onze skischoenen aan trekken, onze ski s aanbinden, enkele skioefeningen maken en dan glijden. Veel te vlug naar onze zin gingen we weer binnen. Monique De Lange We wachtten allemaal af, wie het eerst zou vallen. Marie-Renée ook een goed geblokte had het maar pas gezegd of boem, ze lag de grond op. Ze kon niet meer opstaan en de tranen stonden in haar ogen van het lachen. De skileraar hielp haar over eind en ze stond weer op de begane grond. Och, ik was vergeten, hoe onze skileraar heet, het is een rare naam, hoor ToniVan alle kanten klonk het Tonirf Toni, Toni, kom help me Mia Van Cauwenberghe Van de morgen mochten we eindelijk naar het sneeuwveld. Ons anderhalf uur was rap voorbij 'Voor we begonnen te skiën legde de skileraar alles uit. Jeannine viel... Ze dacht, nu nog recht ge raken, de skileraar had het ons dan geleerd en zo geraakte ze toch recht. Agnes Van Rossom 'Deze morgen mochten we eindelijk naar de skivelden. Het zijn blauwe ski's en nogal lange hoor Er zijn dikke, zware skischoenen bij. O die frisse skiweiden, ze zijn zo groot. Ze staan vol, met naaidbomen. De skileraar heet Toni. Auf wieder- sehenLutgarde Goossens Onze skibotten zijn echte berebotten. Vooraleer we ze hebben aangetrokken is al heel wat tijd ver loren. Maar het skiën is erg leuk. Anne Suenaert Deze morgen mochten we eindelijk naar het skiveld. Eerst leerden we onze skiën aanbinden, stappen en duwen en vallen Het was erg prettig, ik zou de hele dag wel willen skiën. Erna De Leeneer Deze namiddag mochten we even in de glin sterende sneeuw spelen. Tijdens onze wandeling hebben we niet alleen gespeeld maar ook geleerd"" We leerden, dat, door de tunnels in de bergen de steden vlugger in verbinding komen. Annie De Troeyer Wij zijn deze namiddag na de les een wandeling gaan doen in de zon Wij hebben de bergtoppen bewonderd en ook het dicht-gevroren meer. De juffrouw heeft ons met geheel de groep gefoto^ra- feerd Gisèle Stevens Deze middag gingen we wandelen om de natuur te bekijken. We kwamen voorbij een groot meer We maakten een berg in de sneeuw en legden daar hoogtelijnen op. Denise Van De Wiele i de nami<idag gingen we naar de bergen kii ken. We mochten een proef nemen met sneeuwber- eeduiH6 ï?00?Sle, S.treek Was met een §eel 'int aan geduid, dan volgden oranje en groen. We gingen an een kleine helling springen en kwamen tot aan onze knieen in de sneeuw terecht. Anne Van Den Storme Van namiddag na de klas zijn we in de zachte zon gaan wandelen. We kwamen dichter bij de besneeuwde toppen. 'Dan zijn we in de sneeuw ge sprongen en we zakten er in tot aan onze knieën Godelieve De Schuyteneer 't Is hier enig prachtig landschap, ski, tochten, familiegeest en zon, zon, zon. De kinderen zijn braaf en eten goed. Ze worden door de skileraars geprezen om hun snelle vorderingen (Wij zijn wat trager!...) Ze verdedigen de Ninoofse kleuren met Ninoofse persoonlijkheid en «eksplikeren zich tegen iedereen. (Mister, mijn shuhe zijn los). Wij zouden het hier lang kunnen uithouden De leidster Steek even het kontakt aan en de motor draait. Steek even het kontakt in en de stroom gaat door. Steek even het kontakt aan en er is licht. Kontakt... Daarom gaa t het toch bij de week van de soldaat. Meer kontakt tussen burger en sol daat, tussen de thuis en de soldaat, tussen de over sten en de soldaten, tussen de soldaat en de soldaat Het gaat er bij velen zo moeilijk in dat sol daten meer zijn dan stamnummers, meer dan een maag, meer dan oorlogsmateriaal, meer dan jonge ren die eens moeten gehard worden. Daarom is het juist nodig aan allen aandacht te vragen. Om hen erop te wijzen dat de jeugd van van daag in het leger, zoals trouwens de jeugd overal, medezeggingschap wil. Geen medezeggingschap over strategische problemen, maar medezegging schap daar waar het gaat over een gemeenschap van mensen die moeten samenleven medezegging schap over het onthaal, de verlofregeling, het eten, de kamerversiering, de ontspanning, de menselijke verhoudingen, de discipliene. Niet alleen met een reglementering op papiei, niet alleen met mooie voorschriften en vage beloften, maar door de geza menlijke inzet van chefs en ondergeschikten kan men in het leger tot een goede gemeenschap komen. En zo er geen kontakt is tussen onderofficieren, officieren en soldaten kunnen we nooit tot betere toestanden komen. W e weten dat er op het ogen- bliK in de schoot van het leger moeite wordt gedaan om tot betere menselijke verhoudingen te komen. Hiei voor dank, maar aanvaard dan het kontakt dat gesteund is op wederzijds gesprek, waardering en medewerking. Ook daar moet kontakt zijn. Eerst met de toekomstige soldaat. Niet om hem tc zeggen dat het leger een rotzooi is dat hij er maar eens goed moet van profiteren dat hij zijn plan moet trekken maar om hem te wijzen op zijn verantwoordelijkheid en zijn taak in het leger. Kontakt met de soldaat. Niet enkel met de interesse van «waar ligt ge?» en «is het goed van de kost maar met interesse voor zijn werkelijke I'oblemen die de soldatendienst meebrengt: het van huis weg zijn net leven tussen mannen al- ieen tussen mensen van een ander gedacht, stand geloof enz... het heimwee en de straffen het alleen staan in de vrije tijd het afzwaaien en werk vinden enz... enz... W an neer dit jaar de aanplakbrief ter illustratie an de slogan «een hand met een brief heeft dan -s het om ook meer kontakt per brief te vragen. uders en soldaten, verloofden en soldaten kunnen langs deze weg dichter bij mekaar komen, dieper op mekaar inwerken. Vergeet niet dat het voor een soldaat waar blijftEen brief van thuis, brengt zon in huis». Kontakt

Denderklok | 1964 | | pagina 2