r/$f I U/Qamd Het Schandaal van de R.T.T. Sector Ninove RAADSZITTING O. De Landtsheer Pastoor-Deken Achtendertigste Jaargang VAN 6 MAART 1964 Principaal van het College, BENOEMD TOT Zaterdag 14 maart 1964 d Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepooi tstraat 10 NINOVE Telefoon 327 97 Postcheekrek. 4786 85 Heimnert gij U nog de lijd toen men eerst het nummer moest aanvragen om een telefonisch gesprek te kunnen voeren «Aanvragen» is eerder schoon gezegd omdat het toen werkelijk ging om «afsmeken», of «af dreigen o 1 af brullen 't Was eigenlijk een kwes tie van temperament. De belofte op automatisatie milderde toen veel ongeduld. Ze weerhield ontelbare en gegronde klachten tot het stadium van inzichten om... Op 18 april 1955 werd de nieuwe telefooncen trale te Ninove plechtig ingehuldigd. Het was de begindatum van de automatisatie voor de sector Ninove. Het deed in den beginne ongewoon aan met spoed een telefonisch gesprek te bekomen en het korrekt en zonder onderbrekingen te kunnen en te mogen voeren. Goede dingen is men rap gewoon. Maar tja... 't is ook waar dat schone dingen niet lang duren. Wie had ooit kunnen bevroeden dat die straat oude volksspreuk thans reeds zou bewaarheid wor den oor de telefooncentrale van de sectie Ninove. Hoe ongelooflijk het ook kiinke, toch is het waar. Sinds enkele weken worden de abonnenten ge waar dat er iets lalikant loopt. Op sommige dagen en op sommige uren wordt het een probleem om spoedig een telefonisch ge sprek te bekomen en het ongestoord te kunnen voeren. Voornamelijk met Gent of Brussel. Reden Overbelasting der kabels. Dat is één Het bekomen van een aansluiting op het tele fonisch net is voor een kandidaat-abonnent geen kwestie van dagen, weken of maanden. Het begint te trekken op een kwestie van een jaar en centiemen. Reden De Regie dit wil zeggen het bedrijf beschikt over geen volk om te Ninove te werken. Moest een privé-bedrijf zijn kandidaten-klan ten aldus behandelen, welk nieuws met zulk be drijf In een parastataal bedrijf kan zulks vanzelf sprekend geen kwaad, gelet op de heersende men taliteit dat het bedrijf niet ingericht is voor het publiek, maar dat wel integendeel het publiek er is voor het bedrijf f En waar de kas niet klopt, daar kan men re kenen op de grote Staatskas. Dat is twee Eerstdaags echter wordt de kwestie van de aansluiting van nieuwe abonnenten op het net van de sector Ninove vereenvoudigd. a °m, Cen aansluitin& te bekomen zullen kandi- daten-abonnenten voortaan niet meer moeten wach ten gedurende dagen, weken, maanden noch jaren. Over 3, 4 maand wordt wachten overbodig om dat de nieuwe telefooncentrale van de sector Ninove alsdan geen enkele aansluiting zal kunnen ver zekeren. Over 3, 5 maand worden er geen nieuwe aan sluitingen meer verstrekt omdat de nieuwe tele fooncentrale van de sector Ninove over 3, 4 maand volzet is Daarmee amen en uit. Over 3, 4 maand kent de RTT Ninove noch complicaties noch reclamaties Dat is drie Ninove mag bogen op nieuwe nijverheden. Een nieuw bedrijf een buitenlands vroeg en bekwam een telex. DE RTT leverde aan dit bedrijf een apparaat dat regelmatig defect heeft. Klagen en schrijven brengen noch bate noch verbetering. Een mooie reklaam voorwaar bij buitenlanders voor de RTT sector Ninove. Dat is vier Is het geen toppunt dat een nieuwe telefoon- centiale min dan 9 jaar na haar inwerkingstelling niet meer in staat is de voorziene sector te bedie nen Hebben we ongelijk het geval te betitelen als een SCHANDAAL? Zal met deze vaststelling het laatste woord gezegd zijn De grieven zijn niet gericht tegen de lokale agenten, bedienden en tewerkgestelden. 'Die hebben daar niets mee te zien De aanklacht is bepaaldelijk gericht tegen de ONBEKWAMEN van de VERANTWOORDELIJKE DIRECTIES! Ontwerpers, ingenieurs en de hogere ambte naren, die bij de planning en de goedkeuring ervan betrokken waren, dienen te verantwoorden voor hun NALATIGHEID en voornamelijk voor hun KORTZICHTIGHEID Men roepe ze ter verantwoording, zelfs... al waren ze inmiddels gepensionneerd. We onderwerpen het geval aan de goede en zeds aan de beste attentie van AL de parlemen tairen van het arrondissement Aalst. Het geval Ninove kan hen niet onbetuigd laten, gezien het met Aalst zelf niet beter gesteld is. De telefooncentrale van Aalst is ook volzet We houden onze lezers op de hoogte van de gebeurlijke reacties onzer parlementairen. We hopen voor onze parlementairen dat hun gemis aan reactie geen vijfde grief worde! Opdat niemand zou moeten gissen van waar of van wie het komt, zo tekenen we, enkel inge geven door het meerder welzijn van stad en streek A. DE RIEMAECKER. Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Even na 20 uur wordt de zitting door dhr Bur gemeester voor geopend verklaard. Dhr Cornells is afwezig en dhr Secretaris, weerhouden door ziek te, wordt vervangen door de stadsbediende de heer Duym. Dhr Duym geeft lezing van het verslag der vo rige raadszitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr Waltniel vraagt en verkrijgt het woord om te protesteren tegen het feit dat de bespreking der begroting 1964 nog steeds niet aan de dagorde staat vermeld en dit wettelijk in oktober moest gebeuren en vroeger dit punt steeds ten laatste in december w as afgehandeld. Hij meent hierin een maneuver van het stadsbestuur te zien om het innen van de gemeentebelastingen te laten gebeuren na de ge meenteverkiezingen van oktober aanstaande. Dhr De Riemaecker Het is nog nooit gebeurd dat de begroting in oktober werd goedgekeurd daar dit praktisch onmogelijk is. En nu vooral waren er bepaalde redenen de herwaardering van het open baar ambt en de nieuwe wet op het fonds der ge meenten hebben hun weerslag op de begroting 1964. Slechts einde november ontvingen we bepaalde richtlijnen hieromtrent. Voor wat de nakende verkiezing betreft zijn v. e zeei gerust, daar we weten dat de liberalen het karnaval-stadhuis hebben aangekocht. Dhr Waltniel Vroeger was de begroting steeds in december goedgekeurd. Dhr Burgemeester - Het gebeurde ook zeer vaak na nieuwjaar. Dhr Waltniel Nooit. 1) Grondafstanden op het kerkhof Het gaat om de aanvragen van Mw Marthe Vereecken 50 jaar 1 plaats Mw Julie Weverbergh eeuwigdurend 3 pl Dhr André De Cremer 50 jaar 1 plaats. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. Lees verder op pagina 2. ZEEREERWAARDE HEER Woensdagnamiddag, bij het ter perse gaan, vernemen we dat Zeereerwaarde Heer Omer De Landtsheer, tot Pastoor-Deken van Ninove werd benoemd. Wij wensen onze nieuwe Deken, die als Principaal van het Sint-Aloysiuscoilege, sinds 15 april 1950 in onze stad vertoeft, van harte proficiat en een zeer vruchtbaar apostolaat. De plechtige aanstelling gaat door op zondag 5 april aanstaande.

Denderklok | 1964 | | pagina 1