h ^'Qams eZ-111 B/lfr/ talige Jt'oogdag Nieuwe Principaal Pensioenwetgeving Q/v Plechtige Aanstelling Achtendertigste Jaargang Zaterdag 28 maart 1964 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN HET COLLEGE TE NINOVE HEEFT EEN EN.. WERKELIJKHEID! VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VAN Z.E.H. O. DE LANDTSHEER TOT PASTOOR-DEKEN v. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.*>7 Postcheckrek. 4786 85 Het is maar eens dat we er niet gaarne bij zijn als iemand «zijn zaligheid» krijgt, en dat is... als 't ons eigen persoontje betreft. Anders... al wat ge wilt... en hce meer er afgekeurd en beknibbeld wordt, hoe liever. Ja, zo zijn nu allemaal de mensen, en zo zullen ze wel immer blijven, als ze zich niet laten leiden en beïnvloeden door de leer van Hem die zegde Ze zien wel de splinter in het oog van hun gebuur maar de balk in hun eigen oog zien ze niet Is het misschien daarom dat zoveel mensen er zo moeilijk toe te bewegen zijn om hun Pasen te houden, om hun biecht te spreken Ze zouden veel liever hun doen en laten niet van dichterbij bekijken en voort afgeven op Jan en alleman, en maar leven precies of God en zijn gebod niet be staan. of zij zich hoegenaamd niets te verwijten hebben. En zie, daar staat de Kerk met haar gebod ten minste eens per jaar uw zieletoestand onder zoeken en in orde brengen Ten minste eens per jaar En 't zijn gewoonlijk zij die het langst uit stellen. die best wat vroeger en wat meer zouden moeten gaan. Want eigenlijk zijn ze bang de wer kelijkheid onder de ogen te moeten zien... Is ze misschien te afschuwelijk Hier is er geen kwestie van te gebaren alsof... van te verduiken of weg te stoppen Gods oog reikt tot het meest verborgene door, rekenschap dient gegeven aan de Almachtige en Rechtvaardige Inderdaad geen gemakkelijke zaak... Dat spijt om eigen dwaasheden, dat voornemen om in 't ver volg zijn plicht te doen over gans de lijn. En tóch is het mogelijk, en tóch wordt iedereen van ons daartoe geroepen Als wij maar van goede wil zijn, dan doet Ons Heer de rest. En of we er belang bij hebben, van goede wil te zijn Ofwel nu door een goede Biecht weerom de Heiligmakende Genade terugwinnen, al onze daden verdienstelijk maken voor de eeuwigheid en zorgen dat ons leven, wat het ook moge brengen, 't beleven waard blijve en ons voere naar een eeuwig Geluk Ofwel hier op aarde 'n ploeteraar blijven en een verstoteling, een ongelukkige voor de eeuwig heid... De keuze is waarlijk niet moeilijk daar de weg die God ons aflijnt, voert naar ons Welzijn voor tijd en eeuwigheid Niet geaarzeld dan ook rechtsomkeer te maken, als we bezig waren ons zelf te bedriegen door wat schijngeluk als we de zonde lieten binnensluipen in onze ziel Voor ons moet het Pasen zijn Al zon en licht, leven en warmte in onze zielEn dat kan maar alleen als we staan in Gods Vriendschap en Genade. Zo een zalige Pasen te vieren, wenst ons de Heilige Kerk. Zeereerwaarde Heer Kamiel Taelemans, Phil, en Litt. Cand., geboren te Schepdaal op 4 januari 1920, priester gewijd in 1950, en thans leraar Rhetorica Heilig Maagdcoilege te Dendermonde, werd benoemd tot Principaal van het Sint-Aloysiuscollege te Ninove. De Redaktie van De Denderklok» wenst de nieuwe Principaal van harte proficiat met deze benoeming en verzekert hem haar vol ledige steun in zijn apostolaatswerk, ten bate van de kristelijke jeugd uit stad en streek. Ons landje geniet een internationale faam in zake sociale wetgevingWe genieten van pen sioenwetgevingen die vele andere landen ons be nijden, nochtans moeten we er aan toevoegen dat (zoals meestal) de theorie veel schoner is dan de werkelijkheid. Inderdaad, voortgaande op de teksten van onze diverse pensioenwetgevingen, de Memories van Toelichtingvoor de Kamers van Volksvertegen woordigers en de besprekingen der wetsontwerpen in de kamers, krijgt men wel eens de indruk dat 'onze regeringen een buitengewone bekommernis aan de dag leggen voor het lot der ouderlingen. De uitvoering van de wetgeving wordt echter toevertrouwd aan ambtenaren en allerlei diverse commissies en aan deze mensen is het slechts toe gelaten de wetten toe te passen NAAR DE LETTER. Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer2,25 F Vandaar, dat heel wat pensioengerechtigden heel wat inspanningen moeten doen om toch maar een stukje pensioen te kunnen bekomen. De bevoegde ambtenaren bij de pensioendien sten, laten werkelijk de indruk na, alles in het werk te stellen opdat er zo weinig mogelijk pen sioenen zouden moeten uitbetaald worden De be staande wetten worden door hen steeds geïnterpre teerd in het voordeel der pensioendiensten ten einde de ouderdomspensioenen tot een minimum te kun nen herleiden of te weigeren. Het bestaan der wettelijke proceduren laat de pensioengerechtigden toe hun belangen te verdedi gen. Hiervoor zijn er de klachten- en Hoge Commis sies ingesteld, zelfs de Raad van State. Dit ver onderstelt voor de ouderlingen een grondige kennis van de wetten en hun proceduren, wat in 90/< der gevallen niet zo is. Voor de meeste ouderlingen is het complex der verschillende ouderdomspensioe nen een ware doolhof waarin ze soms verstikt ge raken. Bij gebrek aan een degelijke, deskundige verdediging of hulp, blijven heel wat rechthebben den hun verder leven berusten met een stukje pensioen dat eerder een aalmoes mag genoemd worden. Het klinkt onmogelijk en absuurt in deze pen sioeneneeuw doch onlangs kregen we nog een dossier in handen van een dame die de ouderdom van 78 jaar heeft bereikt, geen inkomsten heeft, slechts een gewoon huis bezit en die reeds jaren door de verschillende Rijksdiensten als een kaats bal over en weer wordt gekaatst van de ene dienst naar de andere en... ondertussen moet ze het reeds jaren stellen met 128 F per maand. Kunnnen we dat nog ernstig noemen? Maar toch is het werkelijkheid Zondag 5 april 1964 (Beloken Pasen) zal de plechtige aanstelling plaats hebben van onze nieuwe pastoor - deken, Zeereerwaarde Heer O. De Landtsheer. Samengevat geven we hier een overzicht van het programma van deze plechtigheid Te 15 uur Afhaling van Zeereerwaarde Heer Deken aan de Parklaan. Welkomswoord door dhr Burgemeester. Vorming van de stoet die dan volgend traject zal volgen Brusselstraat, Burchtdam, Burchtstraat, Beverstraat, Biezenstraat en over het Kerkplein naar de kerk. In de kerk volgt dan de plechtige aan stelling door Monseigneur Van Petegem. De bewoners van de straten langswaar de stoet voorbij trekt, worden verzocht hun huizen te bevlaggen. d w 't Is Pasen

Denderklok | 1964 | | pagina 1