d vu e zin 0/7 Z uo^5^8 'Qams &n Gemeenteraadszitting Van 31 maart 1964 Z.E.H. Principaal Plechtige Aanstelling Achtendertigste Jaargang Zaterdag 4 april 1964 HET COLLEGE NAM AFSCHEID VAN VAN Z.E.H. O. DE LANDTSHEER TOT PASTOOR-DEKEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE i' .eioon 327.97 Postcheckrek. 4786 05 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Dhr Burgemeester opent de zitting kort na 20 uur. De Laad is voltallig aanwezig te 21 uur, v unneer ook dhr De Mont zijn zetel komt innemen. Üp 1 na zijn er evenveel persmensen als luisteraars. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der voi ige zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr Waltnie! De punten 13 en 14 zouden we graag zien behandelen vrijdag aanstaande 3 april. Dhr Burgemeester Behalve deze punten zul len we trachten de dagorde volledig af te handelen. Dhr Waltniei Akkoord. 1 Kasverslag stad Ie kwartaal 1364 Dhr De Riemaecker geeft lezing van het ver slag en de Raad neemt er zonder aanmerkingen akte van. 2 oienimen van een voorlopig twaalfde Dhr De Riemaecker De wedden moeten ver der kunnen uitbetaald worden niettegenstaande de begroting nog niet is goedgekeurd. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 5 onthoudin gen (Liberalen) Dhr Waltniei We stemden niet neen omdat inderdaad de wedden verder moeten kunnen uit betaald w oi den we stemden niet ja om ander- naai te kunnen wijzen op de laattijdige bespreking van de begroting. 3 Nijverheidszone - aanwerving van gronden in de bencdenindustriezone Dhr De Riemaecker Deze gronden moeten aangeworven worden om ruimte te scheppen voor drie nijverheden die zich in de industriezone wen sen te vestigen het bouwbedrijf De Feyler-Violon, en de firma's Niagara (grasmachines), en Wets (ijzeren gebinten). Volgende percelen grond zullen aangeworven worden Eigenddom De Coen Maria 1 Ha 95 ar 10 ca Eigendom erven Claeys-Bouaert 3 Ha 47 aren 6.) centiaren Eigendom Pevenage-Roelant 94 aren 90 ca en 34 aren 00 ca Eigendom COO Ninove 67 aren 10 ca Eigendom erven Claeys Bouaert 3 ha 16 aren 00 centiaren Eigendom Goossens-Redant 1 ha 34 ar 20 ca Lu en dom Cosyns-Pdoreau en Cosyns-Stiehelmans 52 aren 80 ca Eigendom Beerens-Meert 54 aren 10 ca Eigendom Fernand Bosteels 47 aren Het totaal is ongeveer 10 Ha. Dhr Cornelis Is deze oppervlakte noodza kelijk voor voornoemde bedrijven gaat hier om weiland Dhr De Riemaecker Inderdaad. Dhr Waltniei Het g Hebt U een idee van de prijs Dhr De Riemaecker Het is allemaal weide grond en ik heb wel een idee van de prijs maar dat kan ik hier niet zeggen. Dhr Ccrnefis Hoeveel oppervlakte is er voor die fabrieken nodig Dhr De Riemaecker 4 Ha voor De Feyter- iolon. 1 Ha voor Niagara en tussen een halve en 1 Ha voor Wets. Deze week krijgen we nog kontakt met een Ninooise industrie die zich ook daar wil vestigen en 1 Ha nodig heeft. Dhr Cornelis Toen er destijds sprake was dat ook de Firma Ti-Marcinelle zich daar zou komen vestigen, was de verlenging van de Pamelstraat voorzien. Dhr De Riemaecker Spijts alles wat er in een ongunstige pers werd geschreven bleven we met geen enkel perceel grond op de hals zitten dat bestemd was voor Ti-Marcinelle. Dhr Cornelis De toegangsweg was toch voor zien... Dhr De Riemaecker geeft dan nadere uitleg aan de hand van het plan en hieruit blijkt dat rekening houdend met de Ringlaan en de ligging van de drie nijverheden de beste en voordeligste toegangsweg kan gevormd worden door het door trekken van de Verbindingsstraat tot aan de Den der. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. (Lees verder op pag 2) Paaszaterdag 1964 zal voor alle leerlingen van het Sint-Aloysiuscollege een dag blijven om nooit meer te vergetenimmers. Zeereerwaarde Heer Principaal nam na een 14-jarige zware, doch zeer vruchtbare taak afscheid van ons allen. Te dier gelegenheid werd hem dan ook nog een laatste hulde gebracht. Na een inleiding door Eerwaarde Heer Bral voor de nokvolle studiezaal, en een optreden van het zangkoor, dat de beste stukken uit zijn reper torium naar voor bracht, kregen de allerkleinsten van de kleuterklassen de eer en zetten hun beste mondje voor, wat door alle aanwezigen, en niet in het minst door onze zo geliefde Principaal ten zeer ste op prijs werd gesteld. Namens de lagere klassen, herinnerde een leer ling eraan, hoe ieder, voer het eerst op het nog wat vreemde college bij onzePrincipaal, door zijn eenvoud onmiddellijk genegenheid vond. Steeds ontvankelijk voor onze noden, leefde hij volledig met ons mee en schiep door zijn minzame omgang op het college een gemoedelijke sfeer. De grootsten. die de gestadige aangroei van het college hebben, meegemaakt, dankten voor de uit breiding met moderne klaslokalen en de rationeel ingerichte turnzaal maar vooral om het tot stand brengen van de mogelijkheid om de middelbare studies te kunnen voltooien. Als sympatieke, geestige vertelier dankte Zeer- eei waaide Principaal ontroerd. Hij legde er echter de nadruk op: steeds geijverd te hebben, dat de materiële vooruitgang altijd in dienst stond van het geestelijke. Spreker betoogde verder, dat, al hoewel weggaan een beetje sterven betekent, zijn afscheid toch geen bruske totale breuk inhoudt, maai dat hij het college steeds tot het zijne zou blijven beschouwen. Ook spoorde hij aan voort te gaan in de geest waarin werd aangevangen, opdat allen katholiek, Vlaams en fier zouden blijven Tot slot werd aa»~ Zeereerwaarde Heer Prin cipaal, als s\ mbool van onze dank en erkentelijk heid, voor het onverwoordbare dat hij gepresteerd heeft een prachtig geschenk aangeboden. Gans het college feliciteert zijn Principaal met zijn eervolle benoeming als Pastoor-Deken van Ni nove en wenst dat zijn nieuw apostolaat hem even rijke oogst moge opbrengen, als de schitterende wij ze waarop hij Principaal is geweest. Een leerling uit de 2e Lat.-Wet. Zondag 5 april 1964 (Beloken Pasen) zal de plechtige aanstelling plaats hebben van onze nieuwe pastoor - deken, Zeereerwaarde Heer O. De Landtsheer. Samengevat geven we hier een overzicht van het programma van deze plechtigheid Te 15 uur Afhaling van Zeereerwaarde Heer Deken aan de Parkiaan. Welkomswoord door dhr Burgemeester. Vorming van de stoet die dan volgend traject zal volgen Brusselstraat, Burchtdam, Burchtstraat, Beverstraat, Biezenstraat en over het Kerkplein naar de kerk. In de kerk vclgt dan de plechtige aan- stelling door Monseigneur Van Petegem De bewoners van de straten langswaar de stoet voorbij trekt, worden verzocht hun huizen te bevlaggen.

Denderklok | 1964 | | pagina 1