h rist Sn \i Qtf OUDERS, WEEST STRENG Achtendertigste Jaargang Zaterdag 2 mei 1964 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.*'7 Postcheckrek. 4736 35 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG üp ons artikel van verleden week. waarin we onze mening gaven over het door sommige pers systematisch afkammen van Premier Lefevre, be reikte ons vanwege vele lezers een instemmend advies. En we waren er zeer gelukkig om. Onder deze lezers waren er ook enkele die ons vroegen waarom we ook niet eens ue verdediging zouden opnemen van Schepen De Riemaecker, te gen het geklets en de persoonlijke aanvallen die Banierke. sinds zijn ontstaan, regelmatig uitbraakt. Wel, we herinneren deze lezers aan wat we vioeger reeds zegden nl. dat de Banieriaanse vui ligheid ons geen jota interesseert en dat we du Orgaan der Liberale Partij, ongelezen, m vierkan tjes knippen om het aan een nagel te hangen daar waar zijn plaats is achter een deur met een hart erin. Voor zo ver we weten, zijn er nog altijd geen voldoende redenen om deze mening te herzien. Maar brave jongens, als we zijn. zullen we onze afkeer overwinnen en onze lezers van ant woord dienen. Echter niet. zonder vooraf te bepalen dat. staan we vrij en vrank tegenover Premier Lefevre, we dat evengoed zijn ten overstaan van ons Stadsbe stuur en het niet in onze aard ligt wierookvaten op politieke neuzen kapot te kloppen Het tegen overgestelde is misschien wel waar. We houden eraan dit even nog eens dik te onderstrepen. En dit gezegd zijnde, ziehier dan onze mening. Wanneer Schepen De Riemaecker dat absoluut zou willen, kan hij zelf heel gemakkelijk Matant en haar genummerde Denkers in hun vuil hemdeke zetten. Met een paar rake, zakelijke en goedyakozen woorden ware dat gauw gebeurd, nietwaar Meneer Cornelis, verantwoordelijke uitgever van Banierke. Ol zou Mr de Schepen eerst Sieur Lowieke Waltiiiel eventjes aan de tand voelen?!... We laten hem de vrije keus... Dat Schepen De Riemaecker zich tot deze ge makkelijke maar lage praktijk niet leent, bewijst alleen dat hij een te goed karakter heeft en dat hij nog het onderscheid weet te maken tussen poli tiek en persoonlijke aanvallen deze laatste vier kant aan zijn zolen lapt en de feiten voor zichzelf laat spreken. Elk redelijk Ninovieter deelt trouwens deze mening. Misschien vraagt het de liberalen te veel in spanning of misschien vergeten ze liever in welke droeve staat de stad. zes jaar terug, verkeerde en hoe in deze korte tijdspanne een achteruit-boerend, provinciestadje tot een centrum met allure en stan ding werd omgevormd. Een modern industriepark, met bloeiende be drijven. kwam tot stand en neemt nog altijd uit breiding. Talrijke nieuwe straten werden aangelegd. Een gans nieuw kwartier Ter Duyst opgericht, het rozenpark vóór het college veranderd in een nuttige parkeerplaats, de Abdijstraat werd volge bouwd en wordt over zeer korte tijd doorgetrokken. Met het Polder- en Doornkwartier werd nu defini tief gestart en volgende week wordt een aanvang genomen met de wegverharding van de volledige IJzeren weg baan. Dank zij het huidig stadsbestuur kreeg Ninove een Provinciaal Technisch Instituut binnen zijn muren en kreeg onze Brandweer een modern arsenaal en een tweede moderne tankwa gen toegewezen. En wat nogal meer En de vraag blijft wat er niet méér zou ver wezenlijkt zijn was er de administratieve romps lomp niet die. helaas... zo dikwijls een domper kwam zetten op de beste vooruitzichten. Zelfs de beruchte Marktweg ofte Eierkets. eens de troost en het troetelkind der blauwe oppositie, is uiteindelijk nog een goede zaak geworden, nu het laatste stuk eigendom aan een goede prijs werd verkocht. Over het algemeen mogen we zeggen dat. voor zo vei de beslissing van het Stadsbestuur zelf af hing. alles wat beloofd werd tot stand kwam. Zo bijvoorbeeld de Kloosterweg. die tegen de Plechtige Kommunie moest klaar komen, en gereed was Niemand zai betwisten dat dit geen prachtig werk is geweest, nu in de plaats van een onmoge lijke voetwegel, een mooie rijbaan, met tunnel onder het spoor, het verkeer naar die kant van de stad vergemakkelijkt. Dat bij al deze werken, alleen het belang der stad in aanmerking kwam. zonder dat naar de poli tieke opinie der belanghebbenden werd gekeken, is niet de kleinste kredietpost op een overigens goed gevulde balans. Van wat er nog verder op het programma staat is iedereen op de hoogte, en dat laat voor de toekomst nog beter verhopen. Dat de liberalen dat allemaal met lede ogen moeten zien gebeuren en zichzelf van razernij het hart uitvreten, is iets dat ze zich zelf te danken hebben. Het is inderdaad beschamend te moeten vast stellen dat 65 jaar liberale alleenheerschappij de stad zodanig deed achteruit boeren, dat de go- vestigde industriën, de een na de andere, hun geluk elders gingen zoeken, terwijl zes jaar goedbegrepen demokratisch regime. Ninove aan de spits bracht van deze zuid-vlaamse omgeving. Dat honderden pendelaars terug werk vonden op eigen bodem, is ook iets dat het huidige Stadsbestuur op zijn activa kan noteren. Misschien kan hierover eens nuttig nagedacht worden door enkele onnozelaars die luidruchtig naar de PVV overhevelden, onder voorwendsel dat deze niet langer een liberale partij is. Evenmin als het veranderen van de naam Li berale Cerkel in Zaal Roosevelt, brengt het nieuwe PVV-plakaatje verandering in de blauwe politieke richting. Ze is en blijft wat ze altijd was achter lijk. on-demokratisch, vlaams-hatend en anti- kristelijk. En der grootste oorzaken van het zedelijk ziek zijn onzer jeugd, is zeker en vast het niet streng genoeg en te weelderig opvoeden van de kinderen. Wanneer God een man en een vrouw tot mede arbeiders aan Zijn groot scheppingswerk roept, legt Hij in hun hart een zo grote liefde, dat zij de zwaarste en bitterste opofferingen licht en zoet maakt. De ouderliefde wordt niet alleen tot het uiterste gedreven doch ook overdreven. Al de grillen worden ingevolgd, de gebreken over het hoofd gezien en moeder zou hemel en aarde bewegen opdat haar lievelingsken toch niet zou wenen. Aldus groeien de kinderen op in volle vrijheid, ongetoomd en ongetemd. Ze worden jongelingen, jonge dochters... Gewoon hun wensen te zien in willigen. gesteund door de hovaardigheid waar mee de jeugd vooral behept is denkend meer verstand te hebben dan hun ouders, die ze beweren van de oude tijd te zijn, gaan ze hun eigen weg. Ongelukkig de ouders die, hun dwaling inzien de, eindelijk hun kinderen willen dwingen. Menig vader, vele moeders worden door 16/17 jarigen bespot en vernederd en brengen Vondels vers tot werkelijkheid De ouders telen 't kind en brengen 't groot met smart, De kleinen treên op 't kleed de groten treên op 't hart... Wie telt de kinderen die de nagels werden van de doodskist van hun ouders «De huidige jeugd zegt Friedrich Paulsen -- het gewrocht ener tedere, weke. toegeeflijke op voeding, voelt zich ongelukkig verdrukt, onbegre pen. verkeerd behandeld, bij "t minste streng zijn. En toch kan alleen een ijzeren vuist met flu weel gevoederd, de jeugd op de rechte weg houden, daar waar de driften ontketenen, de wereld voor onze jeugd alle listen lagen spant om haar te bederven. De ouders moeten eisen dat hun bevelen stipt uitgevoerd worden. Zonen en dochters moeten re kenschap geven over hun doen en laten. Laat ze niet lopen waar en met wie ze willen en controleert hun lectuur. Behoedt uw kinderen voor het zo gevaarlijke niets-doen. en leert hun verantwoordelijkheid te diagen in het huisgezin. Helpt uw Kinderen of laat U heipen (door jeugdbewegingen allerhande) - hun karakter te vormen, want jonge mensen iondei karaKter zijn ae speelbal van de omstan digheden. (Lees verder op pag 2) De Waarheid

Denderklok | 1964 | | pagina 1