LASTER EN LEUGENTAAL De Hedendaagse Figuratieve Kunst KEN UW STAD... Achtendertigste Jaargang Zaterdag 9 mei 1964 BIJ DE VOOROPENING VAN IN ZUID VLAANDEREN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.97 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In zekere pers werd verleden week door toe doen van Norbert Van Muylem, gewezen penning meester en hulptrainer van NAC, geblokletterd dat enkele NAC-jongeren in hoge mate werden gedo- peerd door Herman Muylaert, licenciaat lichame lijke opvoeding en hoofdtrainer van NAC. Hierin werden ook betrekken Apoteker Willy De Geest en vier (op de vijf) leden van het uitvoerend co mité en de bestuursmeerderheid van Ninove Atle- tiekclub. Door die roddeipraatjes, die lastercampagne en die eerroof heeft Norbert Van Muylem ons ge dwongen te antwoorden. Ons antwoord zal noch tans zeer kort zijn. Door de Belgische atietiekbond werd bewezen dat er niet in het minst spraak is van doping. Die aanklacht van Norbert Van Muylem is dus volledig vals en het is dus noch min noch meer een echte leugen- en lastercampagne die hij lanceert uit persoonlijke naijver en jaloers heid. Wie eerbare mensen door het slijk en de mod der wil sleuren stikt er uiteindelijk zelf in. Met zulke mensen kan en mag de meerderheid van het NAC-bestuur niet meer samen werken. Daarom hebben we een nieuwe atletsekclub gesticht Nino ve Sportief». Alle atleten die aangesloten waren bij NAC krijgen hun vrijheid terug en kunnen vanaf heden aansluiten bij de nieuwe club Ninove Sportief Dat Norbert Van Muylem ontslagen werd als bestuurslid en hulptrainer volgt uit het feit dat hij er zichzelf heeft buitengewalst door herhaalde lijk te eisen Hij (Herman Muylaert) of ik (Nor bert Van Muylem) buiten en dat onder voorwend sel van doping waarvan hij nooit de uitslag van zijn zogenaamd onderzoek meebracht. Namens het Bestuur Voorzitter Saelens Fernand OndervoorzitterDe Putter Robert SecretarisDaelman Guy Vijfde lid Mevrouw De Troyer Uitvoerend Comité ProostE.H. Devenijns Leden Mevrouw De Ridder, Mevrouw De Put ter, Mevrouw De Bodt, Waegeman Remi Trainer: Muylaert Herman. Van de vooropening of vernissagevan een tentoonstelling gaat altijd een aparte charme uit. Het blijft een kultureel trefpunt van kunstenaars, presonaliteiten, critici, vooraanstaande verzame laars en belangstellenden. Men maakt er altijd een grite kans een oude bekende tegen het lijf te lopen om in alle gemoedelijkheid van gedachten te wis selen over het tentoongestelde werk. Dit was opnieuw het geval op meiavond bij de vooropening van de Hedendaagse Figuratieve Kunst in Zuid-Vlaanderenin de zaal Roxy te Ninove. Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wij in de eerste plaats de Heer Grijpdonck, cabinetchef van Minister Van Elslande en tevens auteur van het gekende werk Gulden Spiegel van Oost-Vlaan- deren welke er aan hield zich verschillende der aanwezige kunstenaars te laten voorstellen en voor allen een woord van lof en aanmoediging had. Verscheidene onzer stadsgenoten hebben Doctor Grijpdonck reeds leren kennen als uitermate bril jant causeur. Ter gelegenheid van een spreekbeurt, destijds te Ninove ingericht door de Voortrekkers- stam «'De Huifkar», kregen de Ninovieters reeds de gelegenheid zich een idee te vormen van de schitterende en veelzijdige gaven, waarover deze eminente personaliteit beschikt. De interesse van deze bevoegde kunstkenner voor hun werk werd door de kunstenaars ten zeerste geapprecieerd. Waren eveneens aanwezig de Heren Juwé van het Ministerie van Nationale Opvoeding en Kuituur, en Doctor Huys, inspecteur voor Kulturele Zaken van het Provinciaal Bestuur van Oost-Vlaanderen. Het viel vooral op met welke eenvoud en gemoede lijkheid deze hoge ambtenaren zich als vrienden onder de verschillende groepjes aanwezigen bewo gen. Voor een zeer ruime opkomst van genodigden schetste Bert De Corte, de Vlaamse letterkundige en tevens Directeur bij het Ministerie van Nationa le Opvoeding en Kuituur, in zijn vooropeningstoe spraak de twee essentieel noodzakelijke elementen voor het ontstaan en tot bloei komen van elke kunstde harde, volgehouden arbeid van de kun stenaar en de vrede en welvaart waarin kunst moet gedijen. Na de opening door de heer Van Rossom, sche pen van Onderwijs der stad Ninove, kwam Renaat Van der Linden, voorzitter van de Bond der Oost- Vlaamse Folkloristen aan de beurt, die ons onder een sprankelende woordenvloed letterlijk en figuur lijk van het ene kunstwerk naar het andere sleeplte. Het werd een vuurwerk van ideeën, beschouwingen, interpretaties, gevat in een uitbundig geestdrift- wekkend betoog. Hij was werkelijk de ideale gids. onder wiens leiding wij nu eens eindelijk konden (Lees verder op pag 2) Daar is een enige gelegenheid voor tijdens de Sinksendagen. Inderdaad, de Stedelijke Culturele Com missie richt een tentoonstelling in van foto's die betrekking hebben op Ninove. Wij vernemen in verband daarmede dat er duchtig gefotografeerd wordt en dat deze tentoonstelling het wezen van onze geboorte stad, onder de meest-verscheiden aspecten, zal te zien brengen. En waarom zou U, amateur-fotograaf, ook Uw kunde en Uw kunst niet tonen. Er zijn, tijdens de toentoonstelling, ver scheidene zeer belangrijke prijzen te winnen. De deelname is kosteloos en het reglement van de prijskamp kan steeds worden verkre gen op het stadhuis. Misschien wordt U ook een van de geluk kige winnaars die door een onbevooroordeelde en ter-zake-bevoegde jury zullen worden aan geduid. Aarzel niet langer, de laatste inzendingen moeten op het Stadhuis binnen zijn, uiterlijk donderdag 14 mei, te 16 uur. we e^ó/ Bz\n u/aams Een Roddelcampagne doch GEEN Doping te Ninove!

Denderklok | 1964 | | pagina 1