rist w'Qams RAADSZITTING Achtendertigste Jaargang Zaterdag 30 mei 1964 VAN 15 MEI 1964 DAViDSFOMDS AFDELING NINOVE Drukker - Uitgev cl PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 N1NOVE Telefoon 32707 Postcheckrek. 4786 35 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG 9) Overdracht van a) de jeep van de stedelijke electriciteitsregie aan het plaatselijk korps der civiele bescher ming b) van de wagen ((International» der brand weer aan de stedelijke electriciteitsregie Dhr Burgemeester Voor onze Brandweer schenkt die wagen geen voldoening meer, maar hij kan nog best als vervoerwagen gebruikt worden door onze electriciteitsdiensten. De Jeep die door laatstgenoemde diensten werd gebi ui Kt willen we aan de plaatselijke aideling der Civiele Bescherming overmaken, mits de symboli sche huurprijs van 1 F per jaar. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 10) Wegenis Abdijstraat goedkeuring aanstel ling ontwerper machtiging aa.i het schepen college om het contract inzake erelonen te onderschrijven Dhr Van Trimpont Wij stellen als ontwerpei- de heer Architect Potvin voor (vervolgens wordt lezing gegeven van de overeenkomst der erelonen) Algemene goedkeuring met 12 stemmen. ('Dhr De Riemaecker had even de zaal verlaten) 11) Polderkwartier afbraak gebouwen voor het openen van straten goedkeuring lastenkoek Dhr Van Trimpont In de sectievergadering werd dit punt uitvoerig gesproken. Ik geloof dat het niet nodig is hier nog het lastenkohier te lezen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. (Dhr De Riemaecker had even de zaal verlaten) 12) Vraag aan de Heer Minister van Justitie om te kunnen beschikken ever de lokalen, thans ;n gebruik door de diensten van het vrede gerecht Dhr Burgemeester Het gaat hier niet om een opzeg, wel werd een schrijven aan de Heer Minister gericht opdat de aanbouw van het admi- nistratiei centrum zou bespoedigd worden. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 13 Waterleiding wijziging en uitbreiding net in het Doornkwartier onderschrijving van aandelen Dhr Van Trimpont Het gaat om een bedrag in aandelen voor de uitbreiding van het Doorn kwartier van 292000 F en voor de IJzerenwegbaan 103.000 F Goedgekeurd met 8 stemmen bij 5 onthoudingen (Liberalen) Dhr Waltniel We «stemden niet neen omdat we niet gekant zijn tegen de uitbreiding van het waterleidingsnet we stemden niet ja omdat dit punt een deel uitmaakt van de begroting die we niet goedkeurden. 14) Lening ter bestrijding van de kosten der werken aan het net der waterleiding in het Doornkwartier Dhr De Riemaecker Bedoelde lening beloopt 278.200 F Goedgekeurd met 8 stemmen bij 5 onthoudingen (Liberalen) 15) Nationale Maatschappij der Waterleidingen algemene vergadering der aandeelhouders aanduiding vertegenwoordiger Dhr Burgemeester Deze vergadering gaat door op 2 juni en we stellen dhr De Riemaecker voor als afgevaardigde. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. (Dhr De Riemaecker nam geen deel aan de stemming) 16) Industriepark goedkeuring minnelijke grondaankoop met de familie Van Strijthem - De Jonge Dhr De Riemaecker 43 aren 35 ca aan 30 F de m2 plus 18U wederbelegging. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 4 onthoudingen (Liberalen) (Dhr Cornells had even de zaai verlaten) 17) Industriepark opdracht tot onteigening van het perceel nr 335c, eigendom der familie Claeys-Bouüaert Dhr De Riemaecker We moeten deze eigen dom aanwerven voor de firma De Fevter-Violon. De voorziene gronden blijken niet geschikt voor deze zware industrie. Goedgekeurd mei 8 stemmen bij 4 onthoudingen (Liberalen) (Dhr Cornells had even. de zaal verlaten) 18) Brug Herlinckhovebeek goedkeuring aanbestedingsdossier Dhr Van Trimpont -• Het totale werk beloopt 308.570 f waarvan 97.677 voor de Stad Ninove en de rest voor de gemeente Outer. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 4 onthoudingen (Liberalen) (Dhr Cornells had even de zaal verlaten) 19) Lening voor het financieren der tewerkstelling van werklozen Dhr De Riemaecker Deze lening bedraagt 400.000 F Goedgekeurd met 12 stemmen bij 1 onthouding (dhr Waltniel) 20) Lening verbeteringswerken waterlopen a) herprofileringswerken Snoeckgracht b) werken Herlinckhovebeek - nieuwe duiker gemeen met Outer Dhr De Riemaecker Het gaat over een totaal bedrag van 313.000 F Goedgekeurd met 8 stemmen bij 5 onthoudingen (Liberalen) 21) Electriciteitsregie huurovereenkomst met de COO voor een deel van electriciteitskabien hospitaal Dhr De Riemaecker Een deel van de Burcht straat zal overgebracht worden naar de kabirie van de COO de overeenkomst gaat over 9 jaar en is stilzwijgend hernieuwbaar de huurprijs bedraagt 1 F. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 22) tJectriciteitsregie verlenging overgangsre giem Dhr De Riemaecker We vragen de verlen ging van het regime tot 1 september 1964, tenzij vroeger een overeenkomst kan worden afgesloten' Gewoontegetrouw als het over den electriek gaat spant de oppositie (vooral dhr Waltniel) een l'linke zaag en schijnt hij alleen te weten hoe de Schepen van Financies moest hebben te werk gegaan. Dhren Burgemeester en De Riemaecker reage ren zeer vinnig, maar tot incidenten komt het dit maal toch niet. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 5 onthoudingen (Liberalen) 23) Electriciteitsregie goedkeuring aansluiting der nieuwe fabrieken De Clippe! (bovenindus- triepark) en Violon-De Feyter {benedenindus- triepark) Dhr De Riemaecker We kunnen voorlopig alleen maar de zaak De Clippel afhandelen. De kostprijs beloopt 165.629 F Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 24) Electriciteitsregie princiepsbeslissing over de oprichting van een electriciteitskabien in het benedenindustriepark Dhr De Riemaecker Deze kabine zal meer dan waarschijnlijk opgericht worden op het einde an de Pamelstraat vandaag stemmen we echter alleen over het princiep. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 25) Kerkfabriek H. Theresia advies rekening 1963. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Vorige woensdag 27 mei werd het programma 63-64 van Davidsfonds-afdeling Ninove afgesloten. Van november tot mei grepen niet minder dan 7 prestaties plaats. Daverende start van DF-Ninove met het optre- in Ons Huis van LOS PANCHOS, koor en orkest. Pater DE MOOR, voordracht De waarheid in Kongo». 24 november 1963. Meer dan 400 kleine wortelkrabbers beleven een prettige namiddag in Ons Huis met Lambik en de Chinese Draak», opgevoerd door het PVTS- POPPENSPEL. 19 januari 1964. Een prachtig geslaagde Kleinkunstavond in de Roxy met MI EL COOLS, JOS GHYSEN en LOUIS VERBEECK. 26 januari 1964. 65 jongens en meisjes uit het Zusterhuis en het College, verdeeld over vier reeksen, nemen in de zaal Ons Huis deel aan de DF-Opstelprijs- kamp. 26 februari 1964. Eén van Vlaanderens grootste akteurs, SENNE ROUFFAER, komt in het Middenstandshuis tot een interessante samenspraak met onze 17-18 jarigen. 20 maart 1964. Lees verder op pagina 2 ez\nd weekfr.

Denderklok | 1964 | | pagina 1