h 'ist en ^inams \J d uce Q(V DE INHULDIGING van de nieuwe iabriek te Ninove der N.V. FRANKE Achtendertigste Jaargang Zaterdag 13 juni 1964 4 JUN! 1964 EEN DATUM IN DE GESCHIEDENIS DER STAD DE HEROPLEVING DER INDUSTRIE TE NINOVE DE RECEPTIE TEN STADHUIZE HET BEZOEK AAN DE FABRIEK Drukker - Uitgevd PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.97 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het huidig stadsbestuur lukte erin. binnen het kader der wetten op de economische expansie voor zekere gebieden van ons land, gans de zone tussen de spoorweg en de Dender, vanaf het einde van Nederwijk en Pamelstraat tot aan de grensscheiding met de gemeente Okegem te doen erkennen ais industriepark. Daar ligt het BENEDENindustriepark van Ni- nove. Om het hoofd te kunnen bieden aan de meest dringende investeringen en om zekere nijpende in dustriële problemen te kunnen oplossen werd na derhand ook een strook tussen de spoorweg en de Okegembaan erkend als industriepark. Daar ligt het BOVENindustriepark van Ninove. De stad en gans haar bevolking zullen over korte tijd eerst goed beseffen wat die verwezenlij king beduidt voor de ontwikkeling, de toekomst en de welvaart van Ninove. We mogen ons thans reeds verheugen over de oprichting van de kernen van vier nieuwe bedrijven in het bovenindustriepark de NV Franke, een Zwitsers metaalbedrijf. Facomo, een meubelbedrijf. Eska, een schoenbedrijf. De Clippel, een confectiebedrijf, thans in afwerking. Eerstdaags wordt aanvang gemaakt met de bouwwerken van Novotan, een grote leerlooierij en leerverwerij. Het stadsbestuur heeft contacten met een Ame rikaans consortium voor de vestiging van een plas- tiekbedrijf. Indien de vooruitzichten ingelost worden dan zal Ninove in haar bovenindustriepark 7 of 8 nieu we bedrijven ingepland zien, die mettertijd werk zullen verschaffen aan een 1000-tal arbeidskrachten. Er wordt thans vooral gewacht op de aanleg van de geplande wegenis. De verbinding tussen de autosnelweg Brussel- Oostende en de ontworpen autosnelweg Valencien- nes-Doornik-Brussel zal het boven- en ook het be- nedenindustriepark doorkruisen en de uitbating er van mogelijk maken en bestendig verzekeren. Het stadsbestuur beschikt over de formele toe zegging van de heren Van Audenhove, Merlot en Bohy, opvolgentlijke Ministers van Openbare Wer ken, voor de aanleg van het vak autosnelweg tussen de Okegembaan en de spoorweg. Dit vak werd reeds in aanbesteding gelegd op 5 mei jl. Daar de aanbiedingsprijzen het bestek met meer dan 8' overschreden, zo werd een nieuwe aanbe steding uitgeschreven. De aanbiedingen van deze nieuwe aanbesteding worden op 18 juni geopend en alles laat voorzien dat de werken nog dit jaar zullen uitgevoerd worden. Het is een publiek geheim dat het stadsbestuur de aanvang der wegeniswerken afwacht om het bovenindustriepark plechtig in te huldigen. Het is eveneens een publiek geheim dat de hoogste autoriteiten van ons Land die plechtigheid door hun tegenwoordigheid zullen vereren. De inhuldiging op 4 juni jl. van het nieuw bedrijf der NV Franke, was dan ook voor oninge- wijden een verrassing. De NV Franke zal niet afzijdig blijven bij de geplande offiële inhuldiging, doch de NV Franke was verplicht haar nieuw bedrijf te laten bezich tigen door haar distributeurs en was ertoe gehou den hen uitleg te verschaffen waarom zij haar nieuw bedrijf te Ninove was komen vestigen. Het stadsbestuur heeft die redenen zeer goed aanvaard en heeft dan ook zijn volle medewerking geschonken aan inhuldigingsplechtigheid, op touw gezet door die nieuwe firma. Om 10 h 30 werden de genodigden ten stadhuize ontvangen door de heer Walter Franke, de beheer raad uit Zwitserland en het stadsbestuur. Aan de gevel wapperde een grote Zwitserse vlag tussen de nationale driekleur en de Ninoofse kleuren. De ordedienst in de omgeving werd verzekerd door onze stedelijke politie in speciale dienstkledij. De genodigden werden ten stadhuize binnen geleid door drie bevallige hostessen, getooid in de Ninoofse kleuren zwarte rok met groene jurk. De vertegenwoordigers van belangrijke, zeer bekende firma.s uit alle hoeken van het land, waren op post Brussel, Gent, Antwerpen, Luik, Charleroi, Hasselt, Namen. Brugge enz... Alle grote dagbladen van het land stuurden speciale reportersDe Standaard, De Nieuwe Gids. Het Volk, Le Soir, La Libre Belgique, Le Peuple enz. Het bankwezen was vertegenwoordigd door ae hogere directie van de Kredietbank. Een 80-tal genodigden verdrongen zich in de speciaal opgesmukte bovenzalen van het stadhuis. De bestuurstafel werd voorgezeten door de heer Walter Franke, omringd door de heer Burgemeester, dhr Callebaut, voorzitter van de Handelskamer van het gewest Aalst, dhr Principi, voorzitter van de beheerraad in Zwitserland, en onze Schepen van financiën. Burgemeester Milo nam het woord, in het Ne derlands, om de genodigden te verwelkomen, om de heer Franke en zijn medewerkers te danken hun keuze gevestigd te hebben op het grondgebied der stad Ninove om er het investissement te doen van hun nieuw bedrijf in België. Hij besloot zijn rede. in het Fians, met de verzekering dat Ninove •voortaan solidair zal samenwerken met de NV Fran ke en met de belofte dat de stad en haar bestuur steeds innig verknocht zal blijven met het nieuw bedrijf. De heer Callebaut, voorzitter der Handelska mer van het Gewest Aalst, nam hierop het woord om opvolgentlijk in het Nederlands, m het Frans en in het Duits, de betekenis toe te lichten van de vestiging van een nieuw bedrijf in ons arrondisse ment. Met fijne humor schetste hij de vergelijking tussen België en Zwitserland twee kleine landen, omringd door machtige naburen, verschillende elhnische gebieden omvattend. Hij legde er de na druk op dat elk zijn eigen gebruiken en opvattingen zal moeten aanpassen om een buitenlands, volko men nieuw bedrijf in een vreemdestreek te doen gedijen. Beide redevoeringen werden op warm applaus onthaald. In een werkelijk vriendschappelijke ontspan nen atmosfeer werd overgegaan tot het drinken van de erewijn, onder nadere kennismaking onder ge nodigden. Een lange sliert wagens toog naar het boven industriepark, naar het nieuw bedrijf Franke. De toegang was afgebakend door twee reeksen masten waarop de nationale driekleur, de leeuwen vlag en de Ninoofse kleuren wapperden. Vóór het fabrieksgebouw aan twee hoge mas ten de Zwitserse vlag en onze nationale vlag. De heer Principi verwelkomde de gasten en gaf in een korte rede, in het Frans, een uiteenzet ting van hetgeen er reeds verwezenlijkt werd en van hetgeen het bedrijf, waarvan enkel de kern thans gebouwd werd, zal worden in de toekomst. Daarna werd bezoek gebracht aan het bedrijf, in verschillende groepen. Gans het bedrijf was in volle werking. De be zoekers konden er zich vergewissen over het volle dig fabrikaat vanaf het stadium van gewone plaat tot haar afwerking in keurig en wereldbekend prc- dukt. Aan elke gast werd een blijvend aandenken geschonken van het bezoek aan het bedrijf. De genodigden togen aio ver Okegem en Pamel naar Brussel. Op elk kruispunt tussen de fabriek en de Belle Alliance te Pamel, werd de weg aan gewezen door een personeelslid van de fabriek, in blauwe overall, met het kenteken van de firma en een armband met de Zwitserse kleuren. Lees verder op pagina 2 e^b/,

Denderklok | 1964 | | pagina 1