Gemeenteraadszitting van 12 juni 1964. Zaterdag 20 juni 1964 Achtendertigste Jaargang Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 N1NOVE Telefoon 327.97 Postcheckrek. 4786 05 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In een snikhete raadszaal verklaart dhr Burge meester, even na 20 h, de vergadering voor geopend. De heren Coppens en De Mont zijn afwezig. Slechts een vijftal mensen hadden de moed om, in dergelijke temperatuur, deze zitting bij te wonen. Dhr Sekretaris geeft lezing van net verslag der voorgaande zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. 1 Grondafstanden op het kerkhot Dhr Philemon De Schrijver 50 jaar 1 plaats Mw Clementina De Weghe 50 jaar 2 plaatsen Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 2 Goedkeuring dossier bouwen zwemkom Dhr Van Trimpont Dit. dossier werd uitvoe rig besproken tijdens de sectievergadering. De tota le kostprijs beloopt 13 miljoen 958.000 F Dhr Cornelis Hoeveel wordt er gesubsidieerd Dhr Van Trimpont 70'voor het geheel. Dhr De Riemaecker Dat is relatief we kunnen die subsidiering krijgen tot een maximum- uitgave van 17 miljoen. Dhr Corneiis Welke afmetingen zijn er voor de zwemkom voorzien Dhr Van Trimpont 20 m op 9 m. Dhr Burgemeester Wenst er nog iemand verdere uitleg Dhr De Riemaecker vraagt en verkrijgt het woord. In een schitterend betoog wijst spreker op het geen de vorige besturen NIET presteerden en op de krachttoer die het huidig Instuur WEL presteer de, en besloot als volgt Waar gij die alles vermocht ten tijde dat ge aan het bestuur waart, Waar gij die op 24 juni 1953 de goedkeuring bekomen hadt van het Departement van Volksge zondheid over de voorontwerpen ingediend door uw architect, Waar gij. thans in de oppositie, bezorgdheid voorwendt over zwemgelegenheid voor de Ninoofse eugd Daar past maar eén enkel woord huichelarij (De oppositie ligt verslagen in haar zetel en is totaal verrast). Dhr Waltniel Wij wensen nu nog geen pre cies antwoord hierop te geven, maar ik wens er op te wijzen dat gedurende de 6 jaar dat U in het stadsbestuur zetelt, de zwemkom er toch ook niet gekomen is, wat dus ook 6x0 betekent. Dhr De Riemaecker Van 1945 tot 1958 was het voor U 13 x 0. gepaste tijd. Dhr Waltniel U krijgt een antwoord op de Dhr Burgemeester Ik reken er op dat de zwemkom, die een verwezenlijking van algemeen nut is, met algemeenheid van stemmen zal worden goedgekeurd. Dhr Cornelis Ik wel er uw aandacht op ves tigen dat de vorige stadsbesturen misschien niet zo veel brieven schreven als het huidig bestuur, maar toch veel inspanningen deden om een zwem kom m onze stad te zien verwezenlijken. Spijtig genoeg stuitten we toen op ernstige moeilijkheden. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 1 onthouding (dhr Waltniel) Dhr Waltniel Ik stemde niet neen omdat ik overtuigd ben dat de zwemkom er nodig is ik stemde niet ja om er de nadruk te kunnen op leggen dat we thans even ver staan als 6 jaar geleden. 3 Goedkeuring ontwerp fietspad Denderhoutem- baan Dhr Van Trimpont Het fietspad van de Lin- denlaan tot de Wilgenlaan zal 401.335 F kosten. Dhr Cornelis Wordt het aangelegd op het zelfde niveau van de rijweg Dhr Van Trimpont Inderdaad. Dhr Cornelis Is dat niet gevaarlijk? Dhr De Riemaecker Evenals op de Okegem- baan wordt er een veiligheidsband aangebracht tus sen de rijweg en het fietspad. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 4 Goedkeuring wegeniswerken Stationsstraat Dhr Van Trimpont Daar de Stationsstraat (weg naar het station) brede voetpaden heeft en de rijweg erg verkleind door de parkerende wagens, stellen we voor een voetpad tot 1,60 m terug te brengen en liet voetpad (kant van net station) voorlopig nog te laten zoals het was. Dit ontwerp zal 121.000 F kosten. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 5 Goedkeuring rioleringswerken wijk ouden van dagen Dhr Van Trimpont De aanbesteding gaf als laagste aanbieder dhr Haelterman uit Steenhuize met 135.750 F Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 6 Goedkeuring aanbestedingsdossier wegeniswer ken Marktstraat Dhr Van Trimpont De laagste aanbieding beloopt 1 miljoen 093105 F. Dhr De Riemaecker Het zijn vooral de kosten voor de moerriool die dit werk doen oplopen. Dhr Cornelis Wordt de wegverharding in beton gelegd Dhr Van Trimpont Neen, in betume (zwart). Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 4 (Lib.) 7 Goedkeuring ontwerp wegenis bcnedenindus- triepark (verlenging Verbindingstraat) Dhr Van Trimpont Dit werk zal toegang verlenen tot het benedenindustriepark (van Pamel- straat tot Nederwijk) en beloopt volgens raming 1 miljoen 539.790 F Dhr Waltniel Hoe breed zal die weg zijn Dhr Van Trimpont De rijweg zal een breedte hebben van 7,30 m. Algemene goedkeuring met 11 stemmen 8 Urbanisatie - voorlopige goedkeuring wijziging bijzonder plan van aanleg Polderkwartier Dhr De Riemaecker toont aan de hand van het plan de wijzigingen die worden aangebracht. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 4 onth. (Lib.) Dhr Waltniel Wij stemden niet neen omdat sommige wijzigingen opportuun zijn wij stem den niet ja omdat wij ook het basisplan niet goed keurden. 9 Urbanisatie - Doornkwartier - Grondaanwerving bij minnelijke regeling Dhr De Riemaecker Vier eigenaars Kregen bij vonnis 196 F per m2 toegewezen voor hun ach tertuinen. Thans wordt hen 106 F per m2 toegewe zen zoals in het vonnis met de eigendom Gottemans. Voor de eigendom Schockaert-De Neve 56.338 F Voor de eigendom Berckmans-Brantegem 14.438 F Voor de eigendom Cornelis-Van Der Straeten 15.876 Wij vragen de goedkeuring van deze nieuwe akkoorden. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 4 ontn. (Lib.) Dhr Waltniel Wij stemden niet neen omdat we niet gekant zijn tegen de aanleg van het Doorn kwartier we stemden niet ja omdat dit een deel uitmaakt van een begroting die we ook niet goed keurden. Dhr De Riemaecker Voor de eigendom Van Snick-Heymans 12.116 F Goedgekeurd met 7 stemmen bij 4 onth. (Lib.) Dhr De Riemaecker Voor de verbreding van de IJzeren weg baan hebben we reeds Eigendom De Roeck 70.KX) F (500 F de m2) Eigendom Jaeobs-De Jonge 20.551 F (325 F de m2) Goedgekeurd met 7 stemmen bij 4 onth. (Lib.) Het wordt dan werkelijk te drukkend in de zaal en dhr Burgemeester geeft de toelating om de vest uit te spelen. 10 Uroanisatie - opdracht voer het maken van een bijzonder plan van aanleg voor de hoek van Dwarsstraat en Herlinckhovestraat Dhr Burgemeester Dit punt moeten we ver dagen naar een volgende zitting daar zich in deze zaak een nieuw feit komt voor te doen. 11 Krotwoningen - Twijndersweg vraag tot het bekomen van een Koninklijk besluit tot ont eigening Dhr Burgemeester Zoals we een Koninklijk Gesluit moesten bekomen voor de ongezondverkla- ring van die woningen, zo moeten we het nu doen voor de onteigening. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 12 Polderkwartier - machtiging aan het schepen college om een gerechtelijk geding in te leiden tegen de Boy-Scouts van België, ter onteigening der overblijfselen van hun lokaal Na ruggespraak tussen de heren De Riemaecker en Violon, wordt dit punt verdaagd. 13 Brandweer - opzeg overeenkomst met Meerbeke kennisneming schorsingsbesluit Gouverneur - herzien of handhaving der beslissing Dhr De Riemaecker geeft lezing van de brief van de heer Gouverneur, die het contract wenst te zien handhaven. Dhr Cornelis Wat is de stelling van Meer beke Dhr De Riemaecker Telkenmale onze brand weer te Meerbeke voor tussenkomst wordt gevraagd weigert de gemeente Meerbeke steeds de vergoe ding te betalen, en verplicht ons de geteisterde inwoner van die gemeente de kosten te doen dragen En dit om reden dat de brandweer van Ninove eerst de toelating moet krijgen van de bevelhebber Lees verder op pagina 2 j

Denderklok | 1964 | | pagina 1