Nieuwsjes Te Huur 2 DE DENDERKLOK GEMEENTERAAD UITNODIGING TOT HET SCHOOLDEFILEE BEDEVAART NAAR St.-KRISTOFFEL - POLLARE NINOVE SPORTIEF WOONHUIS TE NINOVE, in het stadscentrum. der Meerbeekse brandweer, om in Meerbeke te kunnen optreden. Wij stellen voor onze beslissing te handhaven en dus het contract op te zeggen. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 14 Sluitingsuur der herbergen - opheffing of wijzi ging Dhr Burgemeester Op 14 april ontving het schepencollege van de Bond der Caféhouders van Ninove een schrijven waarin werd voorgesteld de afschaffing van het sluitingsuur op de herbergen, maar een strenger optreden van de politie tegen het nachtlawaai. Wij achtten het noodzakelijk de zienswijze van alle betrokkenen hierover te kennen en aan alle caféhouders werd onder vorm van een vragen lijst het volgende gevraagd 1) Zijt ge voorstander van het behoud van het huidig reglement 2) Zijt ge voorstander van een volledige afschaffing van dit reglement 3) Zijt ge voorstander van een gedeeltelijke slui ting en welke nachten wenst ge uw instelling open te houden De helft van de herbergiers was voor de af schaffing van het sluitingsuur en de andere helft voor het behoud. Tevens moet ik hier nog aan toevoegen dat ik een nota ontving van de heer Politiecommissaris die mijn aandacht vestigde dat de afschaffing van het sluitingsuur de misdadigheid zeker in de hand zou werken. Dhr De Riemaecker Ik stel voor het huidig reglement te behouden maar ook de nacht van vrij dag op zaterdag vrij te laten. Hierna volgt dan een zeer levendige bespreking over het herbergbezoek, waarin de heer Waltniel alleen zich ontpopt tot de verdediger van de lange afstandsuitzitters en het sluitingsuur wenst af te schaffen. Det voorstel van dhr De Riemaecker wordt goedgekeurd met 10 stemmen bij 1 onthouding. Dhr Waltniel Als goed PVY-er ben ik voor stander van de vrijheid. 15 Personeel - wijziging van artikel 2 van het bediendenstatuut Dhr Burgemeester Volgens de huidige regle mentering moest men om in aanmerking te komen voor de benoeming van klerk een getuigschrift be zitten van het le jaar Bestuurswetenschappen of bij in diensttreding verbond men er zich toe dit getuigschrift binnen de 3 jaar te behalen. We stellen voor dit te vervangen door een ge tuigschrift van volledig lager middelbaar onderwijs. Na 6 maand proeftijd zou dan de definitieve be noeming kunnen gebeuren. Voor de plaats van opsteller was evenzo het getuigschrift van 2 jaar bestuurswetenschappen no dig. Dit zouden we vervangen door het getuigschrift van volledig middelbaar onderwijs. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 16 Personeel - wijziging personeelskader politie Dhr Burgemeester Iemand uit het korps moet als bediende van het openbare ministerie worden ingeschakeld. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 17 Electriciteitsregie - goedkeuring bundel aan sluiting nieuwe fabriek Violon-De Fepter Dhr Violon verlaat de zaal. Dhr De Riemaecker Gezien de voorziene ge bouwen dienden opgeschoven langsheen de Dender moet de hoogspanningskabel 300 m verlengd wor den en zullen kabine en kabel 188.000 F kosten. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 3 onth. (Lib.) Dhr Waltniel Wij stemden niet neen omdat wij niet gekand zijn tegen de uitbreiding van de industrie, maar we stemden niet ja omdat we niet akkoord gaan met het huidig beheer van de regie van electriciteit en met de begroting. 18 Electriciteitsregie - goedkeuring dossier bouwen kabien Kleine Landeigendom en de uitrusting ervan Dhr De Riemaecker geeft nadere uitleg over de bouw van die kabine. de uitrusting ervan en alle ■bijkomstige werken. Det geheel zal naar raming 1 miljoen 093.757 F kosten. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 4 onth. (Lib.) 19 Electriciteitsregie, kennisgeving schorsing Gou verneur der raadsbeslissing van 10 januari 1964 in verband met het leggen van een hoogspan ningskabel tussen de post Outer en het kabien Vinkenstraat - intrekking of handhaving der beslissing Dhr De Riemaecker geeft lezmg van de brief van dhr Gouverneur, en verklaart die zienswijze te kunnen bijtreden daar die kabel thans overbodig blijkt te zijn. Dhr Waltniel Dat was om argument. Dhr De Riemaecker Ge moogt de bal toch ene aeer juist slaan... Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 20 Eieciriciteit - Complex Kleine Landeigendom - openbare verlichting - wijziging ontwerp Dhr De Riemaecker De openbare verlichting van die wijk zal geschieden met lantaarnpalen, zig zag geplaatst, met HPL lampen van 125 W. Tijdens de nacht worden 2 lampen op 3 gedoofd. Van de 78 voorziene lantaarnpalen in die wijk, zullen er nu 48 worden geplaatst. Dhr Meganck Is het gedeeltelijk doven van de openbare verlichting tijdens de nacht wel nood zakelijk in die wijk Dhr De Riemaecker Dit systeem zal over de ganse stad geleidelijk worden ingevoerd. Dhr Waltniel Ik meen dat de apparatuur voor dit systeem nogal duur uitvalt. Dhr Burgemeester Thans bestaan er appara ten die niet meer zo duui zijn. Dhr De Riemaecker Misschien ware het be ter slechts 1 lamp op de 3 te doven. Goedgekeurd met 9 stemmen bij 2 onthoudin gen (dhren Waltniel en Wachtelaer) 21 Electriciteit Complex ouden van dagen openbare verlichting Dhr De Riemaecker In dit kwartier worden 15 lantaarnpalen geplaatst van 3 m. met HPLiam- pen van 80 W. Dit zal aan onze Regie 175.000 F kosten. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 1 onthouding (dhr Waltniel) 22 Begrotingswijziging buitengewone dienst Dhr De Riemaecker geeft lezing van de aange brachte wijzigingen. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 4 (Lib.) 23 Lening voor het dekken der aansluitingskosten der nieuwe fabrieken De Ciippel en Violon-De Feyter Lening van 554.106 F Goedgekeurd met 7 stemmen bij 3 onth. (Lib.) 24 Lening ter betaling van onteigeningen in het Doornkwartier Dhr Gornelis verlaat de zaal. Er wordt eerst gestemd voor een lening van 1 miljoen 760.000 F voor het Doornkwartier. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 3 onth. (Lib.) Daarna wordt de lening gestemd voor de ont eigeningen in het industriepark, vermeld onder punt 9. Goedgekeurd met 6 stemmen bij 4 onthoudingen (dhr De Riemaecker en de Liberalen) Dhr De Riemaecker Ik stemde niet neen om dat ik de houding van de bestuursmeerderheid na tuurlijk bijtreed ik stemde niet ja cm uw aan dacht te kunnen vestigen op de onrechtvaardige manier waarop het Comité van aankoop te werk gaat. 23 Lening wegeniswerken Abdijstraat Lening van 850.000 F Goedgekeurd met 7 stemmen bij 3 onth. (Lib.) 26 Lening wegeniswerken Markstraat Lening van 1 miljoen 250.000 F Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 3 (Lib.) 27 Lening ter betaling van de rioleringswerken in de wijk ouden van dagen Lening van 140.000 F Goedgekeurd met 7 stemmen bij 3 onth. (Lib.) 28 Electriciteitsregie - Lening ter betaling van de bouw en de uitrusing van het nieuw kabien in het complex Kleine Landeigendom Lening van 1 miljoen 093.756 F Goedgekeurd met 7 stemmen bij 3 onth. (Lib.) 29 COO - Kasverslag 1e kwartaal. Dhr Secretaris geeft lezmg en de Raad neemt akte van dit verslag. De Raad zetelt verder met gesloten deuren. in het Instituut van de Zusters van de HH. Harten op zondag 28 juni aanstaande te 16 h 30 in de lokalen van het instituut. De leerlingen van de technische- en beroeps afdeling tonen hun programma- en examenwerken maatwerk, halfgerede en gerede kledij, afgewerkt volgens artisanale en industriële werkprocédé s. Wie een beeld wil hebben van de nieuwe werk- metodes zowel wat snit als werkorganisatie en afwerking betreft in de vaktechnische opleiding van ae meisjes, mag deze voorstelling niet missen. De directie heet U hartelijk welkom. Op zondag 5 juli gaat te Pollare de jaarlijkse bedevaart van Sint-Kristoffel door. Alle automobilisten worden uitgenodigd tot de volgende plechtigheden Te 9 h uitreiking der vitros Te 10 h Plechtige Heilige Mis met sermoen, Te 11 h trekking van de tombola op de koei van de school der Zusters en overhandiging van de prijzen. Onmiddellijk daarna optocht van auto's en moto's en zegening door Zeereerwaarde Heer Deken van Ninove. De jonge atleten van de nieuwgestichte «Nino ve Sportief» leveren flinke prestaties. Vier atleten behaalden samen zo maar 7 overwinningen. Woensdag 10 juni trokken 3 atleten naar Leu ven en kwamen met 4 overwinningen naar de haardstede Miniemen 600 m 1) De Ridder Rik in 1 minuut 47 seconden Miniemen Verspringen 2) De Ridder Rik met 4 m 32 Kadetten Verspringen 1) Waegeman Eddy met 5 m 37 Kadetten 300 m 1) Waegeman Eddy in 39 seconden 30 Scholieren Hoogspringen 2) De Ridder Jacky met 1 m 55 Scholieren 400 m 1) De Ridder Jacky in 58 seconden 2 Zondag 15 juni snorden er vier naar Oudenaar de en ook daar verdedigden ze met brio de kleuren van Ninove Sportief HEREN Miniemen Hoogspringen 1) De Ridder Rik met 1 m 40 Kadetten 80 m le reeks 1) Waegeman Eddy in 10 seconden 2e reeks J Pensis Serge in 10 seconden 3 DAMES Scholieren 800 m 3) an de Vijvere Anna in 2 min. 34 sec. 6 (derde beste tijd van België) Zondag aanstaande te 15 h meeting voor heren te Leuven. Vertrek met autocar aan het lokaal Jules an Cauwenberghe te Ninove, Denderkaai 26, te 13 h. Supporters die atleten willen vergezellen betalen 30 F. Zich bevragen op het bureel van het blad.

Denderklok | 1964 | | pagina 2