/f f'st 8/j ^/Qams \J '0\HsSe 7tnd uwe Oud-Minister Moyersoen interpeieert Achtendertigste Jaargang Zaterdag 27 juni 1964 EINDELIJK DE UITVOERING? MINISTER MOYERSOEN ONDERVRAAGT DE MINISTER ANTWOORDT DE AANBESTEDING Drukker - Uitgev PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.°7 Postcheekrek. 4786 85 Prijs vcor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In vroegere bijdragen werd er gewezen op de redenen en het nut van de verbinding van de Steenweg naar Aalst met de Steenweg naar Brussel. Die verbinding zal slechts een vak zijn van de autosnelweg die de autosnelweg Brussel-Oostende zal verbinden met de autosnelweg Valenciennes- Doornik-Brussel. Het opzet werd goedgekeurd door de heer Van Audenhove, minister van Openbare Werken. Het vak tussen de Steenweg naar Aalst en de spoorweg werd gepland door de heer Merlot, minis ter van Openbare Werken. De uitvoering werd her haaldelijk toegezegd door de heer Bohy, minister van Openbare Werken. Ons Stadsbestuur kan bogen op brieven van die drie opeenvolgende ministers van openbare werken met ondubbelzinnige beloften. Totnogtoe beperkte alles zich tot de onteige ningen. Ondanks onafgebroken pogingen kwam er van verwezenlijkingen mets in huis. De tij schijnt echter te keren. Op 18 juni heeft oud-minister Moyersoen een ondervraging gericht tot de minister van Openbare Werken. Ziehier letterlijk in welke bewoordingen Deze laatste tijd werden aanbestedingen van openbare werken nietig verklaard omdat de in schrijvingen de bedragen die voorzien waren ruim overtroffen. Nieuwe aanbestedingen worden bevolen, die voor uitslag hebben dat de prijzen nog hoger zijn. Het departement weet dat dit het fataal gevolg is van deze procedure. Niettemin vaak tegen alle gezonde reden in, wordt die politiek doorgevoerd. Welke zijn de redenen die de regering aldus doen handelen De nadelen van die toestand vallen ten laste van de ondergeschikte besturen wanneer zij de werken ondernemen. Nutteloos tijd en geld verlies zijn de gevolgen. Meent de Minister niet dat het niet opgaat als vergelijkingspunt prijzen te nemen die dikwijls maanden, zo niet jaren te voren konden gelden, doch alle waarde hebben verloren wanneer de aan bestedingen met veel maanden vertraging geschie den. Mag men verhoven dat voortaan andere regelen zuilen gelden Hierbij een concreet geval ter illustratie van hetgeen hierboven werd aangehaald De Stad Ninove heeft het lofwaardig initiatief genomen een industriepark aan te leggen ten oosten van de stad plannen werden ontworpen door het departement van Openbare WTerken om een nieuwe ringlaan te bouwen die tot dit industriepark toe gang verleent en over de Dender de Steenweg naar Aalst met de Steenweg naar Brussel verbindt. Drie opeenvolgende Ministers hebben stellig beloofd deze werken te laten uitvoeren. De nodige kredieten voor het eerste en meest dringend v,.k werden reeds twee jaar opeenvolgend op het budget ingeschreven. Tot heden toe werd met de uitvoering der wer ken nog niet begonnen. Inmiddels vertrouwend op het woord van de Ministers, liet het Stadsbestuur vier nieuwe fabrie ken opbouwen. Het zag zich verplicht op eigen kosten voorlopige wegen aan te leggen welke zullen moeten opgebroken worden. Hoe lang gaat die toestand nog duren Eindelijk is er een aanbesteding geschied voor een maand. Ze werd te niet gedaan omdat de laag ste inschrijvingsprijs met 60'de vooruitzichten overtrok Een nieuwe aanbesteding zou bevolen zijn. Kan de Minister ons dit b 'vestigen en ons zeg gen wanneer die aanbesteding zal geschieden en welk het lot ervan zal zijn Is de Minister vast beslist binnen de twee maan den de werken te laten beginnen De heer Bohy antwoordde dat de heraanbeste- dinp de dag zelf plaats had. De uitslag was hem nog niet bekend. Hij gal toe dat de Oostelijke omleiding te Ninove een werk was van zeer groot belang voor de streek. Hij hoopte de werken zodra mogelijk te kunnen beginnen. In de wandelgangen werd zelfs een formele toe zegging in die zin gedaan. De opening der aanbiedingen leverde volgende uitslag op 1) Segers. Vracene 10.081.000 F 2) Roelant, Gent 10.946.000 F 3) Batteauw, Oudenaarde 10.999.000 F 4> De Groeve. Aalst 11.271.000 F Laat ons hopen dat er nu zonder dralen zal overgegaan worden tot een toewijzing der werken en tot de uitvoering ervan. Met genoegen gezien dat de partijleiding van de CVP eindelijk ook eens teken van leven gaf en in een kalm betoog t blauwe Banierkens eens op zijn juiste plaats heeft gezet. 6x0 blijft inderdaad een dikke nul. Mat ons niet mishaagde is het feit dat, om de lastercampagne van gezegd Banierken te ontzenu wen, geen gebruik werd gemaakt van persoonlijke aanvallen en alles op een waardige wijze en door feiten werd weerlegd. Misschien vinden ze in de Roosevelt hun scheld- proza geestig of althans niet gespeend van een zekere dosis durf, toch blijft het allemaal praat nevens de kwestie, bij gebrek aan moed om de zaken te willen zien zoals ze werkelijk zijn. Nu, elk zijn goesting en 't blauwe vat geeft wat het in heeft, maar veel is het niet. Tenslotte blijft dit de zaak der liberalen en niet de onze. V at ons wel interesseert is te zien dat, na een jarenlange slaap, de partijleiding inziet dat het tijd wordt te reageren en zich ernstig met de zaken te bemoeien, opdat niet anderen met de vruchten van het geleverde werk gaan lopen. Nog slechts vier maanden scheiden ons van de aanstaande gemeenteverkiezingen en voor zo ver we weten werden totnogtoe geen voorbereidselen getroffen tot het organiseren van de poll, het aan duiden van kandidaten, het opstellen van een pro- giamma en alle andere zaxen die tijdig dienen aangepakt om succesrijk uit de stembus te komen. Nog nooit heeft de partij er zo goed voorgestaan als nu, met achter zich het bewijs van wat op een korte tijdspanne van zes jaar r^an verwezenlijkt worden, de voldoening te weten dat alle. méér dan alle kiesbeloften volledig werden ingelost zodat met een gerust gemoed de strijd mag worden afgewacht. Deze gemoedsrust en deze fierheid mogen de leiding evenwel niet in slaap wiegen, want er staat voor de komende maanden nog veel en moeilijk werk op de plank. Vooreerst dient: er een nieuw programma te worden opgesteld, aansluitend op wat tot nu toe weid gepiesteerd maar dat altijd binnen de perken van de gemeentelijke mogelijkheden moet blijven. Rekening houdend niet de aangroei der bevolking de nieuwe industriën en zo meer. zal dat niet zo eenvoudig blijken, maar mits goede wil en ver- standnouding ondei mekaar is er veel te bereiken Verder moet er ook gedacht worden aan de poll en de aanduiding der kandidaten. Zeker onder dit oogpunt heeft de CVP wel tegenslag gekend. Het o\erlijden van de ene, vermeerderde beroepsbe slommeringen van anderen, brachten te dikwijls wijziging in het toekennen der bevoegdheden zodat het vele werk in te weinig handen ging berusten. Derhalve dient er voor gezorgd dat de toekomstige kandidaten de verplichting op zich nemen nun laar*, \uiledig en naar behoren te vervullen, altijd in het kader der gemeentelijke belangen natuurlijk, met opzijstelling van elk persoonlijk doel of in terest. Wie deze verplichting niet wil onderschrij- en dient absoluut geweerd te worden. (Lees verder op pag 2) I cl <V De Oostelijke Omleiding WAT WORDT HET?

Denderklok | 1964 | | pagina 1