Men zegt... "POLTAVA,, komt naar Ninove DE VERKOOPPRIJZEN VAN DE STROOM 2 DE DENDERKLOK IN DE STEDELIJKE VAK- EN NIJVERHEIDSSCHOOL DE WIJK "TER DUYST DE ABDIJSTRAAT VENUSKERMIS 1900 GROTE WIELERWEDSTRIJD te Ninove, voor Liefhebbers B.W.B. OEKRAINISCHE DANSGROEP REEDS OP HET T.V. VERSCHENEN, Daar de formule grote post voor het eerst in februari 1964 toegepast werd na het accoord met Intel com zo nemen we de maand februari om een vergelijking te maken tussen de verschillende aankoopprijzen. Eerst de aankoopprijzen bij de CED vóór het optreden van Interpublic deze van .1962. Daarna de aankoopprijzen bij de CED na het optreden van Interpublic deze van 1963. Tenslotte de aankoopprijzen na het einde van het contract met de CED deze van 1964. De aangehaalde cijfers zijn welsprekend genoeg en maken verder commentaar overbodig. Bij de eerste overeenkomst afgesloten in 1890 werden ze vastgesteld als volgt 2.8 centiemen per uur en per lamp van 10 bougies 4.5 centiemen per uur en per lamp van 16 bougies 7.0 centiemen per uur en per lamp van 25 bougies 9.0 centiemen per uur en per lamp van 32 bougies Voor de stad zelf werd een tarief bedongen van 2 centiemen per uur en per lamp van 10 bougies. Tussen de twee oerlogen werden ze op 29 april 1927 vastgesteld als volgt gewone verlichting 2.00 F Kwu nijverheidsverlichting 1.50 F Kwu drijfkracht 1,00 F Kwu Ze werden naderhand opgedreven gewone verlichting 2,50 F Kwn drijfkracht 1.25 F Kwu Onder de bezetting (1940-44) werd de verkoop prijs voor de drijlxracht op 11 juni 1942 verhoogd tot 1,60 F Kwu. üp 2 september 1942 werd de verkoopprijs voor de gewone verlichting verhoogd tot 3,00 F Kwu. Sinds de jongste oorlog werden talrijke tarief- wijzigingen ingevoerd gew. verl nijverheidsveri. drijfkr. Op 14 6 46 2,70 F Kwu 2,70 F Kwu 2.12 F Kwu Op 7 2 47 3.50 F Kwu 2,80 F Kwu 2,89 F Kwu Op 13 5 47 3,00 F Kwu 2,90 F Kwu 2,15 F Kwu Op 5 4 50 3,05 F Kwu 2,95 F Kwu 2,20 F Kwu Up 59 3, 0 F Kwu 3.59 F Kwu 2,75 F Kwu 2,7d F Kwu 2,51 F Kwu 1,82 F Kwu 1.26 F Kwu Op 16 3 62 3,75 F Kwu 2,51 F Kwu 1,82 F Kwu 1,26 F Kwu óor en met 1950 lagen de verkooptarieven van ae electriscne stroom onbetwistbaar langs de hoge kant. De geleidelijke algemene prijsstijging heeft zulks in xorte tijd goedgemaakt. Daar de tarieven sinds 1950 niet meer aange past werden onaanxs de prijsstijging der steenkolen ondanks de geweldige stijging der lonen en taksen, zo moest er brutaal ingegrepen worden in 1959 voor de aanpassing der tarieven. Dank aan de invoering der BH-5 formule in 1S62 op de aankoopprijs van de stroom en dank aan de richt.ijnen verstrekt door Interpublic kon er in 1962 overgegaan worden tot de invoering van het schijvenstelsel vcor de verkoop van stroom. Eeniedei kan er thans de weldadige gevolgen van ondervinden. Na de delging van de uitgaven voor de over name van het net en van de zware uitgaven voor ae aanpassing van het net, behoort een nieuwe versoepeling van de verkoopstarieven tot het do mein der mogelijkheden. Er werd trouwens aan de verkoopstarieven niet meer getornd, ondanks de gevoelige stijging van het indexcijfer, sinds 1962 en ondanks al de andere gewichtige prijsstijgingen. Deze kwestie zal vanzelfsprekend beïnvloed worden door de nieuwe koers die eerstdaags moet gegeven worden aan de eiectriciteitsbedeling te Ninove, na het einde van het overgangsregiem dat thans in voege is. A.D.R. Zondag 23 augustus ging onder '11 flinke be langstelling de jaarlijkse tentoonstelling door De leerling aan het werk Al de leraren waren aanwezig om de bezoekers, bereidwillig, de meest volleaige uitleg te vérstrek- gen. We leiiciteien hen volgaarne voor de bereikte uitslagen. In zijn toespraak, ter gelegenheid van de pro clamatie van cie uitslagen, aanxte ae Heer .Pater noster, directeur van de school, iedereen die heelt bijgeui'dgen tot de uitoouw van de school, die ge- oeie-ncie en geschoolde arbeiders vormt. De pnjs uil de Stad Ninove werd toegekend aan ae leerling Freddy Van Laethem, metaaloe- u erxor, wonende te Ninove e 11 werkzaam in ae -ueuiek Franke. net volgen van avondcursussen na een dagtaak en o\ ei eiscnilienae jaren vergt zeker een mei geinige inspanning en vooral veel doorzettingsver mogen. .vioea en voinaraing woraen eenter oeioond, want met net getuigscnrnt m ae hana xan men zijn levensstandaard aanzienlijk vernogen en in de1 wereld vooruitkomen. üvei zeer xorte tijd zal in deze aanbevelens- vvaaiüige scnooi overgegaan woraen tot ae inrich- iing v an een praxtiscne lascursus. De oeüoeiing is vcoiai een orug te siaan tussen scnooi en maustne e>p hc.2 geoiea van lastecaniex. Deze lessen zullen gegeven woraen ïeaer zaterdagvoormiddag in het daartoe nieuw aangepaste ioxaai op ae Graanmarkt. Gok de moderne bouwplaatsen vergen hoe lan ger hoe meer geschoolde arbeidskrachten. Misschien moet voor de toexormt reeds geaacht worden aan cie aldelingmetselwerkDe bouwarbeiders en vcoial ae ruw bouwarbeiders worden tot nog toe hcoidzaxeiijx geschoold «al werxendDergelijk systeem van opleiding vertoont, wanneer het aoor meis aangevuld wordt, erge tekortkomingen. Zou onze Stedelijke Vak- en Nijverheidsschool oox dit probleem niet eens ter studie nemen De werken op het Kompleks Ter Duyst de kleine landeigendommen, en in de Lindestraat n a ken geweldig snelle vorderingen. Ze zullen vast en zeger beëindigd geraken in de loop der maand september. Het weer was tot nog toe een meevaller. Het mocht ook, na al de geweldige tegenslagen waarmede de betrokken besturen gedurende bijna drie jaar te kampen hadden. De inhuldigingsfeestelijkheden zijn reeds ge pland tegen zaterdag 19 en zondag 20 september aanstaande. In ons volgend nummer zeggen we er meer over Er werd dienstbevel gegeven aan aannemer Schockaert om de verbindingswerken van de twee einden wegenis aan te vangen vanaf 15 september aanstaande. Dat is een beste nieuvvsje voor de bewoners van het Niepersveld, die aldus op degelijke wijze met de oostelijke kant der stad in verbinding zullen komen. Na de verbetering van de toegang der Dwars straat aan de hoek der Herlinckhovestraat, na hjt afronden van de scherpe bocht aan de ingang der Middenstraat, na het vrijmaken van de toegang tot de Ooststraat en na de verwezenlijking van de verbinding der twee einden Abdijstraat, wordt er nog een inspanning verwacht in de omgeving van de Sint-Corneliuspoort om de Abdijstraat en haar hinterland tot hun volle recht te laten ontplooien. Het Aktiekomiteit Groen-Zvvart en FC Ninove nodigen uit tot hun eerste Venuskermis 1900 welke doorgaat in de Venusbroeken (rechtover Den Hoed) op 5 en 6 september aanstaande. Zij bieden U en grote spiegel danstent stem mige verlichting een groot orgel oude en deine muziek zwarte en witte boerenpensen iexkeie varkensrib fris bier matige prijzen Er is ruime parkeergelegenheid. Ook U wordt er verwacht. dat er te Ninove gevallen heersen van blauwe kindsheid maar ook van blauwe razernij. dat daartegen kan gebeevaard worden bij de H. Wilrna. dat de kwaa! echter aan 't luwen is dank aan een kort doch raak antwoord. dat dit zo deerlijk op de blauwe pit te- redu kwam, dat ze er nog paf van staan. dat de blauwen ondanks alles toch blijven snakken om de poef te mogen en te kun nen overnemen. dat ze daarom niets willen verwaarlozen. dat het om die reden is dat de Fred van de Flintsicnes in de omgeving van de Rosseveld rondtrippelt. dat ze zich de medewerking zouden ver zekerd hebben van een tioping-specialisi om de eindspurt niet te missen. d -4 een slok van zijn suikerwater de blauwe kandidaten even rap zal doen sprinten als in mei 1940. De wijk Geraardsbergsestraat richt vandaag /-cdvraag 29 augustus een grote wielerwedstrijd in voor Liefhebbers BVVB. Er zijn voor 7500 F Prijzen en Premies 1000 F Klassementpremies voor clubs plus beker 1000 F 001 de Bergprijs op de berg te Pollare. De alstand bedraagt 110 km en de start wordt gegeven te 14 u .'30. In de Geraardsbergsestraat zal men, via een mici oieportage, telkens de beklimming van de berg te Pollare kunnen volgen. 5 ronden langs Ninove Geraardsbergse- siiaat Preulegem Voorde (Ster) Appelterre- Eiehem Outer Os Geraardsbergsestraat Beverstraat Burchtstraat Burchtdam Brus- selstiaat Pollarestraat Pollare Denderwin- deke Brusselstraat Burchtdam Burchtstraat Beverstraat Geraardsbergsestraat. Inschrijving en vertrek: 't Vissershuis» Aankomst Ninove-Amusemcnt I 1 i jsuitdeling De Vooruit

Denderklok | 1964 | | pagina 2