h r'st 'Oams Kunstschilder ETIENNE MICHOLT STELT TEN TOON... De Abdij van BEAUPRÉ het ministerieel bezoek Achtendertigste Jaargang Zaterdag 12 september 1964 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG TE GRIMMiNGE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327 ?7 Postcheckrek. 4786 85 In ons nummer van 28 december 1963 hadden wij reeds het genoegen de Ninoofse kunstschilder Etienne Micholt aan onze lezers voor te stellen. Na een gunstig onthaalde deelname aan de ten toonstelling De Figuratieve Kunst in Zuid-Vlaanderen te Ninove, gevolgd door een opgemerkte inzending voor een gezamenlijke tentoonstelling te Lede. stelt deze kunstenaar thans van zaterdag 12 september tot en met zondag 20 sep tember zijn werken ten toon te Ninove in de zaal Roxy. Iedereen die enigszins vertrouwd is met het oeuvre van kunstschilder Mi cholt weet meteen dat deze tentoonstel ling" zal uitgroeien tot een van de hoog tepunten van de komende winterakti- viteiten op kultureel gebied in onze stad. De opening heeft plaats op zaterdag 12 september te 19 uur en de inleiding wordt gehouden door niemand minder dan D1' Renaat Van der Linden. Wij hebben de gelegenheid gehad deze fijn zinnige estheet te beluisteren bij zijn enthoesiaste rondleiding ter gelegenheid van de tentoonstelling De Figuratieve Kunst in Zuid-Vlaanderen Zijn spran kelende beschouwingen alsmede de hem eigen manier om de schoonheid van de diverse doeken te doen aanvoelen, lig gen elke aanwezige nog vers in het ge heugen. Ten gerieve van onze lezers hebben wij eraan gehouden een oogslag te gaan werpen op de nieuwe werken van de kunstschilder. Ons heeft in de eerste plaats de snelle, gedurfde evolutie ge troffen, die zich in de loop van de jong ste maanden in het werk van deze kun stenaar heeft voltrokken. Kunstschilder Micholt gaat thans volleai in zijn liefde voor de smeuïge materie van olieverf, die hij nog uitsluitend behandelt met het paletmes. De laktuur is losser en soepeler geworden, terwijl de compositie kloeker wordt opgebouwd in enkele grote lijnen met weglating van alle over bodige details. Hierdoor heeft de stemmingspoëzie, die zijn doeken als het ware doordrenkt, gewonnen aan kracht en levendigheid. Zijn laatste werken heeft de kunstenaar hoofzakelijk gekomponeerd uit diepblauwe en oranjegele tinten met een kleur- intensiteit welke wij zelden hebben zien gebruiken. Tot een van de meest markante doeken uit deze nieuwe reeks rekenen wij Vissershaven waarvan onze lezers een afdruk hebben gevonden in ons blad van vorige week. De opbouw is even wichtig en de schilder bereikt uitsluitend door aanwending van kleur een perfekte ruimtesugges tie. ig op de 5 ((MOEDER EN KIND In Zuid-Brabants Landschap trof ons vooral de tegenstelling van de zware onweerslueht tegen over het blekkerend geel van de korenvelden, de di eigende bewogenheid van de wolkenhemel te genover de zomerse rust van het landschap. Dezellde strijd van de natuurelementen vinden wij terug in BrandingEen zware, driftige zee stort zich in een beukende stormloop te pletter tegen het staketsel. Het innerlijk aanvoelen van dit geweld vinden wij terug in de striemende toetsen van het paletmes bij de behandeling van de baren en van het opspattend schuim, Een totaal ander stemmingsbeeld geeft de schil den weer in «Winter in Zuid-Vlaanderen» (Michel- beke). Barmhartig dekt de sneeuw het glooiend landschap toe. Als een machtige kerkbeuk spant (Lees verder op pag. 2) Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F In De Denderklok van 15 en 29 augustus 1964 vischenen een paar artikels van de hand van de heer A.D.R. omtrent de abdij van Beaupré te Grim- minge. Vermits mijn naam en het Gemeentebestuur van Grimrninge herhaaldelijk worden geciteerd en in het gedrang gebracht, meen ik recht te hebben op een Klein wederwoord. Ik kan de inhoud van de twee artikels voor het giootste deel onderschrijven, doch het moet mij uit ue pen dat de al te grote voortvarendheid van dhr A.D.R. hem weer eens parten speelt waar hij be toogt dat al de Brusselse restaurateurs en antiquairs hun gading konden vinden te Grimrninge zonder protest van de Gnmmmgse burgemeester. Welke buigemeester bedoelt hij, de huidige of de vorige? Zo het om mijn achtbare voorganger gaat, ben ik het volledig met hem eens. De heer A.D.R. weet trouwens best dat ik mij met hand en tand verzet tegen al wie iets onder neemt om de abdij of wat er nog van overblijft te devalueren. Ik heb mij trouwens ook kordaat verzet om de abdijresten naar Ninove over te brengen. De door mij gelanceerde perscampagne is ten andere het beste bewijs dat ik de ogen wil openen \an al de instanties die verantwoordelijkheid dra gen. De heer A.DR. mag gerust van mij aannemen dat ik sedert mijn ambtsaanvaarding niets onverlet heb gelaten om de abdij van Beaupré te redden en haar ^behoud te Grimrninge te verzekeren. Voor de rest kan ik akkoord gaan met de op- mer kingen en suggesties van de heer A.D.R. en dank ik hem van harte voor zijn overigens goede bedoe lingen. Buiten de stadsoverheid werden uitgenodigd de Voorzitter en leden van het Actiekomitee voor de Economische Expansie van het Arrondissement Aalst - de heer Gouverneur der Provincie Oost- aan eren de heer Arrondissementscommissaris wJlJ6 !°?ert Ambtenaren van de Landelijke dtei dienst bij het Ministerie van Landbouw al de Ambtenaren van de provinciale technische dienst r 5 voorzitle[s van al de wateringen van het ar- rondissement Aalst - gans de pers. Het afvoerkanaal is het basiswerk dat de sane- img mogelijk maakt van gans het grondgebied van Ninove, Outer, Nederhasselt, Aspelare, St Antelinks, St Lievens Esse en Steenhuize-Wijnhuize. Circa 700 hectaren grond hebben er direct be lang bij en circa 1200 hectaren hebben er indirect celang bij. t Is de reden waarom de hogere instanties de uitvoering van het werk volgen en neer grondig steunen. 6/1 U/rT" Z xind we

Denderklok | 1964 | | pagina 1