VU e z\n o\K^9e f/a Meer verkeersveiligheid gevraagd Jioogde «GROEN-ZWART» in de T.V. Achtendertigste Jaargang Zaterdag 31 oktober 1964 (VAN ONZE CORRESPONDENT TE MOSCOU) Opnieuw overbelaste verkeerswegen in onze stad AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN NINOVIETERS, Meer opvoeding inzake verkeer is dringend Afdoende verkeersregeling op de spitsuren Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE 1 e ie toon 327.^7 Postcheckrek. 4780 85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Na in onze vorige bijdrage een overzicht te hebben gegeven van de samenstelling der USSR in het Westen nog altijd en foutief Rusland ge- noemd willen we even de werking der Kommu- nistische Partij en haar invloed op het regerings stelsel belichten. Zoals gezegd, is in de USSR slechts éen partij toegelatende KP. Op zichzelf al sluit dit elke oppositie uit en, wat meer is, wie ervan verdacht wordt tegen de partij te ageren of blijken geeft van afwijking, wordt zonder meer als landverrader ei volgd met al de gevolgen er aan verbonden. Od zijn minst is dat enkele jaren herscholingscursus m een of ander Siberisch werkkamp Tot de KP toetreden ligt zo maar niet in ieders bereik. Het lidmaatschap wordt als beloning ver leend aan hen die totaal zuiver op de graat zijn en voldoende morele waarborgen bieden. Die mo gen dan, afgezien van hun herkomst en van om even wat, op staatskosten elke soort onderwijs genieten en kunnen tot de hoogste top klimmen. Zo Kan een goed arbeider door de partij aangewe zen worden - bevolen diensttot het volgen van cursussen en de er mede gepaard gaande scho ling in het Marxisme-Leninisme. Geeft de kandidaat voldoening dan kan hij, na het bekomen van een universitair diploma en mits een streng onderzoek over zijn handel en wandel, zijn konformisme aan de kommunistische idee enz... tot de partij toegela ten worden. Dat geeft meteen een benijdenswaar dig aantal voordelen zoals snelle promotie hoger salaris, het aanschaffen aan lage prijzen van voor dc massa onbereikbare verbruiksgoederen en dies meer. Dat derhalve dit lidmaatschap erg gegeerd wordt, hoeit nauwelijks gezegd, al wordt het'aantal uitverkorenen ten strengste beperkt. Hieruit vloeit dan weer voort dat de leden der KP een bevoor- echte kaste vormen, zoals die overal te vinden is maar in de USSR niet gesteund op kapitaal of bezit! Voor wat de organisatie der partij zelf betreft deze °P dezelfde leest geschoeid als de sovjets lokale cel zendt een afvaardiging naar de - laat ons zeggen provinciale cel die op haar beurt enkele leden aanduidt voor de landelijke cel of republiek-comité. Uit dit laatste worden dan weer enkelen aangewezen om deel uit te maken van het Centraal Comité der KP, het hoogste politiek gezag dat alle beslissingen treft, zowel op financieel ah ekonomisch gebied. De opperbaas van dit Centraal Comité, de Eer ste Secretaris, mag dus gerust als BE meester aan zien worden. We weten immers dat elke noemens waardige positie, hetzij in leger, luchtvaart, mari ne, sovjets enz... voorbehouden blijft aan leden der partij en slechts gebeurd op voorstel EN met goed keuring van het Centraal Comité der KP, verte-en woordigd door zijn baas, de Eerste Secretaris. De door deze laatste uitgekozen en hem uit de hand etende mannetjes worden immers op elke denkbare sleutelpositie geparachuteerd, zodat hij meester blijft over de wetgevende en uitvoerende machten, de politie, het leger, de marine en wat nog al meer. i-ukt het iemand het via benoemingen zó te regelen dat hij zowel Voorzitter van het Praesidium van de Opperste Sovjet EN Eerste Secretaris van het Centraal Comité der KP wordt, dan krijgt die zu\ eel macht in handen dat ze gewoonweg schrik lekkend is te noemen. Dit was het geval met Stalin, wiens bloedige terreur niet licht vergeten zal worden. Kroetsjev was er ook in gelukt beide machten in handen te krijgen, en we mogen zeggen dat hij er een beter of minder slecht gebruik heelt van gemaakt. Bij hem althans zat er iets meer menselijks in, al dreef hij. naar de mening \an veel zijner aanhangers, nog te veel zijn eigen wil op en werd zijn politiek inzicht niet altijd goed gevonden. Nu de beide machten niet langer in éen hand berusten, maar verdeeld over twee Brensjev als Eeiste Secretaris van het CC en Kosiguin als Voor- Hncr van het Praesidium mag normaal worden verwacht dat het regime zich nog verder zal ver soepelen. Het feit alleen dat het mogelijk was Kroetsjev aan de dijk te zetten zonder monster-proces en een bloedige repressie, kan ons alleen in deze mening verstevigen. Onderstaand artikel kon niet vroeger verschij nen wegens overlast van kopij gedurende de ver kiezingsperiode. Wij verontschuldigen ons dus bij voorbaat wanneer aan sommige toestanden welke hier besproken worden, inmiddels zou verholpen zijn. Sedert het hernemen der scholen heeft de jeugd weer bezit genomen van de bijzonderste straten, op de spitsuren. Wij denken niet ons aan overdrij- v mg te bezondigen wanneer wij deze rumoerige en onvoorzichtige weggebruikers op een kleine drie duizend schatten. Onnodig er aan toe te voegen dat die jongens en meisjes om andere zaken dan wel om het verkeersreglement bekommerd zijn en door dit feit alleen reeds een gevaar daarstellen zowel voor hen zelf als voor de volwassenen die dubbel dienen op te letten om ongevallen te voor komen. Zaterdag 31 oktober start het nieuwe TV-spel u CUP voor voetbalploegen. Op 14 november komt onze plaatselijke voet balclub op het scherm. We vragen aan de inwoners van de stad hei spel aandachtig te volgen om onze vertegenwoor digers, op 14 november, eventueel een hand toe te steken. Nadere bijzonderheden volgen toekomende week. Velleden jaar werden ten behoeve van de jonge weggebruikers die per fiets en te voet de stad doorkruisen, een paar lessen gegeven in het stads park. Deze poging verdient alle lof en zou naar onze bescheiden mening ruimer dienen opgevat, zoals het ten andere ook in grotere steden in de praxtijk gebeurt. Onze schoolgaande jeugd heeft er werkelijk nood aan, zodat zelfs zou mogen ge sproken worden van een bijkomend leervak in de toepassing van het verkeersreglement. Dit probleem stelt zich scherp in onze stad v. egens het dagelijks toenemen van het aantal voer tuigen. Enkel-richting-verkeer zou onder de onmid- dellijke verwezenlijkingen dienen toegepast in de biezonderste straten van het centrum. Alhoewel we ons zeer goed rekening geven van de moeilijkheden v. elxe hiermede gepaard gaan, in afwachting van ric tenuitvoerlegging van de gedeeltelijke en bie- zondeie plannen van aanleg, die aan de oudste en de wijste der steden, een meer moderne opvatting zullen geven en samengaand het verkeersprobleem moeten oplossen. Inmiddels blijven wij aangewezen op een in tenser verkeersregeling vanwege de overheid. De straten dienen gezuiverd van de-dag-door parkeren de wagens toebehorend aan eigenaars en bedienden. Iedere automobilist zal met ons moeten bekennen dat het op de spitsuren een hele prestatie wordt om zonder blutsen doorheen de stad te geraken, zonder dan nog van de marktdagen te spreken. (Lees verder op pag. 2) De K.P. in de U.S.S.R

Denderklok | 1964 | | pagina 1