Groot succes 3.600 F. SPLENDID 8.270 F. Bretoens 6.695 F. Bij een schrijven... Abonnementen DE DENDERKLOK SLAAPKAMER IN BERK Bed 1 pers. - ressort* Kast- 1,30 m. Nacht-tafelplankje VERENMATRASSEN VANAF 695 F. SLAAPKAMER IN TEAK Bed 1 pers. - ressort Kast 1 m. Commode SLAAPKAMER IN EIK Bed 1 pers. - ressort Kast 1,05 m. Commode met spiegel SCHUIMMATRASSEN VANAF 1.195 F. HERNIEUWING VAN DE BEVERSTRAAT 34 - Tel. (054)320.91 fcT f 1W. T (RECHTOVER DE KLINIEK) |\j 1 ]N Wij ontvingen een schrijven van de Heren Gebroeders Arthur en Victor Van den Haute, Hof ter Schoor, Ninove, in verband met de Gemeente raadszitting van 6 november, waarvan het verslag verscheen in ons nummer van 14 november 1964 Dii genaamtekend schrijven nemen we hierna integraal over. Verantwoording ten overstaan van de Gemeen teraadszitting van 6 november 11. aangaande mach tiging aan het schepencollege om vervolgingen in te spannen, wegens het formeel weigeren van ver- haalbelasting. Gebruik makend van ons recht op antwoord, willen wij ten gerieve van de publieke opinie vol gende beschouwingen ten beste geven aan de Heren van net schepencollege en aan de bevolking G de Heer Adv. De Riemaecker zou er goed aan doen in een publieke vergadering duidelijk te zeggen dat het hier gaat over de baan. gelegen tus sen Hof ter Schoor en Bieënhof n' 55. Deze baan werd vroeger nooit door de Heer Cornelis verhard het was een gewone aardeweg, zoals nu nog de stadsbaan die loopt van aan de steenweg Aalst tot aan het Hof ter Schoor. Deze weg is nu nog een slechte veldweg. 2) Nu is er plotseling haast bij om het proces in gang te steken, terwijl deze zaak reeds meer dan twee jaar loopt. 3) Op het ogenblik dat de baan van het Hof ter Schoor naar het Bieënhof verhard werd was niet gans het schepencollege en niet gans het ge meentebestuur daar van op de hoogte Zou men aan de hand van het verslagboek van schepencolle ge het tegenovergestelde durven beweren. 4) De betrokken schepenen waren zelfs niet competent genoeg (of wilden het niet zijn om te weten dat baan nr 55 slechts 1 m. breedte had. Hun eigen brieven tot ons gericht bewijzen dat zwart op wit 5) De baan werd dus aangelegd op onze eigen dom. zonder dat daartoe enige onteigeningsproce dure voorafging. aarom Omdat het hier een nogal eigenaardige geschiedenis betreft tussen de gene die de baan heeft aangevraagd en de betrok ken schepen van Openbare werken. Immers, niet gans het schepencollege werd uitgenodigd op het diner ter gelegenheid van de opening der baan. 6) Zelfs vóór de belastingsbrief kwam. hebben wij meermalen bij de betrokken schepenen aange klopt om er hen op te wijzen dat de baan slechts 1 m. breedte had, doch toen werd door de betrok ken schepen, de Heer Van Trimpont, duidelijk bevestigd dat de verharding toch gratis gebeurde m het kader van der verbeternis der landbouwwe- genfj 7De inrij van de koer van het Hof ter Schoor werd inderdaad verhard, doch op onze persoonlijke aanvraag aan de Heer Ondernemer en de onkosten hiervoor werden door ons betaald, waarvan w'j een ontvangstbewijs bezitten. 8) De betrokken schepenen zouden er goed aan doen klare wijn te schenken en alle documenten (onze antwoorden aan het schepencollege) te berde te brengen. Zo zouden ze misschien bij de publieke opinie niet de mening doen ontstaan dat wij nogal «schone Heren» zijn die: «zeer gelukkig zijn voor de baan die werd aangelegd baan, waarvan wij niet het minste nut hebben maar die niet willen betalen. Ook voor deze zaak zouden de betrokken sche penen beter doen te luisteren naar Bezint, eer ge beg in tv! A Van den Haute. V Van den Haute. In verband met dit schrijven trokken we op informatie bij de Heer De Riemaecker, schepen van Financiën, die ons o.ti de opname van volgend schrijven verzocht De wegenis werd aangelegd vanaf het Bieënhof tot aan het Hof ter Schoor en vandaar over een klein gedeelte in de richting van de Steenweg Aalst. ie had er het meest baat bij Onweerlegbaar het Bieënhof. Wie moest er meest betalen Even onweerlegbaar het Hof ter Schoor. Het Bieënhof betaalde amper 2.651 F. Het Hof te: Schoor, waarvan de gronden langs weerszijden van de baan liggen, heeft 37.485 F te betalen. De Stad Ninove dat is de ganse Ninoofse gemeenschap betaalde 17.250 F als 30', tussen komst in de verbetering van een baan die tenslotte slechts nut heeft voor 2 gezinnen van de 3.900 gezinnen, op haar grondgebied. Het reglement werd zonder meer toegepast. Wet is wet. O' O steeds billijk ;s, dat is een andere kwestie Over enkele dagen zult U in de gelegen heid zijn om Uw abonnement te hernieuwen voor 1965. Prijs per jaar: 90 F Daar deze kwitanties slechts eenmaal aan geboden worden, verzoeken wij onze abonné's de nodige schikkingen te willen treffen voor het vernieuwen van hun abonnement. Eventueel kan de betaling gebeuren door overschrijving op postcheckrekening nummer 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Wij rekenen op een goed onthaal en dan ken U vooraf. AANDACHT De lezers die zich heden laten abonneren, ontvangen tot met nieuw jaar ons blad GRATIS. e Gouden Kroon Jongens en Meisjeskamers Studentenkamers - Studio's

Denderklok | 1964 | | pagina 12