n,St Lt. Gustaai De Jonge Herkiezing te Ninove op 27 dec. '64? Achtendertigste Jaargang Zaterdag 5 december 1964 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VERLAAT DE ACTIEVE BRANDWEER Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.?7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F DAT werd op woensdag 25 dezer voor de vaste waarheid meegegeven aan het personeel van een meubelfabriek te Ninove. Ge weet wel... de fabriek die, dank aan de aankoop van haar luxe-gebouwen door de stad, thans tot een Europees bedrijf poogt uit te groeien Het nieuwsje liep rond als een vuurke door stad en streek. Het kwam uit een grote en goede bron Een paar dagen later waren er zelfs stadsge noten die, met de hand op het hart, beweerden dat ze het nieuwsje gelezen hadden in hun gazet Hoe zit de vork juist aan de steel Liberalen en Kommunisten hebben na de ver kiezingen klacht ingediend tegen de regelmatigheid der verrichtingen. We komen daar later, ten gepas- ten tijde op terug. Onze partijdige en politieke Voorzitter van het Hoofdbureel verliest niets mee wachten De klachten der Liberalen en der Kommunisten werden onderzocht door Gouverneur en Bestendige Deputatie. Daar die klachten gewag maken over misdrij ven, die aanleiding geven tot toepassing van de Strafwet, zo heeft de Gouverneur de klachten over gemaakt aan het bevoegd Parket. Het Parket heeft een onderzoek doen instellen. Voor zo ver onze inlichtingen juist zijn, was dit onderzoek op 25 november nog niet geëindigd. Dat weten de uitgevers van valse geruchten zo goed als wij. Daarmee zijn ze gediend Afwachten is dus de boodschap Morgen, zondag 6 december, viert de Ninoofse Vrijwillige Brandweer haar traditioneel St-Barbara- feest. Dit jaar zal deze viering een bijzondere bete kenis hebben daar zij samenvalt met wijzigingen in het officieren-kader. 1 Sergeant Paul De Vos werd tot o Luitenant benoemd en o/Luitenant Jozef Couck werd bevor derd tot Luitenant. Zij zullen zondag, rond het middaguur, vóór het stadhuis, de eed afleggen. Heren, reeds vooraf van harte gefeliciteerd. Luitenant Gustaaf De Jonge bereikte dit jaar de leeftijdsgrens (60) en moet, zo luidt het grond- reglement, de actieve Brandweer verlaten. Veertig jaar lang stond deze, met de brandweer vergrijsde, kranige zestiger in dienst van zijn stads genoten en de bevolking van de streek. Zeventien jaar nam hij, in stipte plichtsvervulling en nauw gezetheid. het korpssekretariaat waar, en twaalf jaar stond hij, als officier, in de volle branding van het harde pompiersleven. Vriend Gustaaf, wanneer het Stadsbestuur en uw vrienden uit de Brandweer U vandaag een over- verdiende hulde brengen, wensen wij in naam van gans de bevolking van stad en streek de tolk te zijn om onze innigste dank en diepe erkentelijkheid te betuigen voor zovéél standvastige, vrijwillige opof fering en dienstvaardigheid. Moge Sint-Barbara U nog lange jaren in goede gezondheid bewaren, om haar naamfeest, dan als veteraan, nog vaak te kunnen vieren In het verkiezingsvlugschrift tot de inwoners van over de Dendermet een weldoordachte en opzettelijke leugen per regel geschrift schreef de vroegere man met de salopet (in één, twee of drie woorden, naar keus), Paul Wachtelaer, om hem niet te noemen, letterlijk het volgende Parkeerterrein hoek Burchtdam - Parklaan gestemd met algemene stemmen op 2 september 1963 voor 1.627.000 F en nu, in september 1964, nog geen begin van werken, niets, niettegenstaande het allergroot nut, om niet te zeggen noodzake- lijkheid. Wel een parkeerterrein met geasi'alteer- de toegang voor eksklusief gebruik van een groot- warenhuis en waar de handelaars van de straat niets aan hebben. Handelaars, ogen open Wij komen thans op het geval terug, nu er toch nieuws is over het voorplein van de Burchtdam. Wij vragen niet beter dat de handelaars en zelfs alle Ninovieters de ogen openen Aan Paul Wachtelaer hoeven we niet eens te vragen om te luisteren met open ogen, open oren en wijdopen mond Is het juist dat het stadsbestuur niets gedaan heeft voor de verwezenlijking van het plein op de Burchtdam Laten we de feiten spreken. Na het afwerken van het kinderspeelplein in het stadspark gaf het College op 18 januari 1963 opdracht aan architect De Witte uit Wetteren (voor tijds aangesteld door de politieke partij en vrienden van Paul Wachtelaer) om een voorontwerp te maken voor de aanleg van het plein op de Burcht dam. Na herhaalde besprekingen kon in juni-juli 1963 accoord bereikt worden over een welbepaald voor ontwerp. Op 2 september 1963 werd het goedgestemd door de gemeenteraad en werd de nodige lening voorzien. Op 30 octoker 1963 werden plannen en bundels verstuurd naar de Gouverneur. Op 27 juli 1964 trof de Minister van Volksge zondheid en van het Gezin het Besluit om de ont worpen werken niet te betoelagen. Op 1 october 1964 kwamen plannen en bundels via het provinciaal bestuur en met zijn goed keuring terug te Ninove. Reeds op 17 november 1964 kon er overgegaan worden tot de opening van de aanbiedingen voor het uitvoeren der werken. Volgende aanbiedingen werden regelmatig en tijdig gedaan (Lees verder op pag. 2) amt-JÉL n ^/Qarns en ■K5qez\nd Het plein op de Burchtdam

Denderklok | 1964 | | pagina 1