Abonnementen Zeer geslaagd St. Barbara-teest Getuigenissen ONBESCHOFT van de Ninoofse Vrijwillige Brandweer DE DENDERKLOK HERNIEUWING VAN DE JEUGDRAAD-NINOVE filmforum CONTACTNAMIDDAGEN IN HET COLLEGE Over enkele dagen zult U in de gelegen heid zijn om Uw abonnement te hernieuwen voor 1965. Prijs per jaar: 90 F Daar deze kwitanties slechts eenmaal aan geboden worden, verzoeken wij onze abonné's de nodige schikkingen te willen treffen voor het vernieuwen van hun abonnement. Eventueel kan de betaling gebeuren door ovcrschrijving op postcheckrekening nummer 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Wij rekenen op een goed onthaal en dan ken U vooraf. AANDACHT De lezers die zich heden laten abonneren, ontvangen tot met nieuw jaar ons blad GRATIS. Onze brandweermannen hadden het, na de zeer slechte weersomstandigheden van vorige vrijdag, zeker getroffen met het weer dat hen toeliet het reeds zo lang gepland en fijnuitgestipt feestpro gramma. zondag jl., zijn normaal verloop te geven. In onberispelijke orde en op de militaire kadans van een zeer flink pompiers-muziek, werd Lt De Jonge ten huize afgehaald. Na de schouwing van het Korps werd Mevrouw De Jonge een bloemen korf aangeboden. Ingetogen werden de afgestorven makkers her dacht in de Heilige Mis van 10.30 uur. Muisstil werd het op het Kerkplein wanneer uit zinderende klaroenen het Te Veldeweer klonk en de Korpsoverste het monument der ge sneuvelden met bloemen tooide. Vóór het stadhuis werd het Korps opgesteld en geschouwd door de heer Burgemeester, in aanwe zigheid van de drie heren Schepenen en de heren gemeenteraadsleden De Vleeschouwer en Degrande. De heer Burgemeester overhandigde de kente kens van hun graad aan o/Lt Couck (tot Luitenant) en 1 Sergeant De Vos (tot o/Luitenant) waarop de beide officieren hun eed van trouw aflegden. Het volledige Korps werd ontvangen op het staahuis, waar dt Burgemeester de gepromoveerde officieren welgemeend feliciteerde. Vlet de welsprekendheid die hem kenmerkt, nu eens humoristisch dan weer zakelijK er ernstig, rolde spreker als het ware de film af van de loop baan van Luitenant De Jonge. Deze aandachtig be luisterde toespraak eindigde op daverend applaus, toen de Burgemeester de ontroerde Luitenant be nevens de eretitel van zijn graad ook nog de ere penning van de Stad Ninove toekende, en hem bovendien het Burgerlijk Kruis 2e Klas op de borst spelde. Ook Mevrouw De Jonge werd in de eer van haar gevierde echtgenoot betrokken en een bloe- menkort van het stadsbestuur werd haar ten huize bezorgd. Natuurlijk entbrak de erewijn niet Na een dankwoord voor de aangeboden receptie, wenste ook Kapitein Moeremans zijn officieren ge luk en drukte de wens uit dat zij beiden de gaven waarmede ze rijkelijk werden bedeeld, in dienst zullen stellen van het Ninoofse Brandweerkorps. Uit naam van het volledige Korps bracht de Bevelhebber hulde aan ere-Luitenant De Jonge en betuigde hem zijn innigste dank voor de talrijke opofferingen in zijn 40-jarige brandweer-loopbaan. Zichtbaar ontroerd dankt Lt De Jonge voor de eer die hem werd bewezen. Tijdens een heerlijk Banket dat werd opgediend in de mooie vergaderzaal van het brandweerarse naal, spelde de heer Burgemeester de Burgerlijke Medal ie 2e Klas op de borst van Korporaal Karei Van Der Spinnen, voor 25 jaar trouwe dienst. Namens het Korps bood Bevelhebber Moere mans de gevierde ere-Luitenant De Jonge, als blijk van waardering en erkentelijkheid, een prachtig geschenk aan. overhandigde Korporaal Van Der Spinnen de traditionele gouden ring voor zijn zil veren ambtsjubileum en aan de op rust gaande Kor poraal Roeland een fijn en praktisch geschenk. Na woorden van lof voor nog enkele zeer verdienstelijke leden, bracht de Korpsoverste een heildronk uit op al de gevierden. Namens de veteranen sprak ere-Luitenant De Ruyver een zeer dynamisch en sprankelend dank woord uit, en besloot ere-Luitenant De Jonge de rij der woordvoerders met een woord van dank en een oproep tot blijvende kameraadschap. Na het gebiuikelijk korpsbezoek aan de leden herbergiers, werd Sint-Barbara nog lang, zelfs zeer lang gevierd zoals alleen echte blussers dat kunnen Aan alle gevierde brandweerleden tijdens dit onvergetelijk Sint-Barbarafeest, stuurt «De Den- derklokhaar oprechte en zeer hartelijke geluk wensen. Leve de Ninoofse Vrijwillige Brandweer Voor ons u Davidsfondsnummer van voor veer tien dagen hoorden we menig woord van lof. Als epiloog ervan volgen hierna van enkele ge zaghebbende persoonlijkheden... Het Davidsfonds. dat jaar na jaar ons voIk een schat van goede volkslektuur schenkt, moreel gezond en ontspannend, bewijst hierdoor onze volksmensen een grote dienst... Het is om aan de behoefte van steeds hogere normen te voldoen, bij de steeds groeiende kulturele ontvoogding van ons volk, dat de verdienstelijke Keurreeks werd ge sticht. Ik moet hier geen titels opsommen om ieder een te overtuigen dat zij, op verscheidene gebieden van kunst en wetenschap, werken bevat van on miskenbare waarde. A. Westerlinck De dienst der Keurboeken betekent een tot nu toe in Vlaanderen onovertroffen prestatie Be seften de intellektuelen voldoende de betekenis van de Keurreeks Wetenschappelijke Tijdingen Het Davidsfonds, burcht en arsenaal van ons kersten en Vlaams idealisme, heeft met zijn Jeugd reeks gulden sporen verdiend... Waarom zijn er geen vijftigduizend inschrijvingen op de Jeugd reeks van het Davidsfonds F. R. Boschvogel Het werk van de grote kuituurorganismen, zoals het Davidsfonds, heeft voor gevolg dat meer dan 70.(XK) mensen 5 a 10 goede boeken per jaar lezen. Julien Kuypers Verschillende auteurs die later beroemd zijn geworden, hebben in het Davidsfonds gedebuteerd en als men de lijsten van de uitgaven overschouwt, stelt men vast dat ongeveer al onze beste Katolieke schrijvers met een of meer verhalen bij het Davids fonds vertegenwoordigd zijn. A. Demedts In latere jaren zal bij de geschiedschrijving van de opgang van Vlaanderen een afzonderlijk hoofdstuk moeten worden gewijd aan de kulturele rol van het Davidsfonds, en in 't bijzonder van zijn uitgaven. Em. van Hemeldonck Wat het Davidsfonds voor ons volk betekent, hoeft niet meer bewezen te worden. Reeds meer dan 75 jaar heeft het door zijn gezonde en degelijke lektuur ontzaglijk veel bijgedragen tot de kulturele verheffing van onze Vlaamse mensen. De Standaard Op de receptie, door het Stadsbestuur aan de Brandweer aangeboden, werden alle leden van de Gemeenteraad persoonlijk uitgenodigd. Alle partijen waren er vertegenwoordigd, be halve de PVV Waarom, Heren Verdiend een man als ere-Luitenant De Jonge, die 40 jaar trouw en vrijwillig, in dienst stond van stad en streek, niet uw waardering? Is het U te min, uw felicitaties te komen uiten aan de gepromoveerde Luitenanten Couck en De Vos, die nog steeds, ook vrijwillig, op de bres staan voor diezelfde stad en streek? Bracht U niet de nodige moed en erkentelijk heid op om, door uw aanwezigheid, uw dank te betuigen aan het ganse vrijwilligerskorps dat we nochtans reeds als een model-korps hoorden ci teren Wij schamen ons in uw plaats Moge de verzekering van onze oprechte waar dering voor uw edelmoedig, vrijwillig paraat-staan, uit naastenliefde, een balsem zijn voor de kaakslag die de Liberalen U. Bevelhebber, Officieren, onder officieren, Korporaals en Brandweermannen, vorige zondag toebrachten Zondag 13 december 1964 te 19 uur in de zaal van het Klooster van de Eerwaarde Zusters van de Heilige Harten. Wordt getoond JEUX INTERDITSFranse film van Renè CLEMENT met als Kwota 2RR. Deze film is een aanklacht tegen de geloofshou ding van volwassenen wier geloof alleen vasthangt aan uiterlijkheden en tradities, zonder innerlijke beleving ervan. Tevens is de film een grote aanklacht tegen de oorlog en een smeken om deernis met de slachtof fers ervan, in de eerste plaats het kind. Op 5 december gingen de leerlingen van de logt ie afdeling in het Sint-Aloysiuscollege te Ninove met een eerste globaal resultaat naar huis. De behaalde punten zijn een weergave van het werk van een ganse trimester. Na de inzage van dit 'eiste resuLaat in het rapportboekje zal een ,ge- spieK tussen de ouders en de onderwijzer voorzeker nuttig en gewenst zijn. Zodoende zullen de ouders hun jongen nog beter kunnen helpen, gemakkelijkei kunnen aanmoedigen <3 zo nodig eens duchtig kun nen vermanen. Met dit doel worden in het Sint-Aloysiuscollege volgende contactnamiddagen belegd op zaterdag 12 december voor de ouders der leerlingen van de eerste tot en met de vijfde leerjaren op zaterdag 19 december voor de ouders der leerlingen van de zesde en de voorberei dende leerjaren. Die contactnamiddagen gaan telkens van 14 tot 18 uur door in het nieuw Eröbelcompieks. De ouders mogen gerust komen op het uur dat hen het best past de meester zal zich bereidwil lig ter beschikking houden en hij zal zeker op prijs stellen hen te mogen ontmoeten in het college. II II

Denderklok | 1964 | | pagina 2