h r'st ^'aams bb \i 0\KsS Vrede op aarde onder de mensen in wie God welbehagen heeft... Achtendertigste Jaargang Zaterdag 26 december 1964 VAN 18 DECEMBER 1964 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.?7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Wanneer wij op reis gaan, op familie- of vrien denbezoek, dan zijn we niet enkel verheugd bij de aankomst, maar ook reeds onderweg. Hoe dichter we het doel benaderen, hoe groter onze blijdschap en vreugde. Indien dit waar is voor een gewoon menselijke ontmoeting, dan is het dit zeker wanneer het gaat over de ontmoeting van God met de mens. Heel de adventstijd heeft de Kerk vol hoop en met groeiend verlangen naar de komst van de ver losser uitgezien. Kerstmis is niet alleen de herden king van de geboorte van Jezus in een stal, met de traditionele kribbe en het stro. De werkelijKheid 's hier het ondoorgrondelijk mysterie waarvan Paulus zegtHij was God en Hij heeft Zichzelf ontledigd door de gedaante aan te nemen van een slaaf en gelijk te worden aan de mensenBetlehem en Kalvarie liggen op dezelfde weg de weg van de zei ('verloochening. Wij moeten onze houding totaal herzien. Onze opvatting van 't Kerstgebeuren moeten we ontdoen van het romantisch-naïeve en folkloristische dat we er van gemaakt hebben. Zal Kerstmis voor velen terug voorbijgaan als een prettig feest Alleen maar een feest in dans, muziek en rook, in eten en drinken, met grote kerstbomen en politiemannen op toer Met kerstmannetjes en vetganzen kunnen we slechts voor één avond gelukkig zijn, en dan nog alleen schijn-gelukkig. 's Anderendaags zijn we weer de eenzamen die hunkeren naar goedheid en begrip. Dat is juist het goede nieuws de blijde boodschap van Kerstdag dat de Heer Jezus in Zijn menselijke gestalte het meest zichtbare teken was en blijft van de goedheid en de vergevings gezindheid van de Vader. Vrede op aarde onder de mensen in wie God welbehagen heeft De echte goedheid en vrede komen maar wifnneer we nederig' groeien in Gods welbehagen. De belangrijkste opdracht van Jezus voor ons, kristenen, is bemint elkander Sint Jan schrijft Hieruit zullen allen kunnen opmaken dat ge Mijn leerlingen zijt, wanneer ge de liefde onder elkander bewaart De naastenliefde die wij beoefenen wordt dikwijls iets dat naast-de- liefde is De naasten zijn eerst en vooral diegenen die het dichtst, het naast bij ons zijn onze familie, klas, werkmakkers op fabriek of atelier. Daar be gint de naastenliefde. Vrede thuis, tussen vader en moeder, tussen ouders en kinderen, tussen geburen, tussen oversten en onderdanen. Dagelijks ondervin den we dat het toch zo eenvoudig niet is echt goed te zijn voor de mensen met wie we samen leven. Daarom juist is God mens geworden, om het ons voor te doen, en om ons de kracht te geven deze roeping zelf aan te kunnen. Moge de vrede en de vreugde van het kerstfeest U begeleiden doorheen het nieuwe jaar. Aan alle onze trouwe lezers een oprecht zalig en vreugdevol Kerstfeest. Het is kort na 20 uur wanneer de heer Burge meester de laatste zitting van de huidige gemeente raad voor geopend verklaard. De heer Secretaris, door ziekte weerhouden, wordt vervangen door de heer Duym. De heren Wachtelaer en Cornel is worden ver ontschuldigd. De ongeveer 20 N'inovieters, misschien wel ge komen voor mogelijke sensatie tijdens deze zitting, waren eraan voor hun moeite want er gebeurde nu eens werkelijk niets. De heer Duym geeft lezing van de verslagen der voorgaande zittingen die zonder aanmerkingen worden goedgekeurd. 1 Kasverslag stad 4e kwartaal Dhr De Riemaecker geeft lezing van het verslag en de Raad neemt erzonder commentaar akte van. 2 Kennisgeving besluit Bestendige Deputatie van 4 december 1964 Dhr Burgemeester Alle leden hebben een afschrift van dit Besluit ontvangen waarin de Be stendige Deputatie kennis geeft van het feit dat 60 dagen onvoldoende bleken voor het goed- of af keuren van de Ninoofse gemeenteraadsverkiezingen van 11 oktober 1964, en dat derhalve de termijn van onderzoek met 30 dagen werd verlengd. 3 IJzerenwegbaan grondafstanden Dhr De Riemaecker Eerst hebben we een gratis grondafstand van 24,32 m2 uit de eigendom van De Mulder Gebroeders. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. Dan hebben we 67,50 m.2 grond uit de eigendom Du Four-Steenhout w7aarvan 48 m2 gratis worden afgestaan en 19,50 m2 aan 325 F de m2 plus 18% wederbeleg of een totaal van 7478 F. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 3 onthoudingen (Liberalen). Dhr Waltniel Wij hebben ons onthouden om dat de aankoopprijs veel te hoog is. 4 Industriepark grondaanwervingen en grond- verkopen Dhr De Riemaecker Wij verkochten grond aan een bepaalde Firma voor de prijs van 35 F de m2. Het Ministerie gaat hiermee niet akkoord en laat weten dat het minstens 37,50 F moet zijn. Wij stellen voor dit voorstel van de hogere overheid te aanvaarden. Dhr Waltniel Waren er geen aanmerkingen betreffende de juridische persoonlijkheid van de aankoper Dhr De Riemaecker Geen enkele. Goedgekeurd met 8 stemmen tegen 3 (Lib.) 5 Twijndersweg aanwerving onroerend goed Dhr De Riemaecker Het gaat om het huis nr 14, eigendom De Cooman, met een oppervlakte van 1 are voor de prijs van 65000 F plus 18% we derbeleg of een totaal van 76700 F. We krijgen de waarde van het huis terug. Dhr Waltniel De opportuniteit van deze aan koop hangt af van de plannen die daar voorzien w orden. Dhr Burgemeester Er bestaan daar vooruit zichten tot het vrijmaken van de Koepoort, maar deze aankoop moet bezien worden in het kader van de opruiming der krotwoningen. Dhr Meganck Moeten we eerst geen plannen bestaan om de afbraakpremie te kunnen opstrijken Dhr Burgemeester Neen, alleen maar voor uitzichten. Dhr De Riemaecker De grondwaarde is be paald op 20.000 F en dit bedrag is voor de stad de kostprijs van gans deze operatie. Dhr Waltniel Ik ben niet gekant tegen het slopen van krotwoningen, maar toch had ik nu reeds graag bepaalde plannen betreffende de Koe poort zien voorleggen. Dhr De Riemaecker Mag ik er uw aandacht op vestigen dat om de toelating te bekomen voor het bouwen van nieuwe woningen, we de statistiek van de krotwoningen dienen voor te leggen. Wij iiebben dus alle belang om deze operatie uit te voe ren. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. G Machtiging om de geldigverklaring van een cpzeg in rechte te vervolgen Dhr De Riemaecker Het gaat hier om het huis Leo Ulin, Geraardsbergsestraat (neven het gewezen huis Kina). Op 31 maart 1964 werd de vooropzeg van 1 jaar betekend. De Stad schreef de eigenaar een brief om er de aandacht op te vestigen (Lees verder op pag. 2) en e^n d w ek ft/ Gemeenteraadszitting

Denderklok | 1964 | | pagina 1