TENTOONSTELLING in het kader van de Hemerijckx-viering geopend Veertigste Jaargang Zaterdag 22 januari 1966 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Traden toe tot het Steuncomité 1.000 fr. en meer Verleenden ook hun steun Drukker-Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4780.85 Prijs voor Jaarabonnement 95 fr. Prijs per nummer 2,50 fr. De aandacht van het publiek en dat waren een veertigtal dames en heren, afgevaardigden van zowat alle instellingen en organisaties die onze stad rijk is ging echter niet naar de vroede gemeen tevaderen, doch naar de man, om wie de hele opzet ging en die als een imposante figuur in alle be tekenissen tussen hen in had plaats genomen Dokter Hemerijckx. Nu stilaan heel Vlaanderen reeds moet weten dat de beroemdste Ninovieter van deze tijd op zon dag, 30 januari wordt gevierd, weet ook elke lezer dat op dit ogenblik op de Oudstrijdersplaats (in de vroegere wkikel Van der Haeghen) een tentoon stelling wordt gehouden over melaatsen en melaat senverzorging. Bij gelegenheid van de opening van deze ten toonstelling had in de raadszaal van het stadhuis de korte plechtigheid plaats, waarover hierboven sprake, voorgezeten door Burgemeester Milo. Schepen N. De Jonghe verwelkomde Dokter Hemerijckx en dankte alle aanwezigen voor hun belangstelling. Toen Dokter Hemerijckx zelf het woord nam, werd het heel stil in de zaal. Want iedereen begreep dat daar iemand stond, die in zijn leven de daden stelde, waar anderen plegen over te praten. En toen zijn hulp-oproep klonk, zonder pathos of armengezwaai of nemgegoochel, maar zo tot in de diepste kern oprecht Sla ook eens uw gezon de handen om de handen van een melaatse ik verzeker U dat het grootste redenaarstalent van de hele wereld de aanwezigen niet dieper had kun nen raken. De Heer Dobbelaere van het Uitvoerend Hul- digingscomite dankte ontroerd Dokter Hemerijckx en richtte op zijn beurt een gloedvolle oproêp opdat elk der aanwezigen in zijn eigen midden de idee der viering en hulp verder zou uitdragen. Toen begaf het hele gezelschap zich naar de tentoonstellingszaal waar een woord van uitleg en een ten geleide werd gesproken door een afgevaar digde van de Damiaanactie. W ij wensen Dokter Hemerijckx en de inrich ters van de viering op zondag 30 januari een succes zonder voorgaande en zonder weerga. Precies zo groot als de betekenis en de waarde van een Dokter Hemerijckx voor deze tijd. En die is voorwaar niet gering. Zijne Eminentie de Kardinaal Aartsbisschop Bank Nagelmaeckers Fils Zijne Excellentie Monseigneur Hagendorens Koninklijk Atheneum Ninove Vlaamse Toeristenbond Drukkerij Anneessens NV. Ninove Zeereerwaarde Heer De Landstheer, Pastoor-Deken Ninove Breckx Rene, Ninove Dr PG. Janssens, 's Gravenwezel De Rooze Jozef, Houtzagerij Okegem Dr F. Vanderhulst, Ninove Vrij Technisch Instituut Aalst Toneelgilde Hoger Op Ninove Hoofdbestuur Davidsfonds Vuurkruisenbond Gewest Ninove De Vos Albert, Ninoye Straetmans Albert, Ninove Violon Robert, BSB GGB Dr Dockers, Ninove Moeremans André, Ninove Bond der Weggevoerden. Ninove Van Petegem René, Ninove Van den Brouck Frans, Ninove Fanfare De Voorwacht, Ninove Ap. Penne Maurits, Antwerpen Zeereerwaarde Heer Pastoor Eeckhout, Denderwin. Parmentier Lena, Ninove Zeereerwaarde Heer Pastoor Van Wassenhove, Idd., Van der Haegen Mare, Aspelare Rijdant Augusta, Outer Rode Kruis van België, afdeling Ninove Kaatsclub Eendracht, Ninove Pevenage Od., Ninove Zeereerwaarde Heer Pastoor Claus, Pollare Van Durme Walter, Ninove Directeur Desmedt A., Ninove Van den Roeynants, Nationaal Voorzitter CVP Bayens A., Ninove Zijne Eminentie Kardinaal Cardijn Zijne Excellentie Monseigneur Van Peteghem Apoth. De Bisschop, Aalst Koninklijke Harmonie Eendracht Ninove Zeereerwaarde Heer Pastoor De Wilde, Neigem* Van der Motten Alice, Ninove Van den Heulen Camille, Ninove (Lees verder op pag. 2) Vorige zaterdag werd voor één keer in de raads zaal van het Ninoofs stadhuis nu eens niet bitsig gesproken over onteigeningen, opcentimes, electri- citeitsproblemen, ekonomische expansie enz. Alle aanwezige gemeenteraadsleden, zo links als rechts, waren tevens eenstemmig met hun applaus, wat binnen de weinig vrolijke muren van de raads zaal wellicht ook al niet elke keer voorkomt. In eenvoudige woorden door het vele dat hem ineens naar buiten wil soms zoekend naar een juiste of vlotte zinsbouw, maar precies daardoor zo onweerstaanbaar sympatiek wees Dokter He merijckx elke hulde van zijn persoon kordaat van de hand, doch wenste alle aandacht en werk en moeite, die de komende dagen zullen vragen, af te leiden naar de melaatsen, die zovele miljoenen over de hele aarde. Bank van Brussel De Ruvver A., Ninove Voetbalclub FC Ninove ^Qams en

Denderklok | 1966 | | pagina 1