h rist S/7 ENKELE NABESCHOUWINGEN Bedevaart naar St. - Kristoffel \j over de doortocht van Koning Boudewijn door Ninove Veertigste Jaargang Zaterdag 18 juni 1966 DE LICHTZIJDE DE SCHADUWZIJDEN VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG BESLUIT TE POLLARE Zondag 26 juni Zondag 3 juli Drukker-Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 De STUDIEREIS van Koning Boudewijn in de Denderstreek zó werd ze betiteld door de inrich tende hovelingen kwam te Ninove feitelijk neer op een DOORTOCHT van de Koning door de stad met een kort oponthoud in het bovenindustriepark. een halte aan het stadhuis en een bezoek aan de drukkerij De Dender in de Pollarestraat. De komst van de Koning bracht veel volk bui ten in de straten te Ninove. Vanaf de Bakergem en langsheen heel de steen weg naar Aalst was iedereen op post. Vanaf de Weggevoerdenstraat stond de ganse schoolbevolking van Ninove en dat betekent iets opgesteld langs de doortocht in de stadskom. Veel volk in het centrum rond het stadhuis. Veel volk in de omgeving van de drukkerij De Dender in de Pollarestraat. De Koning zelt eenvoudig- ongedwongen en ongemeen voorkomend en vriendelijk. Een innemende verheven figuur Enkele zijner gebaren gingen regelrecht naar het hart van elke toeschouwer de speciale halte op de Steenweg naar Aalst waar de Koning uit zijn wagen stapte om een ge handicapt kind te begroeten en aan te moedigen. zijn lieftallige attentie voor een zijner pete- kindeien aan het stadhuis dat er door de Vorst hartelijk aangesproken en geliefkoosd werd. zijn peciale attentie op de Oudstrijders- plaats ten opzichte van de heer José Debacker. zijn minzame en gemoedelijke houding ten overstaan van de toeschouwers in de Pollarestraat. zijn eenvoudige omgang met de beheerders en het personeel van de handelsdrukkerij in de Pollarestraat. Kortom Koning Boudewijn heeft het hart ver overd van alle Ninovieters en iedereen is onder de blijvende indruk van zijn innemende voorkomend heid De Koning werd voorgelicht door verschillende hogere ambtenaren over de toestand van de Den derstreek in het landhuis te Aalst. Buiten het magistraat van de stad Aalst zelf en haar genodigden kreeg niemand uit de betrokken steden ot gemeenten de gelegenheid om die uiteen zettingen te aanhoren. Niemand van Ninove. Niemand van Geraardsbergen. Niemand van Dendermonde, enz. Wat Ninove betreft heeft men aan de Koning gezegd dat meer dan 1230 werkkrachten, die te Ninove werkzaam waren, elders moesten om den brode, terwille van de verhuizing van Union Allumettière naar Over- boelare en terwille van de sluiting van Sogalfor heeft men aan de Koning gezegd dat er slechts 400 werkgelegenheden geschapen werden door de vestiging van nieuwe nijverheden, zodat er thans nog 800 werkkrachten elders werken die normaal te Ninove zouden moeten werk vinden? -- heeft men aan de Koning gezegd in welke voorwaarden de arbeidskrachten met de spoorweg of de buurttram vervoerd worden heeft men aan de Koning gezegd dat Ninove de slechtste verbindingswegen bezit van gans het land heeft men aan de Koning gezegd dat de Ninovieters nagenoeg een uur tijd moeten besteden om langs de fameuze rijksweg nummer 9 te Brus sel te geraken heeft men aan de Koning gezegd dat de Ninovieters nagenoeg een half uur tijd nodig hebben om de 13 kilometers af te leggen die hen van Aalst scheiden heelt men aan de Koning gezegd dat het Departement van Openbare Werken in 26 jaar tijd amper 9 miljoen over had voor één nieuw werk, de Ringlaan. pardon de uitbatmgswegen van de Ringlaan te Ninove heeft men aan de Koning gezegd welke som voetstappen en smeekbeden er nodig waren om die schamele verwezenlijking te bekomen We zullen noch bevestigend noch ontkennend antwoorden. We weten er niets van Erger nog. De burgemeester van Aalst werd de gelegen heid gegund in een welkomrede officieel het geval van zijn stad aan de Vorst te schetsen. De burgemeester van Geraardsbergen kreeg ook die toelating 1 De burgemeester van Dendermonde eveneens. De burgemeester van Ninove kreeg van de secretaris van de Koning geen toelating om officieel één woord over onze stad te reppen. Voor de begroeting van de Vorst ten stadhuize werd niet geduld dat Hij verdei kwam dan de ingang Werden enkel toegelaten tot die begroeting de parlementairen van de stad Ninove, de provin cieraadsleden die de stad Ninove bewonen, de ge- Prijs voor Jaarabonnement 95 fr. Prijs per nummer 2,50 fr. meenteraadsleden, de stadssecretaris en de stads ontvanger. Hoop en al... 14 man; Noch het hoofd van de stedelijke geestelijkheid. Noch de voorzitters van de vaderlandslievende verenigingen. Noch om het even wie anders. Het was de onverbiddelijke eis van de hof houding. De plechtigheid aan en binnen het stadhuis duurde geen 5 minuten. Het viel pijnlijk op dat de heer Gouverneur der Provincie, die de Koning begeleidde, niets meer over had dan een verstrooide blik voor de ten stad huize opgeroepen mandatarissen. Ze waren hem geen groet en zelfs geen hoofd knik waard I Het zat de heer Gouverneur blijkbaar dwars vermits hij op een gegeven ogenblik de Koning bij de arm greep om Hem weg te loodsen in de richting van de koninklijke wagen De studiereis van de Koning in de Denderstreek werd als een incognito-bezoek bedoeld. Ze werd echter gepland als een openbare ma nifestatie. doch niet als openbare plechtigheid. Ninove werd niet billijk behandeld. Sinds 1831, dit is over een tijdspanne van 135 jaar. gunde de hofhouding aan Ninove geen 60 mi nuten om een Koning naar behoren te ontvangen en te begroeten. In de persverslagen lag het er vingerdik op dat de doortocht te Ninove het flauwste deel was de ondrit van de Koning in de Denderstreek Ninove zelf heeft er geen schuld aan. De inrichters van het Hof mogen de volle lading voor eigen rekening opnemen 1 10 uur Bedevaartmis 11 uur Tombola 11u3G Zegening der voertuigen 10 uur Bedevaartmis 11 uur Zegening der voertuigen l0\Hsaezind wee*6/( UÜJ~_" ¥*vi"1ory".

Denderklok | 1966 | | pagina 1