d e RAADSZITTING Veertigste Jaargang Zaterdag 17 september 1966 VAN 13 SEPTEMBER 1966 Drukker-Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.35 Prijs voor Jaarabonnement 95 fr. Prijs per nummer 2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Terwijl gij en ik rustig met de krant in de zetel of voor de Teevee een verdiende avondrust geniet, stemt tot nadenken dat op hetzelfde ogenblik zowat 2000 km boven ons en aan een snel heid van circa 30.000 km per uur, een paar mensen in het luchtruim zwieren als voorbereiding tot de eerste reis naar de maan. Om er wat te zoeken op die maan Zoveel weten we er nu toch al van, dat die maan op de onverlichte achterkant eeuwig donker blijft en er een koude heerst die elk dierlijk of plantenleven onmogelijk maakt. De verlichte voor kant is bedekt met een meterdikke laag lavastof. er heerst een atmosferische onderdruk die elk men selijk leven onmogelijk maakt, terwijl de tempera tuurschommelingen dag en nacht elke hoop op menselijke vestiging vernietigt. Geen gewas, noch boom, noch kruid, noch plant. Geen water. Als eventuele hulp voor de mensheid een ab solute nul, althans in het tegenwoordige stadium der wetenschap. Of mettertijd deze bezwaren kun nen overwonnen worden, geloven we niet. Ons Heer heeft de aarde geschapen om op te leven, niet de maan. Het is dus maar alleen een kwestie van prestige om te weten wie van het Oosten of het Westen de eerste zal zijn om ginder boven een putteken in het stof te krabben om een vlag in te steken. Om dat genoegen te smaken worden door beide partijen ontzagelijlke inspanningen gedaan, som men verkwist die zo hoog lopen dat het cijfer ervan nauwelijks uit te spreken valt. Vernemen we niet dat volgens Amerikaanse experten de kosten van de oorlog in Vietnam maar klein bier zijn te genover deze van het Amerikaanse ruimteprogram ma Ge leest wel goed deze enorme kosten van een leger van 300.000 man, duizenden km van huis weg, voor hetwelk alles van chewing gum tot geweerkogels en broekriemen toe over zee moe ten aangevoerd worden; de vloot, de luchtmacht, de administratie (10 man voor 1 vechter) dat alles is niets tegenover wat gespendeerd wordt aan het zoeken naar middelen om de oni ekonomisch tot niets dienende maan te gaan bezetten. Militaire noodwendigheden Kan best zijn Maar aangezien elke militaire noodwendigheid de vernietiging van mensenlevens tot doel heeft, kan het ons geen barst schelen als het ganse maan- opzet uiteindelijk mislukt, want elk mensenleven is heilig, zo leert ons toch de Heilige Schrift. Met deze hoop op mislukking staan we zeker niet alleen, maanromantiekers en verliefden zijn er ook niet voor te vinden, want die vrezen terecht dat al dat geschiet wel eens het lachende en sim- patieke wezen van de maan zou kunnen verande ren. Stel U voor dat ge op een zomeravond, met 't lieve kind aan de arm, naar een eenogige of kin- loze maan blikt en daarin liefdevolle inspiratie moet zoeken Nee, om Godswil, laat ons anneke-maantje la ten zoals ze is, ze hangt er goed en deed altijd haar best om ons te helpen een troost voor wie in de late uurkens al wiggel-waggeiend naar huis moet. een droombeeld voor de kinderen, vol poëzie voor dichters en maagdekens. Laat ons liever met de beide voeten op de goede aarde blijven, niet tè ver gaan zoeken wat hier maar voor het grijpen ligt een beetje kort stondig geluk. En als de dikke twee die de wereld beheer sen dan toch geld te veel hebben, dat ze dan even denken aan die heldhaftige ontdekkingsreizen naar Noord- en Zuidpool die praktisch ook tot niets hebben geleid. Te helpen valt er overal, de reus achtige sommen kunnen beter besteed aan zoveel achterlijke landen waar toestanden bestaan die niet menswaardig kunnen genoemd worden. Als Russen en Amerikanen soms adressen wil len we zijn bereid. De heer Bertrand. Minister van Ver keerswezen, die het interim waarneemt van Minister bij het Departement van Openbare Werken, heeft, op maandag 12 september 1966, de principiële belofte ondertekend voor de uitvoering van de riolerings en wegenis- werken ter verwezenlijking van hei tieion- der plan van aanleg het POLDERKWAR TIER te Nincve Voor de uitvoering van deze werken wordt aan de stad Ninove een rijkstoelage beloofd van 15.565.000 fr. Nu kunnen we vooruit. Binnen afzienbare tijd zal het stadsbeeld van Ninove de geplande wijzigingen onder gaan om ten centrum te krijgen, nodig en waardig vcor een stad. Kort na 20 uur verklaart dhr Burgemeester de zitting voor geopend. Dhr Goubert liet zich ver ontschuldigen en dhr Cornelis is afwezig. Een 10- tal toehoorders en 3 persmensen vormen de open bare tribune. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr De Ville vraagt en krijgt het woord bij crdemotie. Dhr De Ville Ik vernam reeds verschillende klachten van inwoners onzer stad in verband met de reinigingsdienst die thans wordt waargenomen door een onderneming van St Andries-Brugge. Per soonlijk kon ik er me van overtuigen dat deze diensten tuinvuil weigeren mee te nemen. Ik stel dan ook voor dat het reglement op het huisvuil zou gepubliceerd worden in de plaatselijke rekla- mebladen en dat zou vermeid staan waaruit huis vuil precies mag bestaan. Dhr De Vleeschouwer Tuinvuil is inderdaad geen huisvuil. De nodige voetstappen werden reeds gedaan opdat hieromtrent een mededeling in de reklamebladen zou verschijnen. Dhr Burgemeester Een personeelslid van de stad werd aangeduid om de huisvuilronde mee te doen en alle opvallende punten te noteren. De Stad zal dan om de 14 dagen of eens per maand zoals zal nodig blijken zelf een speciale afhaal- ronde inleggen voor tuinvuil, oude potten en pan nen, blikjes enz. Dhr Waltniel Ook wij kregen klachten te horen. Is dit een normaal verschijnsel Dhr Burgemeester De bevolking werd mis schien wel wat bedorven door onze stadsdiensten. Dhr De Riemaecker Neen, de bevolking heeft onze stadsdiensten bedorven. Dhr Burgemeester Onze mensen waren zeker veel gewoon. Dhr Waltniel Wat bedoelt U met een per soneelslid dat de huisvuilronde zal meemaken Dhr Burgemeester Dat zal slechts eenmaal gebeuren om biezondere zaken vast te stellen. Dhr Waltniel De Nmovieters zullen de stads diensten nog betreuren. Dhr Burgemeester Wij zuilen onze diensten moeten gelasten voor het ophalen van allerlei af val dat. geen huisvuil is. Dhr Waltniel - Aldus hebben we nog personeel nodig voor de reinigingsdient. zoals in een voor gaande bespreking van dit punt werd vernoemd. Dhr De Ville We waren toch in de mening dat ook tuinvuil zou worden meegenomen. (Lees verder op pagina 2) vu z\n Even nadenken. HOERA

Denderklok | 1966 | | pagina 1