d iJU R RAADSZITTING 19 6 6 VAN 7 OCTOBER 1966 GROOT a Jaargang Zaterdag 15 October 1966 18) Len Drukker-Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 95 fr. Prijs per nummer 2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG 1) Bie/onder punt met gesloten deuren Het ging hier om een verhoor van de heer Veearts Fevs. De mensen van de pers bleven ge duldig in de benedengang wachten. Reeds te kwart voor negen was het verhoor van de Veearts ten einde maar de Raad bleef verder zetelen in gehei me vergadering. En aan de klanken die ons tot de benedenverdieping bereikten, mogen we zeker wel veronderstellen dat het er heftig aan toeging. aarover weten we natuurlijk niet, maar toen de openbare zitting precies te 10 uur een aanvang kon nemen, las men op sommige gezichten nog de spanning. Alle raadsleden zijn aanwezig verder nog 1 toehoorder en 2 persmensen en de onvermijde lijke Petrus. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr De Riemaecker Ik vraag bij hoogdrin gendheid een punt aan de dagorde te plaatsen. Het Departement van Openbare Werken vraagt ons een bedrag van 859.853 fr goed te stemmen, als aandeel van de stad in de rioleringswerken van de Albertlaan. Dc hoogdringendheid en het bedrag zelf wor den met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. 2) Kasverslag stad 3e kwartaal Dhr De Riemaecker geeft lezing van het ver slag en de Raad neemt er akte van. 3) Onteigeningen Doornkwartier machtiging tot het inspannen der g-erechtelijke proceduren Dhr De Riemaecker Het gaat hier om de driehoek tussen de Merellaan. de Lijsterlaan en de Doorn weg. 1) Eigendom De Trover Alfons aanwerving van 1 are 29 ca waarvan de helft voor de wegenis is bestemd. We kwamen tot geen akkoord en stel len de gerechtelijke onteigening voor. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2) Eigendom ervan De Buyst 12 aren 10 ca en 15 aren 40 ca. Er werd geen akkoord bereikt en we vragen de gerechtelijke onteigening. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3) Eigendom Thiebaut-De Geest 49 aren 50 ca. Hier kwam er zelfs geen enkele reactie en we vragen dan ook de gerechtelijke onteigening. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Ville Wat gaat er met de resterende gronden gedaan worden, gelegen tussen de eigen dommen waarover we zo pas hebben gestemd en het Nijverheidskwartier Dhr De Riemaecker Maar dat zijn nog 25 Ha. Dhr De Ville Gezien hun eerder lage prijs zouden die gronden nu dienen aangekocht voor verdere verkaveling. Dit zou de privaatbouw zeer bevorderen en aanmoedigen. Dhr De Riemaecker Dit zal geleidelijk ge beuren, maar in het Polderkwartier komen er veel fcouwgelegenheden. Dhr De Ville U staat veel verder met het Doornkwartier. Dhr De Riemaecker In het Polderkwartier hebben we geen moeilijkheden meer, op twee na- In het Doornkwartier is nu wel het moeilijkste zo goed als achter de rug de toegang tot het kwar tier. De gronden zijn er inderdaad niet al te duur maar de aanleg van straten komt hier ook nog bij. Dhr De Ville Ik meen dat voorrang dient verleent aan het oudste project. Dhr De Riemaecker Wij hebben aan dit oud ste project reeds een ernstige oplossing gegeven. Dhr De Ville Welk krijgt de voorrang Dhr Burgemeester Geen enkel. Maar ais we 15 miljoen subsidie ontvangen om verder te werken aan het Polderkwartier, dan gaan we deze toch niet weigereen Dhr De Riemaecker En we moeten toch nog iets laten voor een eventueel nieuw bestuur Dhr Waltniel Zeer vriendelijk. Sinds een paar jaar bestaat er hier in deze gemeenteraad een eensgezindheid over de uitbreiding van de stad en kan per punt en individueel gezien iedereen er zien mee akkoord verklaren. Niemand is tegen het Doorn- of Polderkwartier en eveneens niet tegen Sint-Aloysiuscollege - Ninove Zaterdag 22 october vanaf 19 u. Zondag 23 october vanaf 18 u. FEESTAVOND met meerdere orkesten Bier h.a lie - Bodega Restaurant OBERBAYERN - ORKEST het derde ontwerp de wijk Groeneweg. Maar de di ie samen kenden reeds een aanvangsperiode en dat wordt een te zware dobber. Door nu de gronden in het Polderkwarier aan te werven zal men wel een zekere winst boeken omdat het volledige plan misschien pas over 10 of 15 jaar zal verwezenlijkt zijn. Maar we mogen de zware last van de hieraan vei bonden interesten der leningen niet onderschat ten. Benevens voornoemde drie plannen hebben we dan nog andeie zware lasposten de zwemkom en de electriciteitsregie. U neemt te veel hooi op de vork en eerstdaags zult ge één plan ter volledige afwerking moeten uitkiezen. Dm De Riemaecker in het Polderkwartier is zo wat 30 miljoen geïnvesteerd en 5 miljoen zul len door verhaalbelastingen gerecupereerd worden. We kennen wel het belang van de investering ten spoedigste te doen renderen doch we willen ook niet te rap lopen. Dhi altniel Maar de drie blokken zijn reeds ver gevorderd in uitvoering. Dhr De Riemaecker Maar we moeten reke ning houden met de drang naar aansluiting die langzaam moet gaan, niet in eey keer maar wel evenwichtig uitbreiden. 4) Onteigeningen Doornkwartier onteigeningen of aanwervingen eigendommen IJzerenweg- baan Dhr De Riemaecker Het betreft hier de terreinen gelegen vanaf de Patattenweg tot Ring- laan en de gebouwen die er in de weg staan. 1Eigendom erven De eghe bestaat uit twee delen Depuys-Van Der Kelen Er werden onderhandelingen gevoerd en buiten de gebouwen verliezen deze eigenaars ook hun laatste i cntimetei grond We stellen dan ook veranderings- werken voor mits 135.000 fr Algemene goedkeuring met 13 stemmen. D'Hondt-De Weghe Zovel met vergoeding ol verbouwing is hier elke overeenkomst uitgesloten en we stellen dan ook de gerechtelijke onteigening voor. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Riemaecker Dan hebben we twee woningen Geerts-De Cleer en De Dier-Cannau. Ei v oi dt ons voorgesteld de volledige eigen dom aan te werven op een diepte van 25m. Het achterperceel dat uitgeeft op de Merellaan zou dan ook een diepte hebben van 25m. ooi De Dier-Cannau is er een acoord voor 500.000 fr Voor de eigendom Geerts-De Cleer vragen we de ei daging daar we eerst wensen contact op te nemen met de nevenliggende eigenaars om hun te spreken over de meerwaarde van hun eigendom. Dhr De Riemaecker Dan hebben we de her berg Slaghmuylder met een oppervlakte van 2 aren (Lees verder op pagina 2) B0UWFEEST

Denderklok | 1966 | | pagina 1