d lJU e Gms AAN SINTERKLAAS Abonnementen LESSEN LEREN hernieuwing der Veertigste Jaargang Zaterdag 3 december 1966 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG SpeelgoedpaSeis HIERBOVEN KLEINE KINDEREN... Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.8d Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer: 2,50 fr. GOEDE VRIEND, Even onafwendbaar als de jaargetijden komt elk jaar weer eens uw beurt. Tot groot genoegen van de jeugd die U, uw zwartje en uw ezel, met ontzag en eerbied begroeien. Och, niet om uw heiligheid warvan ze toch nog niets begrijpen, maar om wat voor hen in uw mandeken zit. Geef toe dat Gij, en Gij alleen onder God's Heiligen, een bevoorrechte plaats in neemt. Want ge wordt niet lastig gevallen voor zevenogen, brand in de darmen en dies meer, nee... al wat U gevraagd wordt is ge ven, overal en altijd maar geven, snoep en speelgoed en spekuloos, allemaal dingen waarmede Ge de kleuters zo zielsgelukkig maakt. Een zeer dankbaar publiek, als we 't zo mogen zeggen, want een kinderhart is gauw gevuld en een kinderhartje met weinig te vreden. Eigenlijk een droom van een werk, iets om werkelijk jaloers op te zijn. En dat zijn we ock. Niet omdat we eenmaal de jaren van discretie en verstand aangebroken niet langer onze hand mogen opsteken, maar om dat we eerst dan zien met welk een soort S-anti-klazen we in ons landeken gezegend zitten. Ge zult al wel gesnapt hebben dat we het over onze politiekers hebben. Want al beloven die veel, geven doen ze niets! De eerste persoon enkel- of meervoud van het werkwoord geven kennen ze niet, deze van nemen kennen ze des te beter Want naar het schijnt gaan ze in deze periode van geschenken ook zichzelf weer eens zegenen ze gaan hun pree aanpas sen naar boven en bij hun al niet karig 'oen een opslagsken van honderdduizend tallekens voegen. Voor de gewone politiekers natuurlijk, want de ministers doen het nog beter. Met hun parlementaire vergoeding er bij gaat die hun pree naar het miljoen rieken, zonder de bijbrokskens zoals chauffeur en luxe-wagens, die niet uit UW maar uit ONS mandeken komen Zie, Gcede Vriend, uw haar en caard zijn van 't geven grijs geworden, ge hebt er nooit uw glimlach bij verloren. Maar ge hadt te doen met dankbare kinderen en daarbij ziji Ge nog heilig ook! Wij zijn maar eenvoudige, werkzame mensen, derhalve onderhevig aan inblazingen van duivel, en alhoewel we ons best doen cm naar die stem niet te luisteren toch wordt het ons paars en groen voor de ogen als we zien met welk cynisme de politiekers hun macht misbruiken en schaamteloos de centen uit onze zakken kloppen, niet voor een of ander goed werk, maar om hun eigen, ncoit voldane handen of moeten we een lelijk woord zeggen te vullen. Tegen deze hebzucht groeit hier op aarde geen kruid Het zal dus van hoger, van bij U moeten komen... Kunt Gij nu niet terwijl ge hier op aarde toch kwistig van alles weggeeft ons politiek personeel niet bedanken met een doos schaamtegevoel, en 't moeten daarom nu precies van de kleinste niet zijn?! En er terloops die mannen eens aan her inneren dat Gij een heilige zijt en toch maar één ezel en één zwarte hebt, terwijl zij Vooraf hartelijk dank, Goede Vriend, van DE REDACTIE. Over enkele dagen zult U in de gelegen heid gesteld worden om Uw abonnement te hernieuwen voor 1967. Prijs per jaar: 100 frank. Daar deze kwitanties slechts eenmaal aan geboden worden, verzoeken wij onze abon nees de nodige schikkingen te willen treffen voor het hernieuwen van hun abonnement. Eventueel kan de betaling gebeuren door storting of overschrijving op postcheckreke- ning n 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Wij rekenen op een goed onthaal en dan ken U vooraf AANDACHT De lezers die zich heden laten abonneren, ontvangen tot met nieuw jaar ons weekblad GRATIS. Precies in de periode dat uw schoolgaand kind met de eerste concrete resultaten van drie maand studeren in zijn nieuwe klas naar huis komt, moet het U interesseren in verband met zijn studieme- thede eens een andere «klok» te horen dan die, uit uw eigen onmiddellijke omgeving, waarvan U de klank wellicht al jaren hoort en die, wie weet U toch niet zó zuiver klinkt. Cok als uw kind U meestal prachtige cijfers toont, kan wat volgt misschien wel een aanwijzing betekenen o.m. in de richting van even efficiënt studeren in minder tijd dan voorheen gevergd werd Doch vooral als uw zoon of dochter tot in den treure veel vijven en zessen of minder in zijn cf haar schild voert, en U vermoedt of zelfs pertinent goed weet dat het beter kan, hopen wij met deze bijdrage niet U een zweep in de hand te geven, doch wel U een weg te wijzen, die U samen met uw kind eens proberen kan. Pedagogen hebben over dit probleem boeken geschreven genoeg om alle openbare en huisbiblio theken van Ninove en omgeving ermee te vullen Het spreekt vanzelf dat wij in* deze kolommen van onze Donderklok niet de pretentie willen heb ben de volledigheid te willen benaderen of zefs maar na te streven. Geen mens met wat gezond oordeel zal van een kina. dat nog in de eerste klassen van de La- geie School zit, eisen dat het «studeren» gaat. i

Denderklok | 1966 | | pagina 1