r'sten 1"® ÜÏÏl S B ft ez-'in d uwe Q(y Abonnementen WATERSNOOD te Ninove Veertigste Jaargang Zaterdag 17 december 1956 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG HERNIEUWING DER Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.8o Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer2,50 fr. Bij het aflezen van zijn regeringsverklaring zegde Premier VDB met een air van houd me vast of ik klop er op dat ZIJ'N ploeg het nu eens anders zou doen, dat er van dan af aan geregeerd zou worden volgens een onbekende, totaal nieuwe stijl. Was het een door het verleden gerechtvaardigd wantrouwen tegenover de liberalen of het feit dat de Premier - als gewonnen en getogen Brusselaar nooit een snars begreep van wat buiten de hoofd stad gebeurde over al dat nieuwe mooie dat werd beloofd bleven we zeer skeptiseh. Het heeft ten andere niet lang geduurd of we kregen gelijk, want de komedie die ons de laatste weken en dagen werd gespeeld, overtreft alles wat ooit in het Parlement te zien was Het verschijnen der beruchte uitvoeringsbe sluiten was al een zottekensspel op zichzelf. Door Premier VDB in zijn redevoering te Kortrijk be loofd voor begin november, werd alles eerst uit gesteld om een aanpassing mogelijk te maken, na dien weer uitgesteld om technische redenen, maar in elik geval en dat kon een boer voelen werd gewacht tot NA het Congres der Brusselse Libe ralen Nu van twee dingen één ofwel gedroeg de Premier zich als een politieke onderbeginneling en dat geloven we niet ofwel neemt hij ons allemaal voor stommelingen die niet zien dat hij gehoorzaamde aan een ukase, uitgevaardigd dooi de liberalen, meer bepaald door het blauwe opper hoofd Van Audendenhove, die zichzelf zo langza merhand gaat beschouwen als de schoonmoeder van het duo VDB-De Clercq. De Liberale Voorzit ter die geen regeringsverantwoordelijkheid nam denkt zich een sluwe Piet door met een voet in de oppositie te staan en met de andere de regering te willen volgen, op voorwaarde echter dat zijn en niet de CVP-wil geschiede. Daarin vergist de man zich. Geesteszieken wor den wel eens kalm gehouden door opvolgentlijk koud en warm water gezonde mensen krijgen het daarvan op de zenuwen. Zoals wij het op de zenuwen krijgen als we zien welke cinema verle den week in de Senaat werd gespeeld. Met een wetsvoorstel ingediend door de op positie ging Van Audenhove eerst akkoord omdat naar zijn mening, dat voorstel naar de Commissie Meyers de zo goed door De Standaard ge noemde diepvriezer zou gezonden worden en er zou blijven. Toen echter bleek dat dit niet het geval was wet is wet was de PVV-voorzitter er plotseling tegen, omdat zulks niet in zijn kraam paste. Dat was verbreken van de taalvrede... Wat de taalvrede niet verbrak aldus steeds volgens Van Audenhove was een ander wets voorstel, door zijn partij ingediend en dat de pas gepubliceerde besluiten totaal onaanvaardbaar maakten. Op een teken van zijn hand stemden zijn discipelen dan ook ALLEMAAL neen. In die alle maal begrepen de volksvreemde Frans-taterende Ronsenaar Dr Cuvelier, als blauwe vertegenwoor diger van een door en door Vlaams arrondissement. Op alle blauwe tonen werd ons gezongen dat er nooit of jamais nieuwe belastingen zouden ko men. Wel opvallend is het toch dat de liberalen de laatste tijd zo veel nadruk leggen op de financiële toestand van het land, zodanig veel nadruk dat het ons uiterst verdacht lijkt. Puttende uit onder vinding weten we dat, in politiek, nooitzelden langer duurt dan enkele maanden of jaren. Ten andere, de eerste symptomen zijn er al verhoging der spoortarieven, verhoging met van alle telefoonrechten en -abonnementen, weldra gevolgd van het een en dan het ander, om te eindi gen waar het steeds eindigde het grijpen naar onze porte-monnee Wel... als dat het nieuwe geluid is dat we moe ten horen... als dat de nieuwe stijl is... dan hadden we liever dat het hekken bleef hangen zoals het hing Maar een goede raad willen we de Premier toch geven als gewezen half-back moet hij van shotten en ontzetten toch iets kennen... Als hij die kennis nu eens gebruikte om met enkele goedgeplaatste stampen zijn kamp te zuiveren van sommige blauwe truien, zullen zijn supporters dat niet kwa lijk nemen. En de referee Och, die moet zo vaak eens iets NIET zien Over enkele dagen zult U in de gelegen heid gesteld worden om Uw abonnement te hernieuwen voor 1967. Prijs per jaar: 100 frank. Daar deze kwitanties slechts eenmaal aan geboden worden, verzoeken wij onze abon- nee's de nodige schikkingen te willen treffen voor het hernieuwen van hun abonnement. Eventueel kan de betaling gebeuren door storting of overschrijving op postcheckreke- ning nr 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Wij rekenen op een goed onthaal en dan ken U vooraf AANDACHT De lezers die zich heden laten abonneren, ontvangen tot met nieuw jaar ons weekblad GRATIS. U Onze stad zoals zovele andere in Oost- en West-Vlaanderen werd deze week geteisterd door een abnormaal hoog waterpeil van de Dender. De oudere Ninovieters spreken van een zelfde wa- termizerie in 1917 maar voor het merendeel onzer stadsgenoten is het wel de eerste maal geweest dat ze de Dendermeersen en de oevers op zo korte tijd zagen onder water staan. Het begon in feite in de nacht van zaterdag op zondag jl. toen alarm geslagen werd en de Albertlaan overspoeld werd. Sedert het afvoer kanaal aangelegd werd konden de inwoners van deze wijk de perioden van hoog water geruster afwachten. Doch deze keer liep het toch mis door een dijkbreuk te Outer en de aanhoudende zond vloed. Na een droge zondag was de schrik voorbij en niemand verwachtte dat de toestand in de om geving van de Dender zo onheilspellend zou wor den na een 24 uren stortvloed die het water op maximumpeil bracht. Zowel op de Denderhoutembaan en de Stweg op Aalst voorbij de Doorn kregen de bewoners (Lees verder op pagina 2) Qht>/ Nieuwe Stijl... m

Denderklok | 1966 | | pagina 1