V// BLAUW FEDERALISME! V. T. B. Zaterdag 6 januari 1968 DE TWEEDE BRUG HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN VOORBEELDEN STREKKEN Tweeënveertigste Jaargang r's^n Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 105 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ook meer mogelijkheden bieden. Proficiat, stadsbestuur, dit is andermaal een prestatie van formaat. Dat het bij de Liberalen sinds geruime tijd niet meer botert, wisten we lang. Al sinds de tijd dat de P.V.V.-voorzitter Vanaudenhove, eens de zegeroes voorbij, zichzelf als Führer aller Libe ralen 'iet verkiezen en na het Kongres te Knokke verkaarde dat het Liberaal Vlaams Verbond geen deel uitmaakte van de P.V.V., onafhankelijk stond en derhalve geen de minste invloed had op de partijpolitiek. Dat was natuurlijk praat voor de vaak, nie mand - en zeker niet de Liberalen - kan zich het recht veroorloven met een dergelijk aantal zijner kiezers de aap te houden. Omer voelde nattigheid, de zaak werd voor lopig stil gehouden maar onderhands werd gepoogd het geschil P.V.V-L.V.V. bij te leggen. Deze poging is echter totaal mislukt, zoals blijkt uit een artikel in het laatste nummer van Het Volksbelang, or gaan der Vlaamse Liberalen, en waarin letterlijk te lezen staat. a De splitsing van de P.V.V.-federatie van het arrondissement Brussel is praktisch voltrokken de Vlamingen zijn geleidelijk weggebleven en zondag bleken er op de algemene vergadering onder voor zitterschap van oase-uitvinder Albert Demuyter nog slechts een dozijn moedige (of naïeve Vla mingen aanwezigen. Weldra zullen zij wellicht op hun beurt de pijp aan Maarten geven. Tenware de federatie de laatste der (Vlaamse) Mohicanen als kiesdravers behoudt, als alibi. Maar welke Vla ming zal zich door de hh. Demuyter, Mundeleer, Risopoulos en anderen verder bij de neus laten leiden De franstalige oase wordt tot de hele P.V.V.-federatie uitgebreid, in afwachting dat de P.V.V.-voorzitter erin slaagt om zijn oase op te dringen aan alle Brusselaars. Dat is nog niet alles. Zijn onze inlichtingen juist, dan komt over korte tijd het brussels-fransspre- kend trio Demuyter - Mundeleer - Risopoulos (zijn dat schone franse namen met een wetsvoorstel voor de dag dat noch min noch meer betekent dan een federalisme met zijn drieën. Gezegd trio is akkoord met de eisen van Vla mingen en Walen op voorwaarde nochtans dat er een Brusselse Stedelijke Gemeenschap zou worden opgericht die zichzelf zou besturen zonder inmen ging van anderen. meenschap zou zich uitbreiden tot en met het Zoniënwoud (Jezukes-Eik ook de haveninstal laties van Brussel-Zeehaven (tot Willebroek of tot Boom alle toegangswegen tot onze Nationale Luchthaven, de 19 bestaande randgemeenten en alle andere die erom verzoeken. Terwijl dit fameuze brusselse trio toch aan het dromen is kan meteen de anschluss geëist van de autobaan Oostende-Brussel, de spoorweg Brussel- Aarlen, alle zijrivieren der overwelfde Zenne, om dan met een auwken, hier en daar, in Geel te geraken, als terminus. Maar kom, laten wij ernstig blijven. Al is het verzet der Vlaamse Liberalen tegen deze brusselse zottepraat begrijpelijk en lijkt hun verontwaardiging ons ditmaal écht, toch zal het wel weer eens bij woorden blijven. De Vlaamse liberale parlementairen zitten tussen twee vuren enerzijds hun kiesbelang, anderzijds hun eed van trouw aan de Partij. Afgaande op hun kranige hou ding tijdens het Knokke-kongres weten wij waar aan ons te houden. De vraag is nu of de vlaams-liberale jongeren en militanten dergelijke mossel noch vis politiek nog langer zullen nemen. Wij denken van niet, zodat een scheur in de P.V.V. niet als onmogelijk mag worden beschouwd. Zo iets als een Freistadt Brüssel. Wij zouden afdokken en zij met onze centen hun fransdolle goesting doen. Deze Brusselse Ge- Enkele maanden geleden schreven wij in deze rubriek, dat er gevaar bestond dat de afgetakelde tweede brug wel eens zou kunnen verdwijnen. Ter dier gelegenheid vestigden wij de aandacht op de waakzaamheid van ons stadsbestuur. Wij zijn gelukkig hier vandaag omtrent deze aangelegenheid een werkelijk goed nieuws te kun nen publiceren. In de dagbladen van deze week hebben onze lezers waarschijnlijk vernomen dat een aanvang werd gemaakt met de ontmanteling van een Schel- debrug te Oudenaarde. Wel, door de tussenkomst van ons stadsbestuur komt deze brug naar Ninove, om er onze versleten tweede brug te vervangen. Deze brug biedt twee rijstroken en zal zo wat een breedte hebben van om en rond de tien meter. Dit. gelukkig initiatief belet niet alleen het verdwijnen van deze zo broodnodige overgang over de Dender, maar zal ons in de zeer nabije toekomst Wij danken de honderden lezers die terug hun abonnement op de nu bijna tweeënveertig-jarige oude (of jonge Denderklok hernieuwden. Enkele, door de postdiensten aangeboden kwi tanties, kwamen met de vermelding afwezig terug. Wij nodigen deze abonnees uit spoedig deze zaak te regelen om geen enkel nummer van de jaargang 1968 te missen. Aan de nieuwe abonnees, en zij waren dit jaar uitermate sterk in aantal, zeggen wij van harte welkom in onze grote Denderklok »-familie. Het voorbeeld van Ninove werkt aanstekelijk. In Appeiterre zijn ze, eindelijk, begonne de aloude dorpskom te slopen. Alles laat voorzien dat we over afzienbare tijd over een goede rijweg en parkeer gelegenheid zullen beschikken. Proficiat, en doe maar verder. Op vrijdag 19 januari geeft de V.T.B. de openings voorstelling van LIEVE LEUGENAAR van de Ierse auteur Jeroom Kilty. Dit stuk wordt opgevoerd door de artisten van het Brussels Kamertoneel in de zaal Vita, gevestigd onder de baziliek te Koekelberg. Het werk van J. Kilty is een pareltje van ko medie; het gaat hier niet om een dolle klucht, maar wel om een fijne sprituele komedie, die de toe schouwers voortdurend doet glimlachen. Lieve Leugenaar prikkelt de nieuwsgierig heid, boeit, doet glimlachen, ontroert en houdt het publiek in de ban van zijn charme tot de laatste repliek. Wij hopen dat de leden van de V.T.B. talrijk deze openingsvoorstelling zullen bijwonen. Zij zui len zich deze verplaatsing geenszins beklagen. Kaarten slechts 100 fr. (bus en fooi chauffeur eveneens inbegrepen) te bekomen bij de V.T.B.- gensesteenweg 7, Meerbeke, tel. 336.78. vertegenwoordiger WILFRIED WILLEMS, Edin- h 'Qarns en z'ind iwee^/ Blikvangers.

Denderklok | 1968 | | pagina 1