Huidezitting BURGEFSHUIS DE DENDERKLOK Davidsfonds Ninove YOGA VAN DE NINOOFSE GEMEENTERAAD Onderpastoor var* Week E. H. COESSENS Tel. 314.67 WACHTDIENST APOTEKERS Mr M. Lievens Oudstri jdersplaats WACHTDIENST DOKTERS D COVENS WACHTDIENST ELECTRICITEITSDIENST ANDRE DE HENAU Tel. 336.03 UIT DE HAND TE KOOP Goed gelegen TE NINOVE De heer Sertin Victor mocht het diploma van de Zilveren Medaille Laureaat van de Arbeid in ontvangst nemen, en het diploma van Laureaat van de Arbeid, Bronzen Medaille, werd overhan digd aan dhren Walravens Casimir en Willems Frans, en aan Mw Walraet Mireille. Onder leiding van de heer Fernand De Mont vergastte Het Ninoofse Gemengd Zangkoor de aan wezigen op het oud Vlaams Volkslied Schoon Lieveken en Blond Marleentje van Jos. Mer- tens, waarin solist dhr J. Vander Niepen aan het klavier begeleid werd door Staf De Mol. Nadat dhr Burgemeester de bijzondere rol van de Politiecommissaris, in dienst van de stad, had belicht, speldde hij de Gouden Palmen der Kroon orde op de borst van dhr Keppens Jozef. Korporaal Van Der Spinnen Karei werd ver eerd met de Burgerlijke Medaille le Klasse, we gens 35 jaar trouwe dienst en 15 jaar graad bij de Stedelijke Vrijwillige Brandweer. Uit hoofde van anciënniteit mochten Wittouck Etienne en De Ville Georges het diploma van het Militair Ereteken 2e Klasse in ontvangst nemen. de wil Vrede in de politieke aangelegenheden door het geloof in eikaars goede bedoelingen. Ver trouwen baant de weg naar goede wil, en goede wil is de weg naar de vrede. Spreker hief dan zijn glas op het algemeen welzijn van al de ingezetenen, op de groei en de bloei van onze geliefde stad. Een laatste optreden van het zangkoor bracht ons Daar zat een wuf dat spon en een Kongo lees Volkslied Munafika Toen Staf De Mol op het klavier dan de sen timentele noot betokkelde, en het koor er bij aan sloot, was het officiële gedeelte vlug in de vergeet hoek. Tot slot dankte de heer Burgemeester allen die aan deze feesthulde hun medewerking verleen den en feliciteerde nogmaals de gevierden. Ook De Denderklok wenst haar verdienste lijke stadsgenoten van harte proficiat. Op 8 en 9 december 1967 hadden in het Con- gressenpaleis te Brussel voor de eerste maal in Europa de internationale dagen voor de yoga plaats 1500 adepten uit België, Frankrijk, Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Italië kwa men er luisteren naar vooraanstaande leermeees- ters in de yoga, zoals o.a. Swami Satchidananda. Tientallen spreekbeurten, handelend over Yoga en Kristendom, de moderne wereld, het spiritualis me, geesteszieken, sport, de huidige maatschappij enz. werden er gegeven. Ook in Ninove is er belangstelling voor yoga. Voor deze geïnteresseerden wordt dan ook een avond over yoga ingericht. Dhr Kiekens, leraar aan de yogaschool te Aalst, zal ons komen spreken over deze nieuwe cultuur. De twee fondsen, het Willems- en Davidsfonds, en de sportverenigingen N.A.C. en Ninove Sportief nodigen alle geïnteresseerden uit op deze avond. Datum vrijdag 19 januari te 20 uur. Zaai Cristal, Geraardsbergsestraat. Swami Satchidananda, stichter van grote yo- gacentra in Ceylon en New York, schrijft ons over yoga Yoga is meer dan vierduizend jaar oud, maar misschien is het nieuw voor U. Yoga is een wetenschappelijk systeem dat U meester maakt van uw zinnen, in de plaats er de slaaf van te zijn. Yoga is niet enkel op uw hoofd staan, maar leren hoe ge op uw eigen benen moet staan. Yoga is geen godsdienst; toch aanvaardt het alle godsdiensten. Yoga kan de jongeren de wijsheid van eeuwen leren en de ouderen het geheim van de jeugd. Yoga zal u voorstellen aan iemand die ge niet kent U Zelf. Op vrijdag 29 december 1967 waren wij nog maar eens te gast op het Ninoofse stadhuis, voor een bijzondere zitting van Gemeenteraad, nl. een huidezitting gewijd aan verdienstelijke stadsgeno ten. De zitting werd geopend door een muzikale in leiding door klavier-ivirtuoos Staf De Mol. Het woord virtuoos is hier zeker niet misplaatst, want hetgeen Staf uit het klavier toetst is waarlijk hoog staande kunstmuziek. Wij hebben hem dan ook gre tig beluisterd. Dank U en proficiat. Staf. Nadat dhr Burgemeester dhr De Ville. wegens ziekte belet, had verschuldigd sprak hij zijn waar dering uit voor de laureaten en feliciteerde hen in naam van het stadsmagistraat. Dit jaar voldeed niemand aan de vereisten om Laureaat te worden van de Desiré De Bodtprijs, die sinds 1928 in Ninove in het leven werd geroe pen. En dan weer het koor aan de beurt. Innig ge voeld en mooi uitgevoerd kregen wij Payotten- land met ais solist Kamiel Van Laethem. Dan vervolgens Merk toch hoe sterk oud Vlaams Volkslied. Dhr Burgemeester bracht dan hulde aan de wielerclubs De Beeckmansvrienden en De Stan- daertvrienden met hun Zilveren Jubileum. Hij feliciteerde de staf medewerkers voor de geleverde prestaties en belichtte de opvoedende waarde van dergelijke verenigingen. Volgende heren mochten de zilveren erepen ning van de Stad Ninove in ontvangst nemen Van Londersele Robert onder-voorzitter van de Standaertvrienden. Van Der Haegen Clement bestuurslid van de Standaertvrienden. Standaert Alfons bestuurslid van de Standaertvrienden. Van Der Kelen Olivier voorzitter van de Beeckmansvrienden. Couck Jozef bestuurslid van de Beeckmansvrienden. Beeckman Kamiel bestuurslid van de Beeckmansvrienden. Posthuum werd hulde gebracht aan de ver diensten van dhr Frans Van Opdenbosch, bestuurs lid van de Standaertvrienden, die ook de Zilveren Erepenning had verdiend, maar spijtig genoeg in de loop van het jaar overleed. De Bronzen Erepenning van de Stad Ninove werd overha ligd aan de heren De Cock Paul voorzittter van de Standaertvrienden bestuurslid van de Beeckmansvrienden. Verschelden Willy secretaris van de Standaertvrienden en de Beeckmansvrienden. De Geest Willy ondervoorzitter van de Beeckmansvrienden. Covens Germain bestuurslid van de Beeckmansvrienden. Berckmans Frans bestuurslid van de Beeckmansvrienden. Merckaert Richard bestuurslid van de Beeckmansvrienden. Boer Vermandei van Jos. Mertens en Wel Anne-Mariken vielen beslist in de smaak van al de aanwezigen. Evenals een puik pianostuk dat Staf De Mol ten beste gaf. Dhr Burgemeester ontwikkelde in zijn jaar- wensen het thema vrede aan de mensen van goe- Tijdens het weekeinde van 7 januari BURCHTDAM 50, NINOVE Telefoon 338.44 Vanaf vrijdag. 5 januari te 17 uur tot vrijdag 12 januari te 17 uur ondergrondskelder en kolenkelder j gelijkvloersgang, bureau, salon, ruime en luchtige woonkamer, grote ingerichte keuken, achterkeuken, W.C., overdekte bergplaats, koer, ommuurde tuin met tuinhok 1° verdieping drie slaapkamers en inge richte badkamer 2' verdiepingtwee slaapkamers. Alles in zeer goede staat van onderhoud, bewoond door de eigenaars. Het huis is voorzien van electriciteit, lo pend water en regenwater. Voor alle inlichtingen tel. 054 332.00. DAVIDSFONDS

Denderklok | 1968 | | pagina 3