h rist i.i d uue Niet versagen! fe» Tweeënveertigste Jaargang Zaterdag 17 februari 1968 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Hef Davidsfondsgewest Ninove e% Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 105 fr. Prijs per nummer 3 fr. Hoei...jejoei...toch..., wat zijn WIJ toch slech te Belgen. Tot deze gevolgtrekking komen we on vermijdelijk als we horen wat er op het liberaal kongres van Huy (Hoei) over ons werd verteld. Aan palabers van dat soort hebben wij altijd ontzettend veel plezier beleefd, omdat in dergelijke onder-onsjes de intiemste gedachten vrij boven ko men zotte en ernstige zodat de vijand er wel één en ander kan uit leren. Nu, iets bij geleerd hebben we niet, tenzij dat het zotte het deze maal met veel lengten van het ernstige heeft gehaald. En om U, lezer, ook te laten mede genieten, hier dan een veel te korte bloem lezing uit deze Ode aan de Blauwe Zotheid. Naast de onvermijdelijke Demuyter jr., volks* vertegenwoordiger en medeuitvinder van het oasis francophone d'Ixelles, die herinnerde aan de ge meenschappelijke strijd van alle Belgen in de oor log en de weerstand (maar nu tegen les l'lamins, N.VD.R.), was er ook een toespraak van de Brus selse Senator Hougardy, nationaal (dus liberaal) ondervoorzitter van de P.V.V. die zich ongerust maakt omdat... de methodes der Vlaamse extremisten te Leuven en elders hem herinneren aan deze van Iiitier, Goebels en de Hitlerjugend in 1933. Met een tus- senpoos van enkele jaren (sic) worden kinderen van 12 en 13 jaar de straat opgejaagd om er met toestemming van sommige professoren hatelijke betogingen in te richten. Afgaande op dergelijke feiten, stellen we vast dat het incivisme een an- dere vorm heeft aangenomen. ...het feit dat de eerste verklaring van een Bel- giseh bisschop er een was om het Vlaams extre- misme goed te keuren, dompelt de Kerk in Bel- gié in een modderbad. Hougardieken jongen, iiggen er voor U maar enkele jaren tussen 1933 en nu, dan wordt het tijd weer naar de papschool te gaan. Voor ons ligt er een ganse generatie tussen, een generatie van jon geren die niets van den Dolt en konsoorten weet, maar waarvan velen zich herinneren en niet ver geten hebben wat er tussen 1945 en 1948 is gebeurd. En de rekening van deze wrede en zinloze repres sie, waaraan een andere Dolf, nl. Van Glabbeke, aktief deelnam, wordt nu aangeboden. En wat dat modderbad betreft, WIJ zullen er doortrekken om naar de Kerk te gaan, maar GIJ zult uw schoenen niet vuilmaken, tenzij om U, met madollekens beladen, eens te laten zien. In het Hoei-se circus was ook geen gebrek aan de klassieke zwanzer, P.V.V.-volksvertegenwoordi- ger Boey, Antwerps sinjoor, die de Walen bedankte omdat hij, Vlaminghet woord MOCHT nemen en frangais wel te verstaan om in naam van al de Vlamingen te vertellen dat hij tegen alle hatelijkheid was. Als Boeyken beweert dat hij spreekt in naam van alle Vlamingen, dan liegt de vent dat hij stinkt. Hoogstens is hij de spreekbuis van de fossiele frans- taterende antwerpse bourgeoisie en vertegenwoor digt hij dus niks. Ook een straffe was Minister Maisse van de Rappe Post en Telefoon, die koudweg verklaarde dat de liberalen de enigen zijn die het prestige en de eenheid van de Leuvense Universiteit hoog hou den. Al zingende A bas la calotte... waarschijn lijk. Primus op dit blauw woorden-festival was na tuurlijk de onbetaalbare Omer van Diest, volgens wie we... weer eens worden overspoeld door een ZWARTE vloedgolf van taalkwesties waardoor de ekonomi- sche en financiële heropleving wordt te niet ge- daan. Die ZWARTEN zijn gij en ik en wij allemaal, al wie zich niet aan ersatz-führer Omaar onder werpt. De Président National du P.P.L. deed ook een plechtige verklaring Als Vlaming (ja, ja, N.V.D.R.) spreek ik tot U, een Vlaming die zijn taal lief heeft. Moest ooit, en dat is niet te vrezen, een lid van onze partij zijn lippen bevuilen met de roep «Walen buiten!» dan zou de roeper er uitgegooid worden. (Donderend applaus). Voor een dergelijke lippenbevuiling is er bij de liberalen inderdaad niet te vrezen. Wie daaraan maar even zou durven denken, wordt op voorhand gelikwideerd. Vraag dat maar eens aan Louis D'Haeseleer, die om persoonlijke redenen zijn ontslag als Voorzitter van het Liberaal Vlaams Verbond MOEST nemen. Maar dat zijn natuurlijk géén Führermethodes. Om kort te gaan. als we alles moesten zien zoals dat bekeken woidt door een bril met liberaal- blauwe glazen, dan rest ons niets anders dan ons eigen zelf op te hangen aan een tnkolore koord, met een blauw striksken in ons haar, al zingende de Brabangonne. Slechte Belgen als we zijn, doen we dat na tuurlijk niet. Wij blijven liever leven, alleen maar om te bewijzen dat vaderlandsliefde iets anders is dan praten en in stoeten paraderen. omvattende de afdelingen Ninove, Appelterre, Denderhoutem, Denderleeuw, Denderwindeke, Iddergeni, Nederhasselt, Aspelare en Okegem, roept zijn leden en alle stad- en streekgenoten op. hun Vlaamse houding in deze beslissende dagen zo radikaal mogelijk te stellen tegenover al wie de achteruitstelling van het Vlaamse volk door woord of daad wil bestendigen. In een omzendbrief naar de afdelingen richt het Nationaal Sekretariaat van het Davidsfonds volgende oproep tot de Vlaamse parlementsleden, partijleidingen en de 70.000 aangesloten gezinnen Wij waarschuwen er U uitdrukkelijk voor dat eerstdaags pogingen zullen in het werk gesteld worden om ons te sussen door schijn-toegevin- gen. Wij herhalen onze eis Leuven-Frans noch ge heel noch gedeeltelijk naar Brussel maar naar het hart van Wallonië over te hevelen. Er mag in de zaak Leuven GEEN UITSTEL van beslissing meer gegeven worden. Regeringen en Kerkelijke Overheden kregen reeds 130 jaar uitstel. Steeds opnieuw hebben ze hun keuze tussen het Vlaamse volk en een a-sociale bourgeoisiekaste even duidelijk gedaan Sinds 5 november hebben we de zoveelste tergende legerbenoeming Vivario het driehoe kig expansieplan Leuven-Frans, en alsof dit in en kele weken tijd nug niet volstond, ditmaal het streekplan Urbain waarbij ons eigen gewest - in de verhouding Wallonië-Vlaanderen 3/1 - nog een kans krijgt... En steeds gaat het maar om ONS grondgebied of om de aftakeling van rechtmatige Vlaamse be langen Steeds wordt er een reden gevonden waar om Vlaanderen nog maar eens moet wachten... Het is ondenkbaar deze toestand, waar de meer derheid van een bevolking steeds maar moet vech ten om HAAR EIGEN GRONDGEBIED gaaf te houden, in om het even welk land aan te treffen Het V laamse Volk en vooral de jonge gene ratie is het politiek gesjacher en de Brusselse koe handel hartsgrondig beu e^n HOE!

Denderklok | 1968 | | pagina 1