e e-z\n ams DE WEEK IN BEELD BEVLAGGINGSAKTIE Raadszitting Tweeënveertigste Jaargang Zaterdag 4 mei 1968 C.V.P. P.L.P. VIETNAM HET MIDDEN OOSTEN NIGERIA DAVIDSFONDS - NINOVE VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VAN 26 APRIL 1968 Drukker - Uitgever - PAUL LÜYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefgon 327.27 - Postcheckrek,. 4786.35 Iedereen heeft nog zeer fris in het geheugen de moeilijkheden die deze partij de laatste tijd gekend heelt, bij zover zelfs dat op. 31 maart jl. drie fracties het verdictvan de. natie tegemoet gingen. Het was de Vlaamse C.V.P.-ministers niet lan ger mogelijk zich met de zienswijzen van hun Waalse collega's te verzoenen. Wij' vrezen echter dat er maar bitter weinig veranderd is. Formateur Coliard heeft zijn rapport aan de negen wijzen van de C.V.P. .overhandigd, nl. de heren Houben, De Saeger, Vandekexkhove,- Bert rand, Segers. Har mei, Servais, Parisis en Michel. De heer Van Den Boeynants werd ook uitgenodigd, maar. stuurde zijn kat. Als wij deze namen aandachtig bekijken dan zien we onmiddellijk in welke, proporties de. Walen vertegenwoordigd zijn. Moest de P.S.C. bij de vol gende verkiezingen nogmaais een harde klap krij gen, dan zou het de Walen onmogelijk worden, om nog de nodige wijzen >i als mandatarissen aan te stellen. Vele Vlamingen hebben nu nog C.V.P. gestemd omdat zij dachten dat de mening van hun ministers oprecht was. Het is echter de hoogste tijd dat deze laatsten.hun ware bedoelingen duidelijk naar voor brengen. Hier willen wij zelfs niet gewagen- van P.V.V. Bij de Liberalen waren er twee leden van het Li beraal Vlaams Verbond, nl. de heer Poma en onze stadsgenoot de heer Waltniel, die door middel van de coöptatie een zetel in de Senaat 'trachtten te bemachtigen. Beiden werden zij aan de deur gezet. Eens te meer krijgen wij hier het bewijs dat in de P.L.P.. zelfs een heel -klein beetje Vlaamsgezindheid duur betaald wordt. Met een weinig meeval (steun van F.D.F.) kunnen de Liberalen zes senatoren aan duiden twee Walen, twee Brusselaars, twee Vla mingen. Met andere woorden vier FranstaLïgen voor twee Vlamingen en dan mogen deze iaatsten nog niet al te Vlaamsgezind zijn Op het internatonale vlak is er maar weinig beweging. De vredesonderhandelingen voor Vietnam ge raken niet op gang. alleen maar omdat men het niet eens geraakt. Naar onze mening heeft Noord- Vietnam nochtans alle belang om aan een konfe- rentie deel te némen.-'In de 'Verenigde Staten is men algemeen wel te vinden voor het sluiten van een vredesverdrag, maar het is' er ook nog niet zó-ver dat men voor Vietnam tót aan de voeten zal buigen. Het uitblijven van besprekingen zou deze algemene opinie wel eens kunnen Wijzigen, en een intenser oorlog voeren voor gevolg hebben. Gedurende delaatste wereldoorlog hadden de Ver enigde Staten miljoenen soldaten op allé fronten van de wereld, en niettemin kende de ekónomische bloei tijdens die jaren in dit land een merkelijke opgang. De druk op Noord-Vietnam zou mettertijd wel onhoudbaar kunnen worden voor de bevolking. In het Midden-Oosten .blijft de spanning heer sen. Israël heeft alle belang bij een status quo. Dit lanj schijnt de veroverde gebiecjen In te pal men en te ontwikkelen. Dit zal wel een tiental ja ren duren tot op het ogenblik dat er nieuwe vij andelijkheden uitbreken die de Arabieren zullen toelaten terug een paar gebieden onder hun gezag te krijgen. Trouwens, de houding van de Arabieren schijnt in die richting te wijzen, want President Nasser spreekt van een lang en hard gevecht om de Ver loren gebieden terug te winnen. Het ware realistischer te spreken van eert er kenning van Israël dip zou leiden naar de kqnfe- rentietafel die de moeilijkheden misschien uit de weg zou kunnen ruimen. In Nigeria blijft een bloedige opstand voort duren.. In alle talen van de wereld tracht men de echo's van deze revolutie in de doofpot te stoppen. Ook de Uno blijft onverschillig in deze zaak. Mis schien ligt .de interventie te Katanga nog zwaar op de maag. Menselijkerwijze gesproken kan men toch niet onverschillig blijven bij het uitmoorden van tien tallen duizenden mensen, en de nodige inspan ningen dienen geleverd te worden om tot een re sultaat te komen. Dit kan wel in alle stilte ge beuren, want veel ruchtbaarheid schijnt voor de zwarte een prikkel te zijn. Iets dient hier echter ondernomen te worden, maar dan in een andere zin dan het Leveren van wapens. U weet dat het Davidsfonds steeds een leidende rol heeft gespeeld in de Vlaamse ontvoogdingstrijd. Het zal dat blijven doen tot wij alle achterstand hebben ingehaald en elke achterstelling ongedaan hebben gemaakt. Wij zijn daar nog niet aan toe.' Denk alleen maar aan Brussel en Leuven... Alleen wanneer we ons bewust zijn van onze macht en dat bewustzijn uitdrukken, dwingen we respekt af. Zouden we dan dat niet best kunnen door het symbool van de Vlaamse Beweging, de Vlaamse Leeuw aan onze gevels te laten waaien? Wanneer wij met veel genoegen vaststellen dat talrijke Vlaamse gemeentebesturen ons het voor beeld geven, MOETEN 'WIJ VOLGEN. Hangt het niet van ons af of weldra aan alle openbare ge bouwen. handelshuizen en fabrieken met de Leeuw zal gevlagd worden Alle bate helpe, zei Roden- baeh. Het Davidsfonds zet een grootscheepse leeu- wendktie in. U wil er zeker aan meedoen, want het zal geen vlag zijn om één keer per jaar uit de kast Prijs voor Jaarabonnement 105 fr. Prijs per nummer 3 fr. te .halen. Ze zal wapperen bij iedere feestelijke gebeurtenis in onze volksgemeenschap,' in onze gemeente, in onze buurt. Vlaanderen gaat naar zijn volledige ontvoog ding. Wij strijken de vlag niet... Hierna aankoopprijzen van ieeuwvlaggen al lerhande. Bestellingen kunnen rechtstreeks aan het Davidsfondssekretariaat, Ter Duystlaan 22, Ninove, gezonden worden. Bestel tijdig en... VLAG.. VLAG. VLAG. Fietswimpél nylon 15 Autowimpel 30/30 nylon 55 Leeuwevlag katoen .bedrukt kleurvast' 1,5/1,5 280 Leeuwevlag katoen bedrukt kleurvast 2,0/2,0 480 Leeuwevlag katoen .ingeb. 1,50/1,50 780 Leeuwevlag katoen ingeb. 2,00/2,00 880 Leeuwevlag nylon bedrukt kleurvast 1,5/1.5 \480 Leeuwevlag nylon ingeb. 1,50/1,50 1.000 Leeuwevlag nylon ingeb. 2,00/2,00' 1.300 BH Enkele minuten na 20 uur wordt de vergadering voor geopend verklaard door dhr Burgemeester. Dhr De Duffeleer is'afwezig. Dhr Burgemeester -- Vooraleer tot de eigen lijke dagorde over te gaan, nodig ik de Raad uit even te verwijlen bij de nagedachtenis van onze overleden ere-burger de Heer Hendrik Van Gassen. Als voorzitter van de Culturele Commissie bracht Schepen De Jonghe tijdens de uitvaartplechtigheid hulde aan deze verdienstelijke stadsgenoot. Het verheugt ons te vernemen dat de Culturele Kring van Aalst het plan heeft opgevat in het najaar een open hulde te brengen aan de heer Van Gassen. Laten wij thans een minuutstilte bewaren. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting dat zonder aanmerkingen wordt aan vaard. 1) Kasverslag stad. Dhr De Riemaecker geeft er lezing van. Gunstig advies. 2) Kerkhof Grondafsiandetv. Familie Van Den Bossche, Pamelstraat, 1 'pi., 50 j. Gezusters Ar'i'js, Nederwijk. 1 plaats, 50 jaar. Mw Van Gassen, Denderhoutèmbaan, 2 pl., 50 j. Familie De Hondt, Nederwijk, 1 plaats, 50 j. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 3) Nieuw kerkhofreglement - wijzigingen aan de artikelen 3, 13, 18, 22. en 36. Dhr De Riemaecker Het nieuw kerkhofregle ment dat we in vorige" zitting goedkeurden, kwam van de provinciale diensten te Gent terug met en kele aanmerkingen. Zoals op het oud kerkhof werd ook op het nieu we een pand voorbehouden als begraafplaats voor de kloostergemeenschap. Volgens Gent is dit niet toegelaten, alhoéwel wij nochtans andere steden kennen waar deze toestand ook bestaat. Deze con- (Lees verder op pagina 2). .9 l V 9 I #W a w llu >.>111 Jlt<> HU J Kv' V t/ '!i i r '.'V J r r .j

Denderklok | 1968 | | pagina 1