De DEN DER KLOK a cessie werd door ons, ook op het nieuw kerkhof, toegestaan. Wij stellen voor dit punt uit het regle ment weg te laten en de toestand te behouden. Dhr Waltniel Het heeft geen zin hierover met de provinciale diensten te redetwisten, maar ik zou de bestaande situatie in leven houden. Dhr De Riemaecker Volgens de provincie mogen we geen beperking opleggen voor wat de hoogte der grafzerken betreft. Op de cude begraaf plaats staan monumenten van 5 a 6 m. hoog, die naar hjet nieuw kerkhof dienen overgebracht en een ontsiering zullen betekenen. Dhr Burgemeester Met deze beslissing ver liezen wij alle controle over de hoogte der zerken. Dhr Waltniel Wat is de reden van dit verzet? Dhr De Riemaecker Dhr Burgemeester kan alleen optreden wanneer een grafzerk in strijd zou zijn met de hygiene of de orde. Dhr Waltniel De esthetiek dient hier toch de voorrang te krijgen. Dhr Cornelis Waarom nu toch de harmonie van ons kerkhof willen verbreken Dhr Burgemeester Inderdaad, want uit het schrijven van Gent doen we de indruk op dat om het even welke afmeting mag aangewend worden. Dhr Waltniel In deze aangelegenheid is het wel gevaarlijk ons alleen op de geplogendheid te steunen. Dhr De Riemaecker Tot nog toe waren er geen moeilijkheden voor het nieuw kerkhof, maar de moeilijkheden staan op het oude kerkhof. En het is beslist niet aangenaam eventueel over der gelijke aangelegenheden te moeten redetwisten. Dhr Secretaris Er kan aan de beslissing van de Gouverneur niets gewijzigd worden. Alleen kan de Burgemeester zich beroepen op de veiligheid. Dhr De Riemaecker En dan nog, wanneer er iemand mordicus op staat dat de oude grafzerk in zijn geheel naar het nieuwe kerkhof wordt over gebracht. Vergeet niet dat wij het zijn die tot de overplaatsing bevel geven. Dhr Cornelis Alleen de factor veiligheid kan ingeroepen worden. Dhr De Riemaecker Inderdaad, maar dan moeten we dit aan ons reglement toevoegen. Dhr Burgemeester We zullen bij hygiene en orde ook veiligheid toevoegen. Dhr De Riemaecker Dan hebben we nog vooraleer een grafteken wordt geplaatst dient een aanvraag bij het stadsbestuur ingediend. Met andere woorden wil men hier hetzelfde zeggen dan wat in ons reglement staat vermeld. En dan alleen laagstaande beplantingen mo gen op de graven worden aangebracht. Dat is zeer vaag, minder dan 10 m. hoogte kan men ook laagstaand noemen. Dhr Waltniel In de provinciale diensten schijnt men niet goed te weten wat men wil, de hoogte van de beplantingen wil men beperken, en de voor zerken niet. Dhr Burgemeester Als plant kan een treur wilg dan ook laagstam zijn. Dhr De Riemaecker Tn artikel 36 moeten we Stadsbestuur vervangen door het woord Burge meester. Dhr De Riemaecker Er zijn ook wijzigingen voor de tarieven. Voor het huren van de stadsgraf- kelder mogen we geen differentieel tarief toepas sen daar het hier om een bewezen dienst gaat. De Gouverneur stelt een huurprijs voor van 500 fr. per maand. Dhr Cornelis Waarom wordt de stadsgraf- kelder vooral in huur genomen Dhr De Riemaecker Meestal om een monu ment in gereedheid te laten brengen. Er zijn noch tans ook misbruiken Dhr De Riemaecker Met een laag huurtarief is men soms niet al te zeer gehaast een monument te laten plaatsen. Aldus worden we dan het slacht offer van onze bewezen dienst. Dhr Burgemeester Ik ga er mee akkoord een maandelijkse huurprijs van 500 fr. aan te rekenen. Dhr Straetmans Ten ware we dit bedrag slechts aanrekenen vanaf de derde maand. Dhr De Riemaecker Dan zullen we 20 a 30 grafkelders nodig hebben. Het bedrag van 5.000 fr voor ontgravingen in de eerste 5 jaar na overlijden vindt men te hoog, 3.500 fr kan worden toegestaan. Er mag geen on derscheid gemaakt worden, of men al dan niet in Ninove begraven werd. Wij zullen de provinciale diensten vragen de ontgravingen zelf te komen doen. WTat zij 14 jaar geleden goed achtten is nu verkeerd. Dhr Cornelis Zijn er hier veel ontgravingen? Dhr De Riemaecker Dit jaar reeds twee. Alle wijzigingen worden go 's geadviseerd. 4) Merellaan - verkoop grondre uit aan de echt genoten Van Laethem-Golpaert. Dhr De Riemaecker Het betreft 14,04 m2 jgronjcLrestant tussen de straat en de eigendom. Van Laeffiem-CoQpaert. De schatting bepaalde 350 fr de m2, maar betrokkenen beloofden 700 fr. de m2 of een totaal bedrag van 9.828 fr. Dhr De Ville Dan wordt het laatste bedrag aanvaard Dhr Burgemeester - Natuurlijk, wij beschikken immers over de gedane belofte. Goedgekeurd met 11 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik stemde niet neen om dat ik tegen de verkoop niet gekant ben, ik stemde niet ja omdat ik niet akkoord ga met de wijze waarop in deze zaak werd tewerk gegaan. 5) Weg tussen Brusselstraat en Achturenstraat - minnelijke grondafstand. Dhr De Vleeschouwer Ninove Welzijn doet gratis afstand van 157 m2 grond om opgenomen te worden in de wegenis. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 6) Bijzonder plan van aanleg uDam» - bespreking. Dhr De Vleeschouwer toont aan de hand van een plan hoe men de Savooistraat zal verbinden met het Kerkplein, een nieuwe doorsteek zal maken met uitgang in de Geraardsbergsestraat (het Sas- ken) terwijl nog een verbinding komt onder de spoorweg met de Albertiaan. Dhr De Ville Vroeger was er ook een straat voorzien die door de kliniek kwam. Het ware mis schien nu het ogenblik om een oplossing te geven aan de vooruitspringende gebouwen van de kliniek in de Biezenstraat. Deze hinderen gevoelig het ver keer. Hoe breed zal de verlengde Savooistraat zijn Dhr De Vleeschouwer Dit staat nog niet vast. Dhr De Ville Mag er daar gebouwd worden? Dhr De Vleeschouwer Dat zal niet geraad zaam zijn. Dhr Burgemeester Het plan voorziet dat op de oude Molendender mag gebouwd worden. Dit ware beter niet in het opgevatte plan om de kerk zo veel mogelijk vrij te maken. Dhr De Vleeschouwer Dat zal wel beter zijn. Dhr Waltniel Misschien kan daar een par king aangelegd worden. Dhr Burgemeester In de onmiddellijke na bijheid van de kerk mogen geen parkings komen. Dhr Goubert Wanneer gaan die huizekens tegen de kerk eens weggeraken Dhr De Vleeschouwer De Commissie van Monumenten laat niet toe eraan te raken. Dhr De Riemaecker Ik zou de groenzone rond de fcerk zoveel mogelijk uitbreiden, om dit monument beter tot zijn recht te laten komen. Ook het oude kerkhof wordt door de Commissie als groenzone voorzien. Dhr Waltniel Hoe voorziet U een eventuele oplossing voor de noek aan de kliniek Dhr Burgemeester Door de hoek af te ron den, natuurlijk komen er dan ook wijzigingen voor hel huidige hoekhuis De Gouden Schaar Dhr Cornelis Dat is een optie voor de toe komst. Dhr Waltniel In een oude stad ais Ninove zijn er nog vele hoeken en kanten af te ronden. Is het echter wel opportuun wijzigingen te voorzien aan een groot gebouw als de kliniek Dhr Burgemeester Als wij de wijziging voor zien kan de kliniek nog moderniseren. Dhr Waltniel Dat zuilen ze niet om de aan passing die er uit voortvloeit. Dhr Burgemeester Maar het tegenovergestel de is ook waar. Dhr De Ville De kliniek heeft nochtans reeds haar voorzorgen genomen. In de vooruitspringende gebouwen werd de laatste jaren practisch niets meer gewijzigd. Dhr De Riemaecker Als ge de afronding van de hoek voorziet in het Bijzonder Plan van aanleg moet het werk binnen de 10 jaar worden uitge voerd. Er kan wel een lijnnchtingsplan opgemaakt worden. Dhr Burgemeester In het Bijzonder Plan de ilnnrichting niet voorzien en afzondei lijk wel, is tegensprekelijk. Dhr De Riemaecker Als ge dit Bij"wder Plan inkrimpt wordt er niets gewijzigd. Er kan r nog met een lijnrichtingsplan gewelkt worden. Tot slot van de bespreking wordt besdoten het Bijzonder Plan van Aanleg Dam in te krimpen tot aan de magazijnen van de Firma De Dobbeleer. 7) Industriepark - aanduiden van zones mei dif ferentiële tarieven bij de verkoop van gronden. Dhr De Riemaecker Tn het benedenindustrie- park moet de bouwrijpe grond verkocht worden aan de gemiddelde prijs van 50 fr do m2. Niets be let nochtans een differentieel tarief toe te passen, want de gronden langs de Ringlaan zijn natuurlijk meer waard dan deze gelegen aan de grens met Okegem. We zouden de zones als volgt bepalen. Zogezegde verloren gronden 20 fr de m2 Aan de grens met Okegem 35 fr de m2 Aan de Dender en wegenis 40 fr de m2 Tussen de wegenis 50 fr de m2 Neven de Ringlaan 55 fr de m2 De beste gronden 75 fr de m2 Dhr Cornelis Als dit klopt met de gemiddelde prijs zal dit zo goed zijn. Het is een matemati- sche berekening volgens de oppervlakte waarover U beschikt. Dhr De Riemaecker We moeten ook rekening houden met de kwaliteit van de grond. Algemeen gunstig advies. Algemeen gunstig advies. Dhr De Ville Is het U bekend dat de Firma Scandale tegen 1 juli uit Ninove vertrekt Dhr De Riemaecker Drie maand geleden heb ik dhr Directeur uitgenodigd om eens over de kwestie te praten, maar ik heb nog niemand gezien. Dhr De Ville De firma gaat zich naar Frank rijk vestigen. Dhr De Riemaecker Maar neen, het is een Franse firma die te Frankrijk gevestigd is. Dhr De Ville Dit heengaan zou aan de hoge re overheid moeten bekend gemaakt worden. We zouden toch meer verblijfszekerheid moeten heb ben over die vreemde bedrijven. Dhr De Riemaecker In het begin had deze Firma het lastig om vrouwelijke arbeidskrachten aan te werven. Wat er nu scheelt weet ik niet. Dhr De Ville Ze vertrekken niet bij geörek aan werk. - Kreeg de firma financiële hulp van de stad Dhr De Riemaecker Er werden voor 50.000 fr. transformatiekosten uitgevoerd. Dhr Goubert Wij zullen ze toch niet kunnen beletten hier ie vertrekken. Dhr De Ville Er wordt door die kapitaal krachtige industries misbruik gemaakt. Ook deze firma zal wel kredieten genoten hebben. Daarom ook moeten wij de Regering van de feiten op de hoogte stellen. Dhr De Riemaecker De Directeur werd reeds tweemaal uitgenodigd, maar ik kan hem niet dwin gen tot hier te komen. 8) Stedelijke zwemkom - goedkeuring dossier be weegbare bodem. Dhr De Vleeschouwer - De aanbesteding wordt uitgeschreven onder de vorm van wedstrijdaanbie ding. De standen van de beweegbare bodem zijn van 30 cm tot 1,10 m. en van 2,10 tot 2,80 m. De raming is 2.417.464 fr. Dhr De Ville Ik heb vernomen dat het bad van 16,65 op 20 m. lengte werd gebracht, maar de breedte van 11 op 9 m. Dhr Burgemeester De lengte werd inderdaad op 20 m. gebracht, maar de breedte is steeds 9 m. geweest. Dhr De Ville Zal de kostprijs dan ook nog verhogen Dhi De Vleeschouwer Neen, want dat ver andert niets aan het geheel van de bouw. Dhr De Riemaecker Ik geloof dat men ons aanziet als gebreveteerde stommeriken. Nu nog een wedstrijd uitschrijven over een plan waarvan de architect het brevet bezit, noem ik potsierlijk. Ik ben eens benieuwd hoe er zal gekuist worden onder die beweegbare bodem. Dhi De Ville Ik heb het U reeds gezegd dat U eens naar Mechelen moet gaan zien. Dhr De Riemaecker - Van zodra U mij rendez vous geelt. II

Denderklok | 1968 | | pagina 2