c.o.o. FRANKE, "DE DENDERKLOK,, 3 MEIFEEST. KAATSEN TE ZANDBERGEN ONTRUIMING OUD KERKHOF Dhr De Ville Dat zal dan de eerste keer zijn dat U mij uitnodigt. Dhr Burgemeester - Ge verstaat het verkeerd, gij moet de schepen uitnodigen. Dhr Waltniel Is die beweegbare bodem er wel eigenlijk nodig Dhr Burgemeester - Daardoor wordt de kans gegeven om in een klein zwembad aan schoolzwem men te doen en eveneens diepte te geven voor de eigenlijke zwemmers. Dhr Waltniel Hoe lang bestaat dit systeem reeds Dhr De Ville Het was eerst in Meehelen. Dhr De Riemaecker Ik heb vernomen dat er ook een zwembad is met beweegbare bodem in het College te Meile. Dhr Waltniel Laten we die 2,5 miljoen beter besteden aan een groter zwembad zonder beweeg bare bodem. Dhr De Riemaecker Dat is opnieuw van voor- afaan beginnen met de dossiers. Dhr De Ville De kleintjes moeten toch ook kunnen zwemmen Dhr Cornelis In een groot zwembad zou er ook wel plaats zijn voor de kleintjes. Dhr De Riemaecker Ik stemde niet neen om- dit ik niet gekant ben tegen de oprichting van een zwemkom. Ik stemde niet ja omdat ik niet akkoord ga met de handelwijze van de betrokken architect. Goedgekeurd met 11 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 9) Stedelijke zwemkom - goedkeuring dossier efectriciteilswerken. Dhr De Vleesehouwer geeft lezing van de uit te voeren werken. Raming 1.225.163 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 10) Aankoop van nieuwe stadscamion. Dhr De Vleeschouwer Er werd catalogus ge vraagd aan de instellingen die een camion van on geveer 5 Ton kunnen leveren. We kregen inlichtingen van Bedford, Ford, Vol vo en Mercedes. Wij ontvingen niets van Fiat. Voor een benzine-camion 5 Ton, langs 3 zijden kipbaar, zouden we volgende prijzen hebben Bedford 230.000 Ford 248.000 Mercedes 350.000 Volvo 380.000 Dhr De Ville Ik zou de voorkeur geven aan Ford. Dhr De Vleeschouwer Het verschil in prijs met Bedford is niet groot. Dhr De Riemaecker - Er werd bij al de be trokken Ninoofse firma's alleen catalogus gevraagd. Ook bij de firma Fiat. Het kan zeer goed en prak tisch zijn een camion te bezitten langs drie zijden kipbaar, maar we moeten toch ook rekening houden met de stadskas. Ik heb over dergelijke wagen in lichtingen ingewonnen bij onze aannemer m net Polderkwartier die verklaarde dat het een zeer delikaat mechanisme is. Bovendien mogen we niet uit het oog verliezen dat verschillende chauffeurs met de stadscamion rijden. Dhr Waltniel Onze camion is zeker niet te vergelijken met deze van de aannemer, die derge lijke wagen beslist nodig heelt. Werd er reeds een aanbesteding gedaan Dhr De Vleeschouwer Er werd alleen docu mentatie gevraagd. Dhr Burgemeester We wensten eerst alieen te weten wie in aanmerking kwam om bedoelde wagen te leveren. Dhr Waltniel Dan is de discussie hier nog te vroeg. De geciteerde cijfers zijn catalogus-prijzen. Sommige instellingen zullen misschien een bijzon dere inspanning willen doen. Dhr Cornelis Vraagt ook nog documentatie aan Fiat. Dhr De Riemaecker - Dat zou ik ook doen. Dhr Burgemeester Nadat we dan juist be paald hebben wat we wensen, kunnen we prijs vragen. 11) Lening ter betaling van een perceel grond, ge legen langsheen de Elisanethlaan, eigendom der Dhr De Riemaecker Het is het perceel waai de Firma La Lorraine komt - 135.000 fr. Algemene goedkeuring met 11 stemmen (dhr Stevens had de zaal veriaten). Dhr De Riemaecker We hebben nog punt 11 bis. De lening van 3.660.000 fr voor de openbare verlichting, moet op verzoek van de Gouverneur gebracht worden op 3.229.000 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 12) Goedkeuring oninbare ontvangst. Dhr De Riemaecker Dhr Jozef' Van Londer- sele geraakt er niet toe het bedrag van 325 fr. te betalen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 13) Edas - gewone en buitengewone algemene ver gadering der aandeelhouders - aanduiding stadsafgevaardigden. Dhr Burgemeester De vergadering gaat door op 8 mei en we stellen dhr De Riemaecker als onze afgevaardigde voor. Algemene goedkeuring met 11 stemmen (dhr De Riemaecker nam geen deel aan de stemming). 14) C.O.O. Kasverslag. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag. Gunstig advies. Dhr De Ville - De eigendom van de C.O.O., vroeger bewoond door de Wed. De Paepe, is reeds geruime tijd onbewoond. Wat schikt men er mee te doen Dhr Burgemeester Het wordt niet meer ver huurd daar het Hospitaal langs die zijde uitbrei ding zal nemen. 6.565 fr. Goedgekeurd met 11 stemmen tegen 1 (dhr De Ville). Dhr De Riemaecker De kerkfabriek St.-The- resia sluit met een boni van 5.711 fr. Ik wens hier nu te verklaren dat ik in 1969 de rekening niet zal goedkeuren, indien hier dan nog geen bundel voor herstellingen aan deze kerk berust. Zelfs de oorlogsschade van 1940 en 1944 is nu nog niet hersteld. Dhr De Jonghe Er zullen voorstellen zijn. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. Dhr De Riemaecker Ik verzoek de Raad bij hoogdringendheid nog twee punten aan de dagorde tc stellen. 1) Enkele maanden geleden moest onze brand weerwagen, uitgerukt met zijn officiële kentekens, cp de Brusselstraat uitwijken voor een roekeloze chauffeur en ramde hierdoor drie wagens. 2) Een inwoner van de stad bouwde buiten de lijnrichting en volgde niet het voorziene plan. Voor beide punten verzoeken wij ons burger lijke partij te mogen stellen. De hoogdringendheid wordt aangenomen en algemeen wordt machtiging verleend tot het zich stellen van burgerlijke partij voor beide gevallen. De Raad zetelt dan verder in gesloten verga dering. 15) C.O.O. Advies inzake verkoop van een perceel grond aan de stad ter verwezenlijking van het industriepark - goedkeuring aankoop door de stad. Dhr Burgemeester 48 aren 58 ca (669.658 fr voor het Wegenfonds (Ringiaan). Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 10 aren 32 ca (269.431 fr) aan de stad voor het industriepark. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 16) Waterleiding. - uitbreiding nei tot de verlengde Kefdermeersbaan - onderschrijven van aande len. Dhr De Vleeschouwer We moeten 1400 aan delen van 100 fr. onderschrijven of 140.000 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 17) Waterleiding - uitbreidingen - lening voor de betaling ervan. Diir De Riemaecker Voor de onderscheidene uitbreidingen dient een lening aangegaan van 482.000 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 18) Kerkfabriek O.L. Vrouw - goedkeuring dossier herstellingswerken van de voorgevel der kerk. Dhr De Vleeschouwer Uit dit dossier kan (;ns alleen de kostprijs interessen van 14.087.366 fr. waarvan 20'ten laste van de stad. Dhr De Riemaecker Niet akkoord. Het in teresseert ons ook dat de kerkbesturen niet méér aandacht hebben geschonken aan het enige mooie monument dat wij bezitten, en het tot zijn huidige toestand hebben laten vervallen. Dhr Stevens Wie nalatig is moet op zijn vingers getikt worden. Dhr De Riemaecker Dat heb ik reeds meer dan eens gedaan, mondeling en schriftelijk. Waarom spreken over de verwarming van de kerk. Puin hoeft niet verwarmd te worden. Dat men eerst de kerk in orde brengt en dan over de verwarming spreekt. Dhr Goubert Spijtig dat de hoofdingang zo verdoken blijft. Dhr De Riemaecker Daar zal de Commissie van Monumenten over beslissen. Ik wens hier nog publiek een verklaring af te leggen de electriciteitsinstallatie van de kerk betekent een gevaar, want blote draden bevinden zich boven de gewelven, vastgehecht aan houten balken. Ik wens de aandacht van de Raad hierop te vestigen. Dhr Cornelis Ook elders staan de oude ker ken door stellingen omringd en dergelijke herstel lingen kosten veel geld. Dhr Burgemeester Er is zeker geen enkel verwijt tc sturen aan de gemeenteraad. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 19) Kerkfabrieken O.L. Vrouw en H. Theresia - goedkeuring rekening 1967. Dhr De Riemaecker De rekening van de kerkfabriek O.L.-Vrouw sluit met een mali van der Kon. Kaioiieke Harmonie Eendracht, Ninove op zaterdag 18 mei 1968. Te 19 u. 3C op het Kerkplein KUNSTCONCERT aangeboden aan de Geestelijke Overheid. Leiding Jose Collin. Te 20 u. 30 in het St.-Aloysiuscollege AVONDFEEST Hammond-Ensemble L. Vermoesen. Fijne Dranken. -- Bodega. Koud buffet. - Tombola. Zondag 5 mei 1268 te 15 uur op het Dorp Grote Kriteriumwedstrijd Hogere III (Provinciaal) ZANDBERGEN - LEBBEKE Supporters van Bal-Op, op post. Naamloze vennootschap, Ringiaan, Ninove. Handelsregister van Aalst r. 35613. Gewone algemene vergadering op DINSDAG 21 MEI 1968, om lö uur, ten maatschappelijken zetel. Dagorde: Verslag van beheerraad en commissaris. Onderzoek en goedkeuring balans en winst- en verliesrekening. Ontlasting van beheerders en commissaris. Ontslag beheerder. Diverse. Neerlegging der titels, vijf dagen vóór de ver gadering, ten maatschappelijken zetel. Stad Ninove Er wordt ter kennis gebracht van de bevolking dat op 31 december aanstaande zal overgegaan worden tot de ontruiming van de panden op het oud kerkhof, waar de gewone begravingen plaats hadden tussen 1 januari 1952 en 31 december 1953. De belanghebbende familieleden worden verzocht vóór de gestelde datum kruisen, zerken, enz., te laten wegnemen. Overeenkomstig artikel 27 van het kerkhof- reglement, zullen alle voorwerpen, die op 31 de cember 1968 niet zijn weggenomen, door de zorgen van de stad worden weggehaald en verkocht ten voordele der commissie van de openbare onder stand.

Denderklok | 1968 | | pagina 3