vlQams 0\K5SeZind Wee^/( DE WEEK IN BEELD Raadszitting Zaterdag 20 juli 1968 BUDGET VIETNAM TSJECHOSLOVAKi JE VAN 5 JULI 1968 Tweeënveertigste Jaargang Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 105 tr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG na Naar het schijnt zou er voor dit jaar een tekort zijn van 5 tot 6 miljard fr. in de schatkist. Wan neer men aan Eerste Minister Eyskens de vraag stelt hoe dit tekort zal aangevuld worden, dan haalt hij even zijn schouders op en spreekt van bezuinigingen. De laatste jaren echter hebben wij reeds meer malen ondervonden dat bezuinigingen ook sy noniem is van nieuwe belastingen, en het is alleen maar wanneer men zinnens is onze geldbeugel nog wat meer te ontlasten dat men in de regerin gen spreekt van bezuinigingen In Parijs schijnen de besprekingen geen en kele vooruitgang te boeken bij zover dat sommigen zich gaan afvragen met welk nut men samen aan de conferentietafel gaat zitten. Uit ondervinding weten wij dat men met de communisten wel jaren geduld moet uitoefenen om tot enig resultaat te komen. Ondertussen trekt de Vietcong duizenden strijders samen rond Saigon en dit zonder dat de Amerikanen iets positiefs kunnen ondernemen. Waarom zouden de Vietnamezen in Parijs dan genoegen nemen met enkele bijkomstige toegevin gen In dit land is een spelletje van kat en muis aan de gang. Na het verlies van het Rode China wil men in Moskou ook niet de satellieten van Centraal Europa nun eigen gang laten gaan. An derzijds willen de Russen tot geen openlijk kon- flikt komen, aangezien men ook in Yougoslavië en in Roemenië bij hoog en bij laag beweerd dat ieder land het recht heeft zijn eigen weg in te slaan... Andere middelen worden dus aangewend en in het geheim hebben talrijke diplomatieke be sprekingen plaats. In Praag vraagt men zich af wat er eigenlijk gaat gebeuren... want de Russen schijnen niet gehaast in te gaan op het verzoek om hun troepen volledig weg te trekken. Het kommunistisch ölok krijgt het vrij lastig en in die landen liggen nog wel enkele verrassingen in het verschiet. (VERVOLG) 3 B.P.A. Polderkwartier - wijziging, wegenispfan Centrumlaan. Dhr De Riemaecker Het domein voor het Provinciaal Technisch Instituut wordt vergroot, zo dat het administratief centrum in dit domein zal ingepland worden. Door de ruiling van gronden zullen wij in de Karelhoofdstraat de groenzone voorbij het bedrijf Pennewaert moeten inkrimpen. Aan de ingang van de Onderwijsstraat werden, om practische redenen, de stedebouwkundige voor schriften gewijzigd. Aan de gewezen hoek Van Belle zal tot drie verdiepingen in de plaats van twee mogen gebouwd worden. Dhr De Vleeschouwer Het miadenpand zal dienen aangepast te worden. Dhr De Ville Waarom wordt de groenzone in de Karelhoofdstraat ingekrompen Dhr De Riemaecker Wegens de grondruiiing met de Firma Pennewaert die hier in de Gemeen teraad werd goedgekeurd. Dhr De Ville De ruiling ja, maar niet de inkrimping van de groenzone. Dhr De Riemaecker Het ene kan niet zcndei het andere. Dhr De Vleeschouwer toont op het plan de wij zigingen van het middenpand en de omwisseling van groene zones met parkings en omgekeerd. Dhr Cornells Was er bouwing voorzien aan de gewezen hoek Van Belle Dhr De Riemaecker Inderdaad. Dhr Cornelis Is het opportuun nu te laten bouwen Dhr De Riemaecker Er wordt met aan ge roerd vooraleer de wegenis volledig is verwezen lijkt. Dhr Burgemeester Wij moeten eerst volledig de rijstroken zien liggen. Dhr De Riemaecker De middenberm heeft ongeveer 7 m.. maar nabij de Burchtstraat vermin dert deze tot 1.25 m., maar de rijstroken blijven even breed. Dhr Cornells - Er is zeker een bijzondere stu die nodig voor de hoek van de Centrumlaan. Dhr De Ville Ik had voorgesteld een kultu- reel centrum te voorzien in het Polderkwartier. Ik betreur dat hiervan niets te merken is, en dat er in de Gemeenteraad alleen maar veel over kui tuur gesproken wordt. Dhr De Riemaecker 2/3 van het Polderkwar tier is eigendom van de stad. Wij kunnen zelf het Kultureel Centrum inplanten waar wij willen. Goedgekeurd met 11 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Ville). Dhr De Ville Ik heb mij onthouden omdat ik met zekere punten niet kan akkoord gaan. 4 Wegeniswerken Aibertlaan - goedkeuring eind verrekening. Dhr De Vleeschouwer Er is een meeruitgave van 257.937 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 5 Waterbeheersingswerken lot LA - Goedkeuring 2e verrekening. Dhr De Riemaecker Er wordt een meeruit gave voorzien van 1.343.000 fr. die technisch ver antwoord is wegens de noodzakelijke oeververster king en het vergroten van de diameter van de be- tonbuizen van 60 op 80 cm. Voor wat de stad Ninove betreft is er 100' be toelaging. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 6 Waterbeheersingswerken lot II - Verlenging van de uitvoeringstermijn herzien der beslis sing van 8 maart 1968. Dhr De Riemaecker De uitvoeringstermijn wordt van 6C op 50 werkdagen gebracht. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 7 Stedelijk zwembad - Stabiliteitsstudie aan stelling ingenieur - goedkeuring contract van erelonen. Dhr De Vleeschouwer De betonstudie moet nu door een aangesteld ingenieur uitgevoerd wor den. (Er wordt lezing gegeven van zijn taak). Het tarief bedraagt 5G van de uit te voeren betonwerken. Dhr Waltniel Wij moeten dus nu een inge nieur aanstellen Dhr De Vleeschouwer Deze werd aangesteld door architect De Witte die nu om de reguiarisatie ervan verzoekt. Dhr Cornelis In 1953 werd dhr De Witte aan gesteld als ontwerper van de zwemkom. De beton studie is aan toch een onderdeel van zijn taak Dhr De Vleeschouwer Dat zullen wij eens moeten uitpluizen. L ar Cornelis Het is zeker een onderzoek waard. Dhr Burgemeester Op het ogenblik da: dhr De W itte aangesteld werd bestond nog niet de vereiste een ingenieur voor de betonstudie aan te stellen. Dhr Cornelis Maar detotaliteit van de wer ken is toch aan de architect opgedragen. Dhr Waltniel Dus is hij ook gelast met de betonstudie. Dhr Straetmans Vroeger viel de betonstudie ten laste van de ondernemer. Nu moet de ingenieur het werk uitvoeren voor het stadsbestuur. Dhr Burgemeester De ondernemers hebben dan ook hun prijs kunnen verminderen omdat zij van de opdracht van de betonstudie ontlast zijn. Dhr Waltniel Ik meen dat het nuttig ware het contract van dhr De Witte nog eens grondig te onderzoeken. (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1968 | | pagina 1