h rist Zn 0/iT- ez'w TIJDVERSPILLING Blikvangers... VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG DE WERKEN AAN DE RIJKSWEG NINOVE-BRUSSEL K.S.A.-HU1S MEXICO 1968 EEN ZWARE TEGENVALLER KRISTENE MUTUALITEIT Afdeling Ninove Tweeënveertigste Jaargang Zaterdag 2 november 1968 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 105 fr. Prijs per nummer 3 fr. n In de loop der verleden week kwamen de leden van Kamer en Senaat in bezit van de tekst der 27 nieuwe voorstellen die in de komende maanden aan hun goed- of afkeuring zullen worden onder worpen. Als ge "t ons vraagt, en zelfs als ge dat niet doet, we vinden dat een rare hutsepot. Want daar zit van alles in, hoor maar Voorstel... - om de ouderdom der kiezers voor de gemeen teraden terug te brengen van 25 tot 21 jaar. - tot het behouden van de kindertoeslag ten voordele der tot gevangenis veroordeelde werkne mers. - tot oprichting van een Nationaal Instituut voor de Ouden van Dagen waarvan de kosten zou den betaald worden door de onderschrijvers van een... levensverzekering. - tot verhoging van het pensioen voor zeelie den die aan de oorlog hebben deelgenomen. - tot uitbreiding tot de beambten van de Raad van State der herwaardering toegekend aan het Rechtskundig Korps en het Rekenhof (In A.B.N. opslag - tot beperking en kontrole der propaganda- kosten voor verkiezingen tot 100.000 fr. per kan didaat. - tot verhoging der pensioenen voor weduwen en wezen van in dienst gevallen pompiers en po litieagenten. - tot oprichten van een Fonds tot uitbetaling van verkeersongevallen veroorzaakt door rondzwer vend wild. - tot het bepalen van een minimum opper vlakte voor elk jachtgebied. of andere maatschappij en ge weet meteen dat binnen het uur de oplossing valt ja voor dit en neen voor dat. Amen en uit. In de Kamers gaat dat heel anders. Het ganse Parlement wordt bijeen getrommeld, over elke tekst wordt een paar uren gekletst en muggen ge zift, er wordt gependeld tussen Kamer en Senaat om dan over het algemeen tot iets te komen dat mossel noch vis kan genoemd. Is dat wel het werk van een Parlement Waarom toelaten dat Piet, Jan of Klaas, mits enkele handtekeningen van konfraters, de dwaaste wetsvoorstellen kan doen en deze er eventueel doordrijven. Was het niet veel eenvoudiger al het proza van op hol geslagen par lementariërs voor te leggen aan een commissie met de macht deze voorstellen te weigeren, te wij zigen of te aanvaarden zodanig dat een eerste keus wordt gedaan en Kamer en Senaat slechts ernstige voorstellen te behandelen zouden krijgen. En nog eenvoudiger waarom deze zaken niet toevertrouwd aan een comité van extra-parlemen taire deskundigen, mensen die géén rekening die nen te houden met de kiezers, maar alleen dat zou den weerhouden dat beantwoord aan de rechtvaar digheid en het nationaal belang. Bestaat soms niet de zo goed genoemde Raad van State d:e hierin een sterk woord zou kunnen meepraten. Het argument dat aan een bestaande wet alleen verandering kan gebracht door een nieu we wet, leggen we eenvoudig opzij. Het bewijst alleen dat het hoog tijd wordt onze oude, verroeste gewoonten af te leggen en de nieuwe tijden met vernieuwde methodes moeten tegemoet gaan. Zo zouden de Ministers hun tijd nietaan pietluttige dingen dienen te verknoeien om aan ernstiger din gen te denken. En die hebben ze waarachtig ge noeg. Denk maar aan amnestie, vervlaamsing van het bedrijfsleven, het statuut voor Brussel, de ekono- mie in Vlaanderen en Wallonië, wijziging der Grondwet in federale zin, enz... Minister De Saeger heeft de aanbesteding van het eerste vak, tussen Ninove en Eiseringen, voor een bedrag van 32 miljoen frank goedgekeurd. Er zal echter niet aangevangen worden vóór de Lente van volgend jaar wegens de nakende winterperiode en niemand zal daar iets tegen hebben, menen we wel integendeel. tot toekenning van net zelfde dopgeld aan Allemaal veel interessanter dan hazen en wilde vrouwen als aan mannen. Deze opzettelijk beperkte bloemlezing wijst er op hoe onzinnig en oelachelijk onze huidige, ver ouderde wetgeving nog is. Noteer nu wei dat we aan de goede bedoelingen van de promotors niet twijfelen, alhoewel we ons afvragen waar het na tionaal belang ligt bij de uitbreiding van het jacht gebied van de P.V.V.-er Péde en zijn hazen en pa trijzen. Alles samen genouen gaat het hier toch weer, zoals altijd ten andere, en enkele uitzonde ringen niet te na gesproken, tot heraanpassingen opslag van pensioenen en vergoedingen, m.a.w. tot nieuwe uitgaven. Stel U nu even voor dat een dergelijk program ma wordt voorgelegd aan de beheerraad van één Konijnen. Zaterdag 23 vanaf 19 uur, en zondag 24 novem ber vanaf 16 uur. feestelijke opening van KSA- Huis JOLIPIET Voor de gelegenheid Snack Bar, Luisterkroeg (met kleinkunst). Bodega. Iedereen is welkom 1 Onze atleten zijn dus teruggekeerd zonder goud wel met een weinig zilver zoals dat heet. Moet nu hieruit besloten worden dat zij minderwaardig zijn ten overstaan van hun tegenspelers Absoluut niet, maar er zijn zoveel elementen die spelen bij dergelijke manifestaties op wereldvlak. Noemen we maar eerst en vooral de lichamelijke conditie op het ogenblik van de competitie, het klimaat en ook de periode waarin de wedstrijden gespeeld worden, zoals nu, na een zwaar seizoen. Dat is natuurlijk het geval voor alle atleten, maar de reacties zijn niet bij allemaal dezelfde. Wanneer wij de verslag gevers van B.R.T. mogen geloven zijn ook de mid delen welke hen hier bij ons ter beschikking ge steld worden ver beneden wat in andere landen geboden wordt. Maar al deze beschouwingen daar gelaten kun nen ij ons ook afvragen welk nut deze zoveelste Olympiaden opgeleverd hebben en wat zij bijgedra gen hebben op het vlak van de internationale ver standhouding, rassengelijkheid en menselijke be trekkingen zonder meer. WTij menen gerust te kun- nen ^^SS^n dat het ook op dit niveau onder alles gew eest is, dat de haat er zegevierde en de discri minatie tussen de beoefenaars der populaire en zo genaamd edele spoittakken sterk opviel. Het kan wel jammer genoemd worden dat dergelijke we reldgebeurtenissen, welke wij dank zij de TV en de moderne techniek, van in onze huiskamer kun nen volgen, niet meer bijdragen tot een betere verstandhouding tussen de volkeren. NONKEL BOB komt ter gelegenheid van het kinderfeest ingericht voor de kinderen van de aangesloten leden, op ZONDAG 24 NOVEMBER 1968 in de zaal van het Instituut der HH. Harten, Ninove. - Aanvang 14 u. Ter gelegenheid van dit kinderfeest wordt er een opstel- en tekenwedstrijd uitgeschreven. Het reglement ontvangen de aangesloten leden aan huis. u'Qams s d w e^6/

Denderklok | 1968 | | pagina 1