S/7 'Qq/tïs 6^ uc/ e oz.\n Raadszitting Tweeënveertigste Jaargang Zaterdag 7 december 1968 VAN 28 NOVEMBER 1968 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG sa Even na 20 uur opent dhr Burgemeester de zit ting in aanwezigheid van de voltallige Raad. Er zijn 4 persmensen en een 5-tal «luisteraars» aanwezig. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr De Riemaecker vraagt en verkrijgt het woord bij ordemotie. Op uitnodiging van Senator Cuvelier, burge meester van de Jemelle - van wie de stad Ninove destijds het peterschap aanvaardde - gingen wij op 10 november met 18 oudstrijders naar voornoemde stad, waar ons een hartelijk onthaal te beurt viel. Er was tijdens de kerkelijke plechtigheid een zeer mooie toespraak van de pastoor die het thema dank baarheid ontwikkelde, terwijl in een rede aan het monument dhr Burgemeester verklaarde dat oroe- derlijkheid voor Ninovo geen ij del woord was. Tijdens een receptie werden wij nog toegespro ken volledig in het Nederlands. Wij hekben er onze dank betuigd en stellen thans voor een dankadres aan Jemelle te sturen en een afvaardiging nu reeds naar Ninove uit te nodigen voor 1969. Algemeen akkoord. 1 B.P.A. Polderkwartier - definitieve goed keuring. Dhr De Riemaecker - Het gaat hier over hei verplaatsen van het administratief centrum en de uitbreiding van de provinciale school. Er werd een openbaar onderzoek uitgeschreven en er kwam geen enkel bezwaar binnen. Dhr De Ville - In verband met het Polderkwar tier wordt ons toegelicht dat ge geen verhaalbelas- ting hebt kunnen heffen en er niet kon overgegaan worden tot de verkoop van percelen grond, daar de werken niet vooruitgingen wegens het slechte weder in 1968. In 1967 hebt U hier verklaard dat de aannemer vooruit was op het voorziene tijdschema en hij verkreeg de toestemming om elders aan het werk te gaan. Ik meen dat U die beslissing eigenmachtig hebt genomen en U ziet nu de gevolgen. Dhr De Riemaecker - 1967 was zeer gunstig zodat de aannemer 2 a 3 maanden op het tijdschema vooruit geraakte. In 1968 waren er echter geen 30 schone dagen. De reden waarom de werken in 1968 werden stilgelegd is uitsluitend omdat er wijzigin gen aan het plan dienden gebracht in verband met het administratief centrum en de provinciale s -hooi en deze toch eerst door Stedebouw dienden goedge keurd te worden. Het voornaamste werk dat nu nog dient uitge voerd te worden is het steken van de riolering over de Graanmarkt. Meer dan waarschijnlijk wordt dit werk niet meer aangevangen vóór de winter. Dhr De Ville - Maar de aannemer is toch elders gaan werken. Dhr De Riemaecker - Niet eens buiten de stad. Hij heeft wel een paar werken uitgevoerd in onze industriezone. Goedkeuring met 12 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Ville). Dhr De Ville - Ik stemde niet tegen omdat de verwezenlijking van het ontwerp een verbetering met zich zal brengen voor de neringdoeners en te vens er toebijdraagt om het parkeervraagstuk op te lossen. Ik stem niet voor omdat de geïnvesteerde mil joenen niet tot het maximum uitgebuit worden ten behoeve van de inwoners. De helft blijft eigendom van de stad en zal kostelijke grond worden. Een deel ervan wordt niet aangewend voor de sport. De grondspeculatie wordt in de hand gewerkt. 2 Grondverkoop Elisabethlaan voor industrie vestiging. Dhr De Riemaecker - Het betreft de vestiging van de firma La Lorraine langsheen de Elisabeth laan. Percelen uit de gewezen eigendommen Buysse -Donie, Cobbaut-Dony, COO Ninove en Muylaert. Er werd een regeling getroffen tussen de Firma en dhr Carlier om de perceelsgrens te verleggen. Wij moeten ons dus eerst uitspreken over de ver koop van de Stad aan dhr Carlier van 17 aren 30 ca grond voor de prijs van 316.899 fr. Dhr De Ville In april hebt ge hier de ver koop gevraagd die zeer dringend moest gebeuren want de firma wilde op 1 augustus reeds van start gaan. Nu zijn we december en men is pas begonnen aan de ophoging van de gronden, een werk dat, zoals hier werd gezegd, in 14 dagen kon uitgevoerd worden. Heeft La Lorraine nog wel het inzicht zich hier te vestigen en zijn er geen moeilijkheden Dhr De Riemaecker - Ik ken er geen, tenzij gij kotert opdat er moeilijkheden zouden komen. Dhr De Ville - Ik koter nooit. Waar haalt ge dan die 1 augustus vandaan Dhr De Riemaecker - La Lorraine is begonnen met de ophoging van de gronden en het maken van bouwplannen. Van 1 augustus heb ik nooit gesproken. Dhr Burgemeester - Ik meen mij te herinneren dat 1 augustus hier werd uitgesproken, maar ik weet niet meer in welk verband. De firma kon niet vroeger beginnen want de gronden waren haar eigendom niet. Dhr De Riemaecker - De akte moet verleden zijn voor 31 december 1968 zo niet verliezen wij bepaalde voordelen toegekend aan de noodgebieden tot dewelke ook Ninove behoort. Eenparig goedgekeurd met 13 stemmen. Dhr De Riemaecker - Verkoop van 1 Ha 14 aren 97 ca aan 781.058 fr. Verkoop van 85 aren 50 ca aan 686.723 fr. Verkoop van 35 aren 48 ca aan 96.594 fr. Verkoop van 74 aren 63 ca aan 203.180 fr. Totaal 3 Ha 10 aren 58 ca aan 1.767.555 fr. Eenparig goedgekeurd met 13 stemmen. 3 B.P.A. Polderkwartier - Lening voor ont eigening Elisabethlaan. Dhr De Riemaecker - Het gaat hier om het perceel Muylaert, 264.687 fr. plus de kosten of af gerond 285.000 fr. Eenparig goedgekeurd met 13 .stemmen. 4 Lening voor openbare verlichting kompleks Groeneweg - 1e faze. Dhr De Riemaecker Afgerond 726.000 fr. Dhr De Ville - Is dit ten laste van de stad Dhr De Riemaecker - De verlichting is volledig door ons te dragen. De wegenis en de beplanting vallen volledig ten laste van de Staat. Dhr Stevens - Wanneer wordt er met de ver lichting begonnen Dhr De Riemaecker - Er werden voorlopig vier lichtpunten geplaatst. Dhr Burgemeester - Alleszins na Nieuwjaar. Dhr De Riemaecker - Zo spoedig mogelijk. Eenparig goedgekeurd met 13 stemmen. 5 Lening voor onteigeningen en pachtvergoe- dingen beneden-industriepark. Dhr De Riemaecker - Kina 825.000, Castelein oCO.CCO en Ulin 25.000 fr. Afgerond 1.655.000 fr Eenparig goedgekeurd met 13 stemmen. 6 Goedkeuring begroting. 1963 Stedelijke EleGlriciteitsregie, Dhr De Ville - U had mij beloofd, Mr De Rie maecker, de vooruitzichten voor 1969 te doen xen- nen. Dhr De Riemaecker - Ik had er nog de kans niet toe en zal U deze morgen bezorgen. Dhr De Ville - Op de volgende raadsvergade ring is ook goed. Ik heb de electriciteitstarieven even nagekeken en vergeleken met het vroeger stadstarief en het nationaal tarief en kom tot de vaststelling dat voor een verbruik van 129 Kw de kostprijs luidt Nationaal tarief 336 fr. Vroeger stadstarief 428 fr. Huidig stadstarief 494 fr. Daarbij komt dan nog een dubbele verhoging van het huurgeld. Iedereen is verrast. Ik vraag dat onze vertegenwoordiger in de Beheerraad de toe passing van het nationaal tarief zou verdedigen en telkens in de gemeenteraad verslag zou uitbrengen over die beheerraadsvergsderingen. Dhr De Riemaecker - De vergelijking met het vroeger stadsbestuur gaat niet op gezien dit niet ge ïndexeerd was en geen taks werd aangerekend. Tus sen het tarief van Edas en net nationaal tarief meen ik dat er geen verschil bestaat. In de laatste beheer raadsvergadering werd wel gesproken over de mis noegdheid van de middenstanders, die het meest electriciteit verbruiken. Ik heb Edas voorgesteld in hun blad Voor U deze klanten de nodige uit eenzetting te geven. Velen vergeten echter nog dat de aangeboden rekening thans over 3 maanden gaat en niet meer over 2 zoals vroeger. Er moet dus ver geleken worden met de betalingen over een gans jaar. Dhr De Ville - Wij betalen nu 3,21 fr. per Kw. Het nationaal tarief, zonder index, is 2,83 fr. Dhr Cornelis - Past de index toe en ge bekomt voor het nationaal tarief ook 3,21 fr. Dhr De Ville kijkt verrast op. Dhr Waltniel - Inderdaad dat is juist. (lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1968 | | pagina 1