h fist 0/J ba o RECHTOP ANTWOORD VAN 28 NOVEMBER 1968 Tweeënveertigste Jaargang Zaterdag 21 december 1968 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG (VERVOLG) Dhr Cornells - Evenals de heer Coppens zetel ik in de C.O.O. en dan nog in de oppositie, wat het nemen van mijn verantwoordelijkheid daarom nog niet gemakkelijker maakt. We moeten weten on derscheid te maken tussen COO-beheer en COO- politiek. De instelling voor ouderlingen is een be heer, geen politiek, en is zuivere piicht. De medi sche is wat anders en zal nooit winstgevend zijn. Trouwens verschillende COO hebben reeds besloten hun medische inrichting te sluiten. De normen op gelegd tot het beperken van het aantal bedden ma ken de toestand absoluut niet gemakkelijker. Alhoewel het hier geenszins mijn bedoeling is de verdediging van het administratief personeel, dat eerder traag werkt, op te nemen, toch is er geen vergelijking mogelijk tussen genoemd personeel en de administratie van het stadhuis. De rekening van een patient opstellen is heel wat komplekser dan een geboorte inschrijven. Daarenboven kan het per soneel niet altijd rekenen cp de medewerking van de dokters die soms zeer laattijdig hun rekening indienen. Wat het betalen van de rekeningen be treft hebt ge gelijk, er zouden zekere normen moe ten vastgelegd worden, alhoewel het klienteel wel zeer bijzonder is en niet altijd een voorschot zal kunnen gevraagd worden. Alleszins zouden de sup plementen moeten betaald zijn vooraleer de inrich ting wordt verlaten. Ik protesteer tegen de manier van opdracht geven voor de uitbreiding en verbouwing en ga er absoluut niet mee akkoord. Het bezetten van slechts 6,7 bedden in de kraam inrichting is wel verwonderlijk, maar daaraan kan het personeel niet aangepast worden. Wat de medische uitrusting betreft, moet ik hier verklaren dat bepaalde dokters soms maanden nodig hebben om een verslag uit te brengen, dat dan nog gedreven is in een bepaalde richting. Ik ga niet akkoord met de politiek van de voorzitter van de C.O.O., maar ik wil ook niet alle verantwoordelijkheid op de administratie leggen. Dhr Burgemeester - Dhr De Riemaecker klaagt aan dat er gebrek is aan contact tussen de COO en het schepencollege, maar ik kan hem het zelfde verwijt sturen, daar ik geen kennis had over zijn geplande tussenkomst van vandaag. Deze tussen komst is trouwens niet specifiek gericht tegen de C.O.O. maar wel tegen een paar personen ervan die op zijn maag liggen. Nochtans heeft de schepen toch ook twee afgevaardigden van zijn partij in de Commissie zetelen. Het is juist dat de rekening te laat werd inge diend. Ik heb persoonlijk op spoed aangedrongen. De rekening kwam niet tijdig klaar wegens ziekte van sommige personeelsleden en de bevalling van Mw Van Meenen. Dhr Waitniel - Mw Van Meenen is een telefo niste en werkt niet mee aan de rekeningen. Dhr Burgemeester - Toch wel. Ook de stadsrekening wordt wel eens te laat ingediend. Dhr De Riemaecker citeert hoge cijfers ten las te van de stad, maar ook de staat moet tussenkomen en vergeet niet dat alle onkosten stijgen. Dat de consultaties geen verlies mogen opleve ren is niei juist. Er wordt een wettig tarief toege past voor specialisten van allerlei aard in voordeel van hulpbehoevende mensen. De kaderwijziging is nog niet beslist en werd ter studie uitgesteld. Dr Millecam. dringt aan op verdere uitbreiding van het labo en is van oordeel dat er absoluut 3 laboranten noodzakelijk zijn. Dhr Waitniel - Het labo is perfect ingericht. Dhr Burgemeester - Dat is niet juist, dokter Millecam dringt nog verder aan. Dhr Waitniel - En }e cijfers dan Dhr Burgemeester - De tarieven zijn vermin derd. Dat er te veel administratief personeel is, is ook al niet waar en de vergelijking met de stadsadmi nistratie gaat niet op. Trouwens in de stadsdiensten wordt er ook ai eens een personeelslid bijgesleurd zonder dat hiervan vooraf kennis wordt gegeven. De rekeningen worden naar de mutualiteiten doorgestuurd en wij willen de patiënten niet on middellijk doen betalen. Dhr Waitniel - Er is hier geen sprake van be talen, wel van het tijdig klaar komen van de reke ningen der patiënten. Dhr Burgemeester - Soms moet er wel zes maanden gewacht worden naar de rekening van de dokters. Dhr Waitniel - Dat is een goedkoop argument. Dhr Burgemeester - Ik kan het U bewijzen. Dhr Waitniel - Ik ken een dokter die zijn reke ningen regelmatig rechtstreeks naar de mutualiteit stuurt. Dhr Cornelis - Die dokter had daar zijn redenen voor. Dhr Waitniel - Ziet ge wel Mr de Burgemeester Dhr Burgemeester - Met die rekeningen heb ben de ligdagen niets te zien. De rekeningen var. de ligdagen worden niet rechtstreeks gestuurd. Men komt U alleen het schoonste vertellen. Het is onjuist dat slechts 1/3 van de patiënten van de stad zelf, wel 2/3 is van Ninove zelf. Wie zal mij antwoorden op het feit dat steeds het gerucht verspreid wordt dat de gezondheids instelling van Ninove me: sluiting wordt bedreigd? Ik houd eraan te zeggen dat ik ook mij verzet heb tegen de planning over de uitbreiding van de gebouwen. Dhr Waitniel - Mag de voorzitter dan nog zijn goesting doen Dhr Waitniel - Wij konden of moesten ons daar over niet uitspreken. Dhr Waitniel - Maar het zal kosten. Dhr Burgemeester - Dat is al voorzien. Dhr Waitniel - Ja, maar mits de uitdrukkelijke voorwaarde dat de zaak hier eerst werd besproken. Heeft de voorzitter opdracht gekregen Dhr Burgemeester - Ja, met de steun van de twee CVP-leden. Een nieuw hospitaal mag er niet gebouwd wor den van het ministerie. Wel mag er uitgebreid wor den en een nieuwe vleugel bijgezet. Dhr Waitniel - Op die manier voortwerken, als men de bezetting van het moederhuis ziet. Dhr Burgemeester - Waarom sturen de dokters hun patiënten naar het Moederhuis der HH. Har ten Waarom Omdat er kritiek over het Stede lijk Moederhuis op straat wordt rondgestrooid. Dhr Waitniel - Dat is ons recht en onze plicht. Dhr Burgemeester - Als de kritiek gegrond is. Dhr Waitniel - In 1952-53-54 en 55 was er in het Stedelijk Moederhuis geen plaats genoeg. Dhr Burgemeester - En waarvan kwam dan de reactie Dhr Waitniel - Dat moet gij weten. Dhr Burgemeester - l'k meen het goed te we ten. De concurrentie Dhr De Riemaecker - Radikaal onjuist. Dhr Burgemeester - Het is wel juist. Dhr Cornelis - In het Stedelijk Moederhuis is het eten en de verzorging zeer goed, evenals de voorwaarden. Dhr Burgemeester - Intercommunale inrichting zal zeer moeilijk gaan. Dhr Waitniel - Hebt ge al een poging gedaan Het lukt wel met de Muziek-Academie. Dhr Burgemeester - Daarmee zijn we ook nog zo ver niet. Dhr De Riemaecker - Wat de kader wijziging betreft zijn de inzichten zodanig klaar, dat de be slissing in de fardé van de briefwisseling zit. Ik houd eraan hier te zeggen dat ik met nie mand van de C.O.O. wens af te rekenen, wel en alleen met de zaak als dusdanig Dhr Cornelis - Er zou meer contact moeten be staan tussen het schepencollege en de C.O.O. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 4 (dhren Waitniel, Violon. Goubert en De Ville). Dhren Cornelis en Coppens. leden van de COO. mochten aan de stemming geen deel nemen. En hierbij wensen wij dit lang verslag stop te zetten, gezien de nog enkele volgende punten (ook nog 's anderendaags) zonder noemenswaardige besprekingen verliepen. Tevens volgt hier nog een recht op antwoord en vergaderde de gemeenteraad deze week reeds opnnieuw. in verband met het verslag van de jongste ge meenteraad, ontvingen wij vanwege de Voorzitter van de C.O.O. Ninove, een recht op antwoord, dat wij hier integraal afdrukken Mijnheer. Ingevolge het recht op antwoord verleend door de wet van 23 juni 1961, verzoek ik U als voorzitter van de C.O.O. en in naam van het uitvoerend be- (lees verder op pagina 2) »eMj< Raadszitting

Denderklok | 1968 | | pagina 1