DE DOOD OP DE WEG talige JCoogdag LA TRAVIATA DE DENDERKLOK PAMEL-ROOSDAAL DRIE ZWARE ONGEVALLEN Zeven slachtoffers in 3 dagen KINDEROPPASDIENST TE NINOVE OPHEFFING WEKELIJKSE RUSTDAG AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN 7 Bijzonder plan van aanleg Pollarestraat - on derzoek der ingekomen bezwaren - voorlopige goedkeuring van het gewijzigd ontwerp. 8 Beneden-industriepark - onteigening - berusten in vonnis of verhaal. 9 Beneden-industriepark goedkeuring van de pachtvergoedingen. 10 Ontworpen bijzonder plan van aanlag Graan markt-Koepoort aankoop in der minne van eigendommen. 11 Stedelijke Muziekacademie - goedkeuring van de lessenrooster. 12 C.O.O. Advies betreffende de aankoop van ma terieel ten behoeve van de stedelijke kliniek en moederhuis. 13 C.O.O. Goedkeuring tijdelijk kader van het verplegend personeel. 14 Personeel - open verklaren ener plaats van steno-typiste - vaststellen der aanwervingsvoor- waarden. 15 Kerkfabriek O.L. Vrouw goedkeuring van het dossier voor de verwarming der kerk. 16 Kerkfabriek H. Theresia - goedkeuring bundei recuperatie oorlogsschade. 17 Kerkfabriek H. Theresia - goedkeuring bundel ontwerp herstelling oorlogsschade aan de kerk en vcltooiingswerken. 18 Machtiging aan het schepencollege voor het aanstellen van tijdelijk personeel tijdens het jaar 1969. In ons volgend nummer brengen wij verslag uit over deze raadszitting. Op vrijdagavond, 12 dezer, gaf de lavi vunk 'NV een receptie in de lokalen van haar i w bank kantoor in de Gasthuisstraat te Pamel, dat vanaf 16 december wordt geopend. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de Z.E.H. Deken van Roosdaal met de geestelijkheid, de heer L. Boon, direkteur, en de heren O. Decoster, F. Pieders en A. Dehee- gher, onderdirekteuren bij Kredietbank-Brussel, de heren J. Mertens, J. Dewolfs en M. Roch, direk- teuren van de Kredietbank te Ninove, Etterbeek en Tienen, de heer Karei Van Cauwelaert, senator, •burgemeester van Roosdaal, met schepenen en ge meenteraadsleden, de heer Guido Van Gheluwe, sekretaris-generaal van het V.E.V., apoteker en me vrouw M. Stassijns, de heer Van Isterdael, sekreta- ris van het Davidsfonds, de heer en mevrouw W. Decleer, eigenaars van het gebouw, en tal van voor aanstaanden en klienten uit de streek. Temidden van tientallen ruikers en planten, konden de aanwezigen vaststellen, dat de fraaie en moderne inrichting van dit nieuwe bankkantoor volledig beantwoordt aan de eisen van deze tijd. Tijdens deze receptie, die in echt Vlaamse ge zelligheid verliep, mocht de heer André Deloof, kan toorhouder, vele wensen voor sukses in ontvangst nemen. Dit is het bilan van donderdagmorgen 12 tot en met zaterdagavond 14 december, aan de uitlopers van de stad. Normaal gezien zijn deze drie onge vallen toe te schrijven aan dezelfde oorzaak on oplettendheid met zware gevolgen. Het moet ons evenwel van het hart dat de ongevallen aan den Os mekaar te dicht opvolgen om niet ten spoedigste naar een afdoende oplossing te zoeken. Reeds bij het openstellen van de Albert- laan hebben wij hier in deze kolommen de aandacht gevestigd van de betrokken Overheid, met name het Beheer van Bruggen en Wegen, op de onvol doende signalisatie aan de splitsing richting Brus sel en richting Oudenaarde - Geraardsbergen, en voorspeld wat thans een triestige werkelijkheid ge worden is. Het is nu voldoende bewezen door de praktijk dat, komende uit de richting Geraardsber gen naar de Ezel toe de dubbele gele strepen en de omgekeerde driehoek niet volstaan om de aandacht van de weggebruiker te vestigen op het gevaar van deze samenvloeiing van hoofdwegen. Wij hebben ons de moeite getroost ter plaatse de toestand na te gaan. Niettegenstaande de dege lijke verlichting bij avond, zijn de dubbele gele lij nen die voorrang bepalen aan de richting Brussel ten overstaan van het verkeer komende van Ge raardsbergen, zeer moeilijk te onderscheiden, zowel aan de Elisabethlaan als aan de Albertlaan. Hoeveel doden moeten er nog vallen om op beide plaatsen een opvallende lichtsignalisatie aan te brengen, of op de weg zelf, wat doorgaans nog best opvalt, strepen in duurzaam materiaal (dat bestaat) in te leggen, en liefst nog in het wit In Duitsland bv. is deze signalisatie reeds lang toe gepast vanaf het benaderen van een gevaarlijk punt, met dwarse strepen in de weg. •Naar wij konden vernemen werden reeds op lossingen onder ogen genomen door het betrokken Bestuur, maar rekening houdend met de snelheid waarmee de administratie werkt, kan het nog wel een tijdje aanslepen En waarom niet naar de eenvoudigste oplos sing gegrepen verkeerslichten op beide plaatsen. Radikaler kan het niet en het toenemend verKeer op de ringlanen wettigt deze maatregel ten volle. Dé culturele gebeurtenis van dit jaareinde te Ninove in galerij VARIARTIS TENTOONSTELLI N G van UNIEKE KUNSTVOORWERPEN waaronder scheppingen van Ninoofse kunstenaars. Schilderijen, keramiek, pentekeningen, mono types, pasteltekeningen, houtsnijwerk, smeedwerk... van de kunstenaars Anne Lambert Laure Fels Claudine Schoofs Juliette Geeraerts Openingsreceptie zaterdag De Wolf Adhémar 21 12 68 te 19.30 u. Beliemans M. Voor de receptie zijn uitnodi- De Crop César gingskaarten vereist. Deze Schepens Herman kunnen op aanvraag bekomen worden. - Tel. 314.77. Tentoonstelling open vanaf 21 dec. 68 tot en met 5 jan. 69, iedere dag van 14 tot 19 u, - Stadsgenoten, u steunt spontaan uw plaatse lijke sport- en andere vedetten omdat zij de faam van uw stedelijke gemeenschap uitdragen en omdat u deelt in hun roem. - Steun thans uw eigen Ninoofse kunstenaars die ook ambassadeurs van uw stad en streek zijn. Vereer hen met een bezoek aan hun tentoongestelde werken. Door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen te Ninove werd een baoy-sitting ingericht, wel ke door vele ouders zeer gunstig zal onthaald wor den en waarop iedereen beroep kan doen om eens een ontspanningsavond door te brengen bij vrien den of bij feesten. Alle inlichtingen in verband met deze dienst kunnen verkregen worden bij de plaat selijke verantwoordelijke afgevaardigde de Heer Albert Penne, Biezenstraat 30, Ninove - tel. 321.28. Schikkingen voor de oproepdienst 1. Alle dagen van 12 tot 13 uur. 2. Aanvraag minstens 3 dagen op voorhand. 3. Aanvraag mag dringend gebeuren bij on voorzien sterf- of ongeval. 4. Aanvraag van een abonnement verplichtend tegen de prijs van 75 fr. voor de leden en 175 fr. voor niet-leden, en geeft recht op vijfmaal een kinderoppas. 5. Dienst is verzekerd voor alle ongevallen. 6. Minimumprestatie voor leden kost 60 fr. en niet-leden 80 fr. 7. Nachtprestatie kost minstens 130 fr. voor le den en 150 fr. voor niet-leden. 8. Bijkomende uren worden aangerekend aan 15 fr. vóór 24 uur en 25 fr. na 24 uur. 9. Na elke prestatie moet de aanvrager zorgen voor het vervoer naar bestemming. 10. Richtlijnen stipt volgen, aangegeven op abon nement. 11. Geen eisen voor bepaalde kinderoppassers, allen zijn betrouwbaar. 12. Controle van de dienst is steeds toegelaten. Ouders, bewaar deze onderrichtingen voor de kinderoppasdienst, aangeboden door B.GJ.G. af deling Ninove. Bij beslissing van het Schepencollege van 10 december 1968, wordt de wet op de wekelijkse rust dag, voor het ganse grondgebied Ninove, opgeheven op de volgende dagen maandag 23 december woensdag 25 december maandag 30 december 1968 woensdag 1 januari 1969. Stad Ninove - AFBRAAKWERKEN Prijs wordt gevraagd voor het afbreken van een twintigtal woningen. Het lastenboek betreffen de deze onderneming kan bekomen worden ten stadhuize, bureel openbare werken, waar eveneens bijkomende inlichtingen kunnen ingewonnen wor den, elke werkdag van 9 tot 12 uur. Inschrijvingen zijn onder aangetekende omslag, uiterlijk maandag 6 januari 1969, te richten aan de Heer Burgemeester van Ninove. Op de omslag is volgende vermelding aan te brengen Offerte afbraak gebouwen Opening der aanbiedingen, dinsdag 7 januari 1969, te 11 uur, op het stadhuis. De prijsaanbiedingen mogen eveneens worden afgegeven bij het openen van de omslagen. Stad Ninove Stedelijke Culturele Commissie De inwoners van NINOVE en omliggende wordt de gelegenheid geboden een voorstelling van de Nationale Opera (Koninklijke Muntschouwburg) te Brussel bij te wonen, door gebruik te maken van de autocars die met dat doel tot hun beschik king worden gesteld. Vrijdag 27 december 1968 te 20 uur VERDI Inschrijving en kaartenverkoop Stadhuis, dienst bevolking. Prijzen der plaatsen 250 - 175 - 150 fr. (Reis heen en terug gratis). Vertrek aan het stadhuis te 19 uur stipt.

Denderklok | 1968 | | pagina 3