HOOG HET HART Tweeënveertigste Jaargang Zaterdag 28 december 1968 EEN ZALIG EN GELUKKIG NIEUWJAAR VAN 20 DECEMBER 1968 DE HEER A. DE RIEMAECKER SCHREEF ONS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 118 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Ja... Hoog het hart Want weer ging een jaar dat we, al zag het er in het begin ook maar somber uit, met al zijn vreugde en zorgen er toch proper onder hebben gekregen en waarvan we ons, later, als er over gesproken wordt, alleen de gelukkige ogenblikken zullen herinneren. Want het mense lijk gemoed is als een klare vijver het zorgelijke zinkt naar de bodem en alleen wat ons gelux of vreugde bracht drijft boven en blijft hangen in de herinnering. En dat is best zo. Nochtans, alvorens het blad voor goed om te slaan, is het toch goed nog eens achterom te kij ken, niet uit zwartkijkerij, alleen om na te gaan wat goed of mis was en welke voorzorgen kunnen genomen om het Nieuwe Jaar beter te maken dan het cude. Want redenen tot piekeren zijn er te over. Alleen al binnen onze eigen kleine grenzen zitten we nog altijd met het onopgeloste probleem Brussel-Walen-Vlamingen. Een budgetair tekort dat wij allemaal op de ene of andere manier, zullen moeten bijpassen. En een hervorming van de boe renstand die onze aandacht verdient. De hervorming van de Kerk brengt elke kris ten mens ook wel zorgen, terwijl zeer speciaal dient gelet op het jeugdprobleem dat met wijsheid en durf van beide partijen dient aangepakt. Op Europees vlak bracht het brutaal binnen vallen van de Russische beer in Tsjechoslovakije en de bedreiging die weegt op Roemenië en Yougo- slavië ons opnieuw in een toestand van koude oor log, terwijl het geschil Israël-Egypte vooralsnog ongekende gevolgen kan hebben. De Duitse Mark is te goedkoop, Franse franc en pond sterling te duur, gulden en Belgische frank weten niet goed op welke poot te dansen. Kortom, alles samen gezien een hoop werk om niet aan te beginnen. Of we daarom dan moeten treuren en de han den in de schoot leggen God nog toe, neen WTe hebben er slechier, véél slechter voor gestaan en het toch telkens weer properkens opgeknapt, dank zij onze taaie arbeid en ons doorzettingsvermogen. Dank ook aan de goede wil van ons allemaal en aan ons beroemd boerenverstand. Waarom zouden we dat dan niet opnieuw kun nen En waarom zouden we, tevreden over de geleverde strijd en in afwachting van wat onver mijdelijk komen moet, niet voor één dagje alle zorgen en narigheden uit het hoofd zetten, Onze Lieve Heer danken om de milde gaven van het Oude en de vreugde die het Nieuwe Jaar ons zeker ook brengen Doe daarom zoals wij, vriend lezer, steek een feestsigaar op en drink met smaak uw elixierken, uw calvados of uw balegemschen, en wens uw vrienden en kennissen van harte wat wij U doen DE REDACTIE. de Albertlaan/Elisabethlaan. Deze commissie zou beter een lijst opstellen van de gevaarlijke punten in onze stad en voor de ze ten spoedigste een doeltreffende oplossing zoe ken. Aan de Ezel is het nu goed, maar aan de Os zijn drie gevaarlijke punten. Bij één ervan heeft men een bestaande regeling, die goed was, gewij zigd. Dit was een grote flater die misschien door onwetendheid van het betrokken bestuur gebeurde. Op de CentruTnlaan bleef onze politiedienst in ge breke want er werd veel te lang gewacht met het plaatsen van verkeerstekens. Ik wens te vragen wat er gedaan zal worden om doelmatiger te werken en wat zal er gedaan worden om een oplossing te geven aan de gevaar lijke verkeerspunten Dhr Burgemeester - Het is niet juist te beweren dat de verkeerscommissie verkeerd werkt. Wij heb ben er inderdaad de zaak van de autobussen bespro ken en trachten dat geen enkele autobus nog de stad doorkruist. Dnr Waltniel - Dat is zeker een goede zaak. Dhr Burgemeester - De studie van de hoofd wegen is aangevat en natuurlijk kan het stadsbe stuur herover slechts inlichtingen en raadgevingen oveimaken aan de betrokken besturen. Maar hier over kan schepen De Riemaecker, die dichter bij de zon staat, U wel beier inlichten. Dhr De Riemaecker - Het toeval wilde dat ik precies op zaterdag 14 december, dag van het zware ongeval, op het Departement wees op de abnor male prioriteit aan de splitsing van twee hoofdwe gen. Strikt genomen is de verkeerssignaiisatie er wel in orde, maar naar onze mening dient er dan toch een zeer grote, verlichte omgekeerde driehoek aangebracht. (lees verder op pagina 2) Te 20.05 uur verklaart dhr Burgemeester de zitting voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwe zig behalve dhr Straetmans die na een tiental mi nuten zijn plaats komt innemen. Dhr Burgemeester - Zoals U bericht werd zal het verslag der voorgaande zitting niet meer op de zittingen gelezen worden, maar zal ter inzage lig gen op het secretariaat. Indien in de loop der raads vergadering geen aanmerkingen worden gemaakt, wordt het verslag als goedgekeurd beschouwd. Dit voorstel wordt aanvaard met 11 stemmen tegen 1 (dhr De Ville). Dhr De Ville - Bij de aanstaande huldiging van de vereremerkten heb ik Rudi Simon nog niet ho ren vernoemen. Dhr Burgemeester - Inderdaad, dhr Simon zal hoogstwaarschijnlijk in het tweede gedeelte van het jaar vallen, zoals dit ook gebeurde bij de Brand weer waar 4 dossiers tesamen werden ingediend, en deze van Lt. Couck nog niet werd toegekend. Toekomende vrijdag gaat de huldiging door. Dhr Waltniel - Ik vraag het woord bij ordemotie. Sinds 1952 is het de eerste keer dat ik dit doe, om dat ik er niet voor te vinden ben dat de goede orde van het programma wordt gestoord. Dit om U te zeggen dat mijn tussenkomst een ernstige zaak be treft. Ik wens hier een woord te zeggen over het verkeersprobleem in onze stad, alhoewel het geens zins in mijn bedoeling ligt politieke munt te slaan uit de gebeurtenissen van de laatste gebeurtenissen die we zeker allen betreuren. Het is wel mijn bedoeling hier trachten te be komen dat de verkeersongevallen op ons grondge bied tot een minimum worden herleid. Sinds 12 mei 1967 werd hier een verkeerscom missie opgericht en naar ik van onze vertegenwoor digers verneem is de werkwijze ervan verkeerd. De commissie vergaderde amper twee keer en in de eerste werd er gesproken over de autobussen en de Elisabethlaan, en in de tweede zitting over Wij ontvingen een schrijven van de heer A. De Riemaecker, dat wij hier integraal afdrukken Ninove, 22 december 1968. Mijnheer de Drukker-Uitgever, Omwille van tijdgebrek stel ik me voor de brief van de weledelachtbare heer Voor zitter der C.O.O. eerst in het volgend nummer van uw geëerd weekblad te beantwoorden. In afwachting en in tegenstelling met het geen de heer Voorzitter der C.O.O. niet wen ste of vergeten heeft te doen, stuur ik U, Mijnheer de Drukker-Uitgever, de verzeke ring mijner hoogachting. A. De Riemaecker. we ^^oams en Raadszitting

Denderklok | 1968 | | pagina 1