2 DE DENDERKLOK De maandag, na het ongeval, ben ik terug ge weest op het Departement om te wijzen op de gegrondheid van onze grieven. Zonder al te veel kosten kan men van de bestaande driehoek een rond punt maken en waarbij dan langs beide kan ten, elk in één-richting dient rondgedraaid. We zouden dan een toestand krijgen zo ongeveer ge lijk aan Den Haring te Aalst. Er gebeuren daar ook nog wel ongelukken, maar aangezien het rond punt een grote snelheid uitschakelt, blijft alles er toch meer bepaald tot stoffelijke schade. Wat betreft de Centrumlaan moet ik doen op merken dat het Polderkwartier nog steeds een werf is en dat het slechts met de toestemming van de aannemer is dat deze laan mag gebruikt worden. Hij is het, en niet de politie, die de verkeerstekens moet plaatsen. Strikt genomen is de Centrumlaan nog niet toegankelijk. Aan de splitsing Elisabethlaan Centrumlaan zullen er verkeerslichten geplaatst worden. Mag ik ook nog wijzen op de zeer gevaarlijke splitsing Leopoldlaan/Poilarestraat. Wie vanuit de Pollarestraat over de laan kruist om naar Pollare te rijden, kan men gerust een kandidaat-zelfmoor denaar noemen. Dhr Burgemeester - Dit alles werd in de Com missie onder ogen genomen. Dhr De Riemaecker - En wat het verkeerspunt aan de nieuwe kerk betreft, de studie is er, en deze zal samen met de werken aan de steenweg worden uitgevoerd. Dhr Goubert - Willen wij namens de gemeen teraad een motie aan de betrokken besturen over maken Dhr De Riemaecker - Deze zou niet ontvanke lijk zijn. De heren van de pers kunnen ons daarin wel helpen door ruchtbaarheid aan de zaak te ge ven. 1 Kasverslag stad 4e kwartaal. Dhr De Riemaecker geeft lezing van het ver slag. Gunstig advies. 2 Grondafstanden op het kerkhof - herzien der beslissingen van 15 september 1967, 5 juli en 6 september 1968. Dhr Secretaris - Er is een vraag van Mw De Geest voor 2 plaatsen in volle grond, 30 jaar. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr Secretaris - Aan de familie Buyl werd de overplaatsing van het oud naar het nieuw kerkhof toegestaan. Thans blijkt die overbrenging onmoge lijk te realiseren en moeten we de hier genomen beslissing vernietigen. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr Secretaris - Er werd aan Mw Van Gassen- Muvlaert uitbreiding van concessie met 2 m2 toe gestaan. Het blijkt dat er maar 1 m2 meer geschik- baar is, maar dat is voldoende. De prijs moet dan ook in verhouding verminderd worden. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr Secretaris - De familie Adriaens vraagt een concessie van 30 jaar met twee boven elkaar geplaatste bakken. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3 Vraag voor de uitbating van een taxidienst zonder standplaats on de openbare weg. Dhr Burgemeester - Het is een vraag van dhr Beeckmans Georges, Burcntdam, Ninove. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 4 Waterbeheersingswerken lot II - goedkeuring van verrekening nr 2. Dhr De Riemaecker geeft lezing van de tech nische verantwoording der werken. Er moet 20.310 fr. meer betaald worden. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 5 Wegeniswerken Brusselstraat - wijziging op dracht. Dhr De Riemaecker - Wij hebben hier de op dracht toegewezen aan onze urbanist dhr Van De Kerckhove. De werken aan de Steenweg Brussel- Ninove worden echter reeds op 1 februari aangevat en zullen volgens de aannemer in 5 maand uitge voerd worden. De Staat legt de riolering tot aan de nieu we kerk en zelfs nog wat dieper. Wij moeten de riolering leggen tot aan de gracht die onder het huis Pardaens gaat. Wij hebben snel moeten be roep doen op de technische provinciale diensten voor de planning van deze riolering. Dhr Van De Kerckhove zelf stelt ons thans voor diezelfde pro vinciale diensten ook de wegenis ervan te laten plannen. Dhr Burgemeester - Voor ons is het van onder geschikt belang wie het doet, als het maar goed gedaan is. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Riemaecker - Ik vraag U thans de hoog dringendheid te willen stemmen voor de behande ling van het punt der rioleringswerken. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Riemaecker geeft de technische details van die rioleringswerken. Kostprijs volgens bestek 1.501.950 fr. WTij moeten dan de betoelaging van die werken vragen die ons eigenlijk door de Staat worden opgedrongen. Het bestek van de wegenis voorziet 1.152.208 fr. Dhr De Ville - De nieuwe riolering wordt in het midden van de straat gelegd. Hoe zal het dan gaan met de aansluiting van de huizen Is de doorsnede 1,20x70 wel voldoende Dhr De Riemaecker - De oude riolering is aan- geslijkt en daarom neemt de Staat de werken op zich. Dhr De Ville - Er zal daar, vooral in de winter, een massa water door moeten en het ware best de provinciale technische diensten hierop te wijzen. Dhr De Riemaecker - De afwatering in Ninove is inderdaad een probleem. Dhr Cornelis - Het afvoerniveau is een kwestie van millimeters. Dhr Waltniel - Het water komende van de Brusselbaan en de Edingenbaan heeft toch nog een grote kracht. Het probleem zal zich stellen waar de twee afvloeiingen in één koker samenkomen. Dhr Burgemeester - ik meen dat de provinciale technische diensten hiervan wel op de hoogte zijn. Dhr De Vleeschouwer - De oplossing kan ge vonden worden in het uitschakelen van de rechte hoek in de koker van de samenvloeiing. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 6 Bijzonder plan van aanleg Denderhoutembaan - wijziging - voorlopige goedkeuring. Dhr De Vleeschouwer - Er is een wijziging aan het einde van de Lange Muren en dan nog de uit breiding van de Ter Duystwijk. Dhr De Ville - Er is een ruimte op het plan waarvan ik de bestemming niet ken. Dhr De Vleeschouwer - Dat is het parochiaal domein. Dhr De Riemaecker - Daar zullen ze dan de kapel van het Hospitaal plaatsen die gij zoudt wil len afbreken, (gelach). Dhr De Ville - In deze wijk zal de bevolking zeer snel aangroeien en ik vind het wel normaal dat daar een kerk zal komen. Maar het is toch eigenaardig dat men daaraan eerst denkt en met geen woord over andere zaken van openbaar nut. Dhr De Riemaecker Er zijn nog twee grote ruimten beschikbaar voor. Dhr De Ville - En mogen er ook gebouwen geplaatst worden Dhr De Riemaecker - Elke realisatie voor open baar nut zal daar opgenomen worden in een af zonderlijk bijzonder plan van aanleg. Dhr De Ville - Daar moet een polykliniek ko men, een kultureel centrum, een biblioteek enz... Dergelijke opvattingen worden in de meeste socia listische landen uitgevoerd. Dhr De Riemaecker - Er is nog veel plaats. Dhr De Ville - In de diepe straten ligt nog een ongerept stukje natuur waar een jeugdherberg kan opgetrokken worden. Dhr Straetmans - Dat is veel te ver afgelegen. Een jeugdherberg is toch wel een democratisch hotel voor doortrekkende vreemde toeristen. Dhr De Ville - Een jeugdherberg is een jeugd huis waar de jeugd van alles kan doen. Dhr De Riemaecker - Een jeugdherberg is wat anders dan een jeugdtehuis. Dhr Burgemeester - Dat is geen plaats voor een jeugdherberg. Dhr De Ville - Een jeugdherberg mag toch ze ker wel buiten de stad liggen Dhr Burgemeester - Deze moet gelegen zijn in het toeristisch centrum. Dhr De Ville - Een jeugdherberg kan gerust buiten het stadscentrum liggen. Ik weet er zo zijn Maar gij zijt zeker nooit in de diepe straten ge weest Dhr De Riemaecker - Kom nu, het plan heeft reeds een onderzoek gehad. Dhr De Ville - En wanneer moet of mag je hier dan nog iets zeggen Dhr Stevens - Een jeugdherberg kost veel geld. Dhr De Ville - Er kan betoelaging gevraagd worden. Dhr Burgemeester - In elk geval wordt in die wijk de jeugd niet vergeten want er is een jeugd centrum voorzien. Dhr De Ville - En is de voorziene ruimte groot genoeg Dhr De Riemaecker - 4 Hectaren. En voor het Parochiaal Centrum wat meer dan 2 Hectaren. Dhr Cornelis - Akkoord dat er aan ontspanning en kuituur gedacht wordt, maar niet volgens de opvattingen van de socialistische landen zoals dhr De Ville beweert. Die methode kan hier geen in gang vinden. Ik heb jeugdcentra in Moskou be zocht waar de jeugd met duizenden werkelijk wordt geconcentreerd om er politiek opgevoed te worden. Dhr De Ville - U hebt deze van Moskou ge zien... Dhr Cornelis - En ook deze van Leningrad. Dhr De Ville - U mocht er misschien niet bin nen. Dhr Cornelis - Uw vergelijking gaat niet op. Een dokter in een polykliniek verdient daar amper 6.200 Belgische frank per maand. Dhr Waltniel - Wat dhr De Ville daar allemaal wenst klinkt zeer mooi, maar het blijft toch een wijk. Gaan we op de Burchtdam een polykliniek plaatsen in ruil voor de autobus die er niet meer komt Als we van al die opgesomde zaken in onze stad er één hebben, zal het zeker al heel wel zijn Dhr Burgemeester - Inderdaad. Dhr De Ville - Dat de jeugd overal op straat komt om te protesteren is aan uw verouderde denk wijze te danken. Ge zijt hier 50 jaar achteruit. Dhr Waltniel - Gij zoudt zeker alle 100 meter een cultureel centrum wensen Dhr De Ville - En wat gebeurt er met de twee boerderijen op de Denderhoutembaan Dhr De Riemaecker - Ze staan zeker in de weg. Maar wenst U een ganse boerderij te vergoeden om enkele meters achteruit te doen gaan? Er wordt daar niemand tekort gedaan. Maar mag ik er U op wijzen dat ons vandaag alleen gevraagd wordt twee wijzigingen aan het plan goed te keuren. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 7 Bijzonder plan van aanleg Pollarestraat - on derzoek der ingekomen bezwaren - voorlopige goedkeuring van het gewijzigd ontwerp. Dhr De Riemaecker - Eén bezwaar is zeer ge motiveerd en houdt een juridische opmerking in die gewettigd is. Wij moeten daarom voor de wij zigingen van vooraan herbeginnen. Ik stel voor het bezwaar te aanvaarden en de proceduur totaal te herbeginnen op de volgende zitting. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 8 Beneden-industriepark onteigening - berusten in vonnis of verhaal. Dhr De Riemaecker - Het gaat hier om de eigen dom Van De Velde-Bascour. Er wordt thans 46 fr. de m2 toegekend, daar waar de nevenliggende per celen slechts aan 35 fr. de m2 werden ingekocht. Dit gebeurde nochtans twee jaar vroeger zodat een lichte verhoging wel gewettigd zou zijn maar dan toch nog geen vermeerdering van 5 fr. per m2. Niettemin is het schepencollege van mening in deze zaak niet verder aan te dringen. Dhr Stevens - Maakt dit een groot verschil voor het totaal Dhr De Riemaecker - Hier telt alleen maar het princiep van de gelijkberechtiging. Dhr Coppens - Welke is de totale oppervlakte Dhr De Riemaeoker - 30 aren. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. In ons volgend nummer leest U het vervolg van deze gemeenteraadszitting.

Denderklok | 1968 | | pagina 2