I h r'st&n *v/o\^s'Se z.\nd ucee^/ Freistad Brussel A K T U E E L - Hernieuwing der Abonnementen Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 19 december 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat lü - NINOVE Telefoon 1127.27 - Posteheckrek. 47B6.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Bleef net tot op heden maar bij een vaag ver moeden, nu zijn we absoluut zeker de Brusselse franstaligen zijn steke-zot geworden Bleef het totnogtoe bij de lachtlust-opwekken de stamineepraat van het FDF-RW. dan komt er meer actie sinds het Comité de Salut Public, onder het voorzitterschap van Stafhouder Van Rijn - par don du Rhin - zich de Franse revolutie van 1790 •herinnerende, met man en macht gaat vechten te gen «het Vlaams imperialisme, tegen het machts misbruik van de Menapiërs, die we zijn, en waar onder Brussel zo onzeggelijk diep gaat lijden. En hoe gaan ze ons klein krijgen Dat is op te maken uit wat verleden zaterdag door een vierduizend heet- en leeghoofden op de Zavel te Brussel werd verteld. Om te beginnen gaan ze de Brusselaars weer eens onderduiken de weerstand ofte resis tance wordt terug in het leven geroepen en de middelen die zo afdoend blekken om de bezetter van 1940-44 tot een bloedige aftocht te dwingen, komen weer boven. Of onder, want het gaat uiter aard om gevaarlijk ondergronds wenk. nogal wat gevaarlijker dan een metro te graven. De kwestie kasseistenen kwam wel even te berde, maar tot dit middel zijn ze in de Capitale minder geneigd (Lees verder op pagina 2). c Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op u De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 140,- Fr. op postchcckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid'. Het zal de pientere lezer opgevallen zijn dat de ingezonden brief van kameraad D.V. (zie Den derklok van 12.12.70) een typische illustratie was bij onze aktueeltjes in datzelfde nummer. levens een klinkend bewijs dat we de nagel op de kep sloegen toen we zegden dat het gekrijs tegen Vranckx ook wat te maken had met drugs en porno-dinges. Betreffend het vreemdelingenbeleid in ons land, verwijzen wij naar vorig nummer. Het ge val is intussen zodanig geëvolueerd dat elk nor- maai mens is gaan inzien dat nergens of nooit en 'cij niemand (de officiële instanties incluis) de be doeling heelt voorgezeten vreemde arbeiders of -studenten iets tekort te doen. en dat integendeel ieder zich inspant om aan de rechtmatige verzuch tingen van onze gasten tegemoet te komen (door coördinatie en versoepeling der bestaande wetgeving, enz.). Het hele geval berustte dus in derdaad op agitatie van het zuiverste allooi. Het opnemen voor het gebruik van marihuana en andere prullen en het verdedigen van het rede boekje voor de scholier beiden typische predukten van op geldwinst beluste kreaturen uit onze konsuimptiemaatschappij. Foei, foei... Nu ja, we kunnen niemand verhinderen fysieke of morele zelfmoord te plegen (hoewel we het toch afraden, hoor), maar wij beschouwen het een beet je als onze plicht iedereen en de jeugd in net bi zonder (die ons nauwst aan het hart ligt) ertegen te waarschuwen. Wat ons vooral tot een glimlach dwong is het feit dat kameraad D.V. vanachter elke hoek het spook ziet opdagen van het sisteem en van de sterke staat Hollandse blaadjes gelezen soms Volgende nonsens versohenen inderdaad in een paar kranten bij onze destijds zo preutse Noorder buren België is geen komisch land. zoals altijd werd verondersteld het is een slecht land. waar een- suur en repressie hoogtij vieren, waar de weinige progressieve burgers de adem van de politie en andere veiligheidsdiensten voortdurend in de nek voelen, van waaruit Nederlandse lucht kan bezoedeld worden Wat bij een onzer kommentatoren de reaktie uitlokte Laait ons een brug bouwen die reikt van onze Noorder- tot onze Zuidergrens. Zo kunnen ze dan rustig doorrijden, en voor ons zal het een gevoe- lige besparing zijn aan drink-«water». Maar alle gekheid op een stokje... We kunnen kameraad D.V. geruststellen hier bij ons mogen we nog steeds denken wat we wil len en zeggen wat ons ovei de tong komt. Voorbeelden uit verleden en heden (Rusland met zijn Siberische rustoorden, Hongarije, Tjecho- slowakije, China, Cuba, Brazilië, Spanje, Grieken land, en noem maar op) hangen ons nog te vers in het geheugen om niet te begrijpen dat we het hier bij ons, alles bij mekaar, helemaal niet zo bar slecht stellen... We stellen het reuze... inderdaad Welvaartstaat... konsumptiemaatschappij Ons boterhammetje verzekerd. Sociale voor zieningen tot dn het oneindige. Knusse woning. Uitgekiend komfort. Auto, radio, televisie. Kleding: mini, midi, maxi Weekends, verlof, gastrono misch smullen luxeprullen en uitgaan. Mijn liefje, wat wil je nog meer 1 Voldaan Gelukkig Tevreden Dat is een ander paar mouwen. Het geluk is nergens gehuisvest. Geluk ligt in het tevreden zijn met een gegeven toestand, maar de mens is geboren voor ontevredenheid. (Bucj hardt Of op zoek naar het verloren paradijs Problemen opgelost Oxee. we fabriceren er nieuwe Technologie op de spits... lucht- en waterbe zoedeling. ontmanteling van de natuur. Kortere arbeidsduur, opgedreven produktie, computerdenikenvrijetijdsrvraagstukken, zenuw ziekten, vermoeidheid, hartinfarcten. Morele banden los i... seksbezeten, pillen, drugs abortus, echtscheiding. Waarden en gezag op hun kop... liefde gere duceerd tot technische knepen, mathematische ge zinsberekening, rechtvaardigheid en orde de frigo in, feologen opdagend met niet relevante proble men, frustratiecomplexen, gewelddadigheid. Geldkoorts... financiële uitbuiting, kapitalisme, kommunisme. Mao-isme. En maar kontesteren tegen alles en nog wat... en terzelfdertijd maar angstvallig waken over onze welvaart en onze verworven welstand. Terwijl intussen nog miljoenen mensen in de wereld het allernoodzakelijkste ontberen, honger lijden of van hun allerelementairste vrijheden be roofd zijn. Terwijl in eigen midden nog vergeten groepen bestaan. Eigenlijk moesten wij ons een beetje scha men Alles bij mekaar stof genoeg om nog een jaar lang over te bomen Vlaams TJ ES...

Denderklok | 1970 | | pagina 1