h fists MB" 8 q e2-in d we Raadszitting Vijfenveertigste Jaargang Zaterdag 16 januari 1971 van 8 januari 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSÏERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - N1NOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Destijds was net de schrikaanjagende gemaskerde tovenaar die, misbruik makend van de naïviteit van zijn primitieve stamgenoten, het vette geitje liet offeren aan de boze geesten, om er zich nadien in 't geniep een rond buikje aan te smullen. Ze hebben ons lelijk in het ootje gehad, die vroe de voorvaderen van ons uit de elfde eeuw, die mis bruik makend van de toen heersende «ridderlijke» mentaliteit, gepantserd en gespoord op kruistocht togen, maar liederlijk meer oog hadden voor de persoonlijke exotische profijtjes die eruit te halen waren. Ook al gehoord van die sjamfoeters die - zich verschuilend achter onze dierbare BTW - U appelen voor citroenen zouden verkopen, of zoals Toon Her mans zegt zangzaad voor koekoeksklokken Om maar te zeggen hoe uitbuiting van alle tijden en van alle oorden is. Uitbuiting. Met dat woordje wordt tegenwoordig nogal wat geslingerd, maar dan vooral verdacht veel in één richtingsverkeer het Westen doet aan uitbuiting, het Amerikaans imperialisme nog meer, het kapi talisme is de uitbuiter... Nu ja, laat er wat van aan zijn, maar ontnemen we 'het woordje zijn rijkere en bredere betekenis niet die in in se draagt (en die het ook krijgt in dikke Van Dale's en andere corpulente werken) op een weinig eerlijke manier profijt trekken of trachten te trekken ten koste van de evenmens Uitbuiting kan gepleegd worden door ekonomi- sehe machten, door staten, door gemeenschappen, door organisaties, door partijen, door individuen, en noem maar op. Maar telkens zit de mens erachter. Uitbuiting kan gebeuren ten koste van onderho rigen of zwakken, van openbare instanties of orga nismen. van werknemers of patroons, van gewone medeburgers, en door misbruik van vertrouwen, van goedgelovigheid, van goedhartigheid, van en- toesiasme, van omstandigheden, tijdstromingen enz. enz. Maar telkens is de medemens er het slacht offer van. Een waaier van mogelijkheden, ingegeven door het eeuwenoude gif van zelfzucht, profijt en eigenbelang Wie er 't zijne wil toe bijdragen om in die bre de zin elke vorm van uitbuiting te helpen aan klagen en uitroeien, kunnen we moeilijk een kan keraar noemen, integendeel. Wist je dat, toen de kommunisten in China aan de macht kwamen, zij met harde hand optraden tegen hun aan opium verslaafde landgenoten Zo werden alleen al in Kanton op één dag 275 mensen in het openbaar terechtgesteld. Maar tegelijkertijd orga niseerden zij een wereldomspannende smokkelhan del in opium, die thans een waarde van vijfhon derd miljoen dollar per jaar vertegenwoordigt. De ze op'um, en vooral het derivaat heroïne, onder mijnt niet alleen de Aziatische en Afrikaanse lan den, maar bedreigt ook Europa en Amerika, waar veel jongeren verslaafd zijn. Deze misdadige han del verschaft Rood-China het goud en de harde va luta waarmee niet alleen de demonstraties, opstan den, revoluties en spionnage in Japan en de landen v. z-o-Azië en Afrika worden gefinancierd, maar vol gens de Russische Prawda ook de anti-Sowjetpropa- ganda. Europa en Azië worden vanuit China, via Albanië bevoorraad, de rest van de wereld via Birma, Thailand en Hongkong. Of... uitbuiting van je reinste allooi In Brussel moet (of moest binnenkort de hip pie-musical Hair van stapel gaan. Eigenilijk geen echt theater, wei veel show en lawaai waar aan veel luidruchtige jongeren zich laten vangen. Ge kunt gerust meedoen, men zoekt «meespelers», ge wordt aangenomen op voorwaarde dat ge uw eigen zelf voordelig van lijf en leden acht, aardige pasjes kunt maken, luid genoeg zingen en er niet tegen opziet u ten gepaste tijd te ontkleden. De grote trunk van heel deze onderneming (zoals een ervaren kenner het treffend zei) voor de jeugd, door de jeugd, met de jeugd, en de miljoentjes in de kas van geldschieters en aandeelhouders. Achter de coulissen van Hair wordt hartelijk gelachen als men hoort dat het hippie - verschijnsel deze maatschappij zou willen veranderen... Uitbuiting Een paar eigenstreekse meldingen nou... een boekje van 16 bladzijden in onze bus gekregen, vanwege mensen die zich Jong noe men. Acht bladzijden, waarvan de inhoud kan sa mengevat worden in deze luttele woorden de maatschappij moet afgetakeld worden we eisen het recht op abortus leve het rode boek je van de scholier weg met elk gezag drugs zijn genotmiddelen Voor de rest acht bladzij den publiciteit van firma's die moeten helpen deze verheffende ideeën te verspreiden. Onze nieuwe schepen voor de jeugd, zal waar schijnlijk meewarig het hoofd schudden. Kop op, er is gelukkig ook nog andere jeugd De verkiezingen naderen (hebben we niet gehoord dat de parlementsverkiezingen zouden vervroegd worden Een politieke partij heeft inderhaast een nieuw Jeugdcentrum (lees -iklub) uit de grond gestampt, met de hele variatie van hobby-mogelijkheden. Voor ons niet gelaten, maar als alle politieke partijen er nu eens iets gaan in zien... Des Guten zuviel zouden we menen. Nu, denik er het Uwe over. Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK iiMii—iWMiüiiiiiiiii xwuMxmmmwesÊMèSBmgBmmsmmisBmmBKBm Precies te 20 uur verklaart Burgemeester Milo de vergadering voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwezig. Een 30-tal toehoorders bezetten de pu blieke tribune. 1 Kennisgeving benoeming burgemeester. 2 Kennisgeving proces-verbaal van eedaflegging van de burgemeester. Dhr Burgemeester Wij kunnen die 2 punten samen nemen. Ik heb in de handen van de heer Gouverneur de eed van burgemeester afgelegd op 22 december 1970. Dhr Watniel Wij feliciteren U met de her nieuwde aanstelling tot burgemeester. Dhr Burgemeester Dank U, dat is zeer vrien delijk. 3 Eedaflegging en aanstelling van de gemeente raadsleden. Om de beurt, en zeer vlot, leggen alle raadsle den de eed af in handen van dhr Burgemeester. Dhr Burgemeester Allen gefeliciteerd. 4 Vaststellen van de voorrangtabei. Dhr Burgemeester De voorrangtabel ziet er nu als volgt uit dhren De Riemaecker, Waltniel. Milo, Violon, De Jonghe, Goubert, Stevens, Tim mermans, Coppens, Evenepoel, De Ville, De Muyter Van den Berghe, Collyns, Staes. 5 Verkiezing en eedaflegging van de schepenen. Dhr De Jonghe Ik draag de kandidatuur van dhr De Riemaecker voor als le schepen. Dhr Waltniel Wij zullen geen tegenkandi daat stellen en ons bij de stemming van de sche penen onthouden. Bij geheime stemming wordt dhr De Riemae cker tot le schepen verkozen met 9 stemmen bij 6 onthoudingen. De schepen legt de eed af. Dhr Timmermans Voor de 2e schepen draag ik de kandidatuur voor van dhr Coppens. Bij geheime stemming wordt dhr Coppens tot 2e schepen verkozen met 10 stemmen bij 5 onthoud. De schepen legt de eed af. Dhr De Riemaecker Voor het ambt van 3e schepen draag ik de kandidatuur voor van dhr De Jonghe. Dhr De Jonghe wordt bij geheime stemming* tot 3e schepen verkozen met 9 stemmen bij 6 onthoud. De schepen legt de eed af. Dhr Coppens Als 4e schepen stel ik de kandi datuur van dhr Timmermans voor. Bij geheime stemming wordt dhr Timmermans tot 4e schepen verkozen met 9 stemmen bij 6 onth. De schepen legt de eed af. 6 Samenstelling van de secties van de gemeente raad. Dhr Burgemeester In de meerderheidsgroep werden voor de sectie openbare werken aangeduid dhren De Riemaecker, De Muyter, Timmermans. Stevens en Collyns. Dhr Waltniel Voor onze groep dhren Gou bert, Evenepoel en De Ville. Dhr Burgemeester Voor de sectie financiën (Lees verder op pagina 2). °laams en ehb. AKTU EEL- TJ ES...

Denderklok | 1971 | | pagina 1