h O*»*8 z'tnd we eb Qq> Vijfenveertigste Jaargang Zaterdag 20 februari 1970 OPRECHTHEID EN KLAARHEID ROND NINOOFSE JEUGDRAAD Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK iwm Verleden week brak; een sociaal konflikt uit in een onderneming te Eeklo. Maandagmorgen zou den de arbeiders normaal het werk hervatten om dat de verschillende vakbonden toegezegd hadden de arbeiderseisen bij de direktie der onderneming met kracht te verdedigen. Dat was echter zonder de waard gerekend. De arbeiders konden doodeenvoudig niet terug aan het werk, omdat een zestigtal Mao-istische studen ten stakingspiiketten hadden geplaatst om de toe gang to»t de fabriek te beletten. Een vakbondsleider stelde de studenten de vraag Maar wat widen jullie nu eigenlijk Antwoord van die kereltjes de straatrevo lutie willen wij Ra, ra, ra... wie of wat zit er achter dit hele gedoe Licht het deksel van dit vuile potje, en je komt terecht bij dezelfde middens waarover wij het ver leden week hadden bepaalde groepen die de mond vol hebben van revolutie, geweld, volksleger, één partij en tutti quanti... aangevoerd door goed- getrainde specialisten die volgens een uitgekiende takt ie k binnendringen in allerhande organisaties en bewegingen en een niet te onderschatten per verterende invloed trachten te verwerven. Niet geloven Overdreven In 't oog houden alsjeblief... we zullen mekaar nog spreken. Dat in onze welvaartmaatschappij nog al te dikwijls macht moet ge-etaleerd en gebruikt wor den om iets rechtvaardigs te verkrijgen of iets on rechtvaardigs af te weren, is een - hoe dan cok - te betreuren feit. Dezer dagen kregen wij hiervan nog eens een klare illustratie met de fameuze BTW-provizie. Eigenlijk kwam heel bet geval hierop neer dat - om de invoering van de B.T.W. mogelijk te ma ken - pleegvader Staat op punt stond het nodige te gappen uit de portemonnee van een bepaal de kategorie zijner pleegkinderen, in casu de mid denstanders. Achteraf kunnen wij ons afvragen hoe zo 'n gekke en onrechtvaardige idee ooit is kunnen ont luiken in het brein van onze 'bestuurders. Maar kom, het ergste is afgewend... Dit had echter niet gekund zonder een eendrach tig optreden van het aantal zonder het etale ren van een indrukwekkende macht Voila, hoe opgelucht de betrokken kringen nu ook mogen zijn, het blijft ons inziens een spijtig iets dat het gezond verstand, de sociale rechtvaar digheid, en noem maar op, zo vaak moeten afge dwongen worden door het aantal, door krachtpat serijen, door macht. Want dat alles vormt bij slot van rekening een dankbare voedingsbodem voor ongure elementen die macht en geweld zo graag tot synoniem maken. En van bloed en geweld... God beware ei ons van. Van macht zullen we ons intussen nog moe ten blijven bedienen. Want in onze welvaartmaat schappij schieten de wilde scheuten die w er toch zo gaarne uit zouden willen, nog welig op. Sommige schijnen zelfs hopeloos onuitroeibaar, als weerbarstige en steeds weerkerende distels, om dat de verantwoordelijke hoveniers ze niet eens zien willen. Vermelden we maar het schandaal der ziekte verzekering. Het hele geval zit - gespreid over de laatste jaren - met een deficiet van zowat twaalf miljard frank. Elke week dat er getalmd wordt om hieraan een degelijke oplossing te geven, kost aan de schat kist (en wie is dat per slot van rekening net ronde sommetje van 110 miljoen frank bij. En toch is er niemand - maar dan ook niemand - die de vinger op de wonde durft te leggen. Men spreekt reeds van niet meer uitbetalen van bepaal de prestaties aan de verzekerden, terwijl men de ogen sluit voor maar al te goed-gekende misbrui ken. Omdat anders zou moeten geraakt worden aan bepaalde privilegies van belanghebbende per sonen, instellingen, p ol i t iek-verw an te organisaties enz... Intussen fopt men Krederik Verleden week werd een nieuwe luksueuze building van een onzer parastatale instellingen plechtig ingehuldigd. Te dier gelegenheid liet men zelfs onze vorst een oproep richten tot de officiële instanties opdat zij er zouden voor zorgen dat nog meer medebur gers zich zouden geroepen voelen tot dienst in de staatsinstellingen. Nou zeg, wie kent in zijn omgeving niet en kele van die staaltjes... stielmannen die, aange lokt door het mooie leventje en de elders anders onmogelijke voorwaarden (en dank zij politieke plaatsjesbezorgers) hun alaam ruilen voor kol, plastron en boekentas (met de boterham erin) en nu eens de staatsadministratie gaan doen flore ren; of pas afgestudeerde meisjes die in staatsdienst gaan, en dagelijks breiwerk en genoeg lektuur mee nemen om zich toch wat bezig te houden tij dens de werk »-uren... En maar klagen over de stijgende staatson- kosten. Moet er nog zand zijn In de denderklok van 13 februari werd in de rubriek aktueeltjes kritiek geleverd op het feit van de opneming der «derde-wereld-beweging» in de Ninoofse jeugdraad. Sta me toe vooreerst te verklaren dat ik geens zins een polemiek wens tevoeren rond het thema der derde-wereld-beweging. Deze korte toelichting is alleen bedoeld als een soort rechtzetting of aan vullende informatie om de objectiviteit na te stre ven. Tenslotte ook word ik persoonlijk aangevallen voor mijn desbetreffende verklaringen in de ge meenteraadszitting van 2 februari 1971. Wanneer ik tijdens bedoelde raadszitting de derde-wereld-beweging verdedigde om opgenomen te worden in de jeugdraad, was dit louter om het feit dat de uittredende jeugdraad UNANIEM gun stig advies had uitgebracht op vraag tot toetre ding. De derde-wereld-beweging werd aldus geka- talogeerd onder de zgn. typische Ninoofse jeugd bewegingen omdat zij niet op nationaal vlak zijn georganiseerd. Tenslotte wil ik duidelijk stellen dat net motief tot uitsluiting in net artikel opgegeven, zeker niet opgaat omwille van een bepaalde levenshouding of mening mag zeker niemand of geen enkele be weging worden uitgesloten. Het staat de jeugdraad vrij een voorstel tot statuten-wijziging in te dienen bij de gemeente raad, wanneer gemeend wordt dat elke jeugdbe weging dient vertegenwoordigd te zijn naar rato van het aantal aangeslotenen. Dergelijke samen stelling is evenwel praktisch niet te verwezenlij ken en is trouwens niet gangbaar. Belangrijk ic dat in een inspraak-orgaan, wat de jeugdraad toch is, elke beweging medezeggenschap heeft en iedere mening wordt gerespecteerd. Dat voorbeeld moet de jeugd geven en tot op heden werd nooit een enkele mening aan een andere opgedrongen en werd er dus ook nooit een stemming uitgebracht. Dit feit kan velen tot voorbeeld dienen en ze ker sommige kortzichtige personen Jacques Timmermans. u Ik wens dat de wereld aandachtiger luistert naar de ongerustheid van de jongeren. Dit is een wens van De Thant. (ingestuurd door Lea Merckx als reaktie op de inhoud van vorige Aktueeltjes speciaal in ver band met de derde-wereld-beweging). Vlaams b^ A K T E E L- T J ES...

Denderklok | 1971 | | pagina 1