h Hst e/7 \J r0\KsQeZ'md wee*6/( HOTEL PRISON Vijfenveertigste Jaargang Zaterdag 27 maart 1971 VAN 19 MAART 1971 Toneel in het Sint-Aloysiuscollege, Ninove zondag 18 april zaterdag 24 april zondag 25 april 1971 telkens te 1 9.30 u. Leraars voeren op Blijspel in drie bedrijven door J. Tanguy en G. Villaine. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.35 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Het is een paar minuten 20 uur wanneer Bur gemeester Milo de zitting voor gecpend verklaara. Alle raadsleden zijn aanwezig. Dhr Waltniel Ik zou graag nu een paar vra gen tot het schepencollege richten. Dhr Burgemeester Wij luisteren. Dhr Waltniel Mijn eerste vraag is eigenlijk een procedurekwestie. In het weekblad Voor Allen rubriek De zeven dagen van de week lazen wij dat er een sectievergadering zzu plaats hebben op 12 maart en een gemeenteraadszitting op 19 maart, en dit vooraleer de raadsleden hiervan iets afwisten. Ik vind dat niet elegant en ik meen dat de raadsleden vooraf kennis moeten hebben van alle vergaderin gen die het stadsbestuur aangaan. Dhr Timmermans Ik ben akkoord met het principe en zal er in de toekomst rekening mee hou den. Nochtans is de aankondiging in het weekblad Voor Alleen toch geen officiële uitnodiging. Dhr Burgemeester Het verheugt mij dat gij •het weekblad Voor Allen kent. Dhr Waltniel Men moet eerst het kwaad kennen om het te kunnen vermijden. Dhr Burgemeester Deze aankondiging was zeker niet bedoeld als uitnodiging. Dhr Timmermans Het is normaal dat een reporter tracht vlugge en volledige informatie aan zijn lezers te brengen. Dhr Waltniel -- Als tweede punt wilde ik zeer graag vernemen welke normen worden gesteld voor het gebruiken van de zaal van de Koepoort. Dhr Burgemeester Het schepencollege oor deelt daarover. Dhr Waltniel Zou de zaal van de Koepoort toegestaan worden aan een politieke partij Dhr Burgemeester In principe niet. Dhr Waltniel Het cultureel aspekt geldt dus. Dan betreur ik dat voor deze avond de zaal van de Koepoort werd toegestaan aan de Derde Wereld Beweiding met a<ls onderwerp Gastarbeiders (steext een affiche in de hoogte). Werd hiervoor toelating gevraagd aan het schepencollege en had het kennis van het te behandelen onderwerp Dhr Timmermans De vraag werd aan mij gericht met het onderwerp Vreemde Arbeiders Ik kon op dat ogenblik de leden van het schepen college niet bereiken die dan in vergadering waren met heren van het departement van Volksgezond heid. De Derde Wereld Beweging is een sociaal probleem dat valt in het cultureel aspekt. Dhr Waltniel De fi9kale zegel op deze affi che werd niet op een normale wijze vernietigd. Op het zegel lezen wij Alle macht aan het volk Dit is duidelijk een ideologisch strijdige affiche, die geen enkele culturele bekommernis vermeldt. Dhr Timmermans Moeten wij ons hier uit spreken of een fiskaal zegel al dan niet normaal werd vernietigd. Dhr Waltniel De voorstelling is alleszins niet cultureel. Dergelijke affiche en nog andere dingen wijzen daarop. Dhr De Riemaecker Zeer juist. Dhr Burgemeester Ik had die affiche nog niet gezien, maar dhr Waltniel schijnt ze al van zeer nabij te hebben bekeken. Iemand heeft er ze ker uw aandacht op getrokken Dhr Waltniel Zoek geen zijweg meneer, het zegel zelf is niet van algemeen belang. Dhr Burgemeester U zei toch dat de fiskale zegel niet normaal werd vernietigd. Dhr Waltniel Het betreft hier geen cultureel onderwerp. De ideologie ligt er bovenop. Dhr Timmermans Het al dan niet weigeren van de zaal is een delikaat orobleem. Aan wie zal men dan nog het cultureel centrum mogen toe staan Een culturele avond over bv. liberalisme zal men toch niet weigeren. Dhr Waltniel Vooraf werd hier gezegd dat de zaal van de Koepoort geweigerd wordt aan po litieke partijen. Had dhr Burgemeester dit niet bevestigd, dan was ik op deze zaak niet verder in gegaan. Dhr Burgemeester De Derde Wereld Bewe ging is toch geen culturele partij Dhr Waltniel Hebt U deze week de stad ge zien Dhr Timmermans Dergelijke praktijken keur ik af. Dhr Burgemeester Het politieonderzoek is aan gegaan, als de schuldigen gekend zijn zullen zij gestraft worden. Dhr Waltniel Ik betreur dat voor dergelijke zaken de zaal van de Koepoort werd toegestaan. Dhr Burgemeester Bij de aanvraag hadden wij er geen kennis van. Dhr Waltniel - Het schepencollege heeft zich over deze kwestie niet uitgesproken. Dhr De Riemaecker Dat is juist. Dhr Timmermans Ik heb het initiatief geno men en verwittigde dhr Secretaris dat hij het ge bruik van de zaal mocht toestaan. Ik neem hiervoor mijn verantwoordelijkheid op. Het probleem van de gastarbeiders is een sociaal cultureel probleem. Dhr Waltniel Daar beslist het schepencollege over. Dhr Coppens Wij betreuren wat in de stad is gébeurd. Hadden deze feiten zich niet voorge daan, dan zoudt U over deze zaak niet geïnterpel leerd hebben. Dhr Waltniel (springt recht en zwaait met de affiche) Gans die affiche is een en al hypocresie en door de wijze waarop de fiskale zegel werd ver nietigd werd de sluier opgelicht. Dhr Burgmeester Dat weten wij vandaag. Dhr Waltniel Zoek geen zijwegen. Dhr Burgemeester U maakt al veel veronder stellingen. Dhr Coppens De Derde Wereld Bewtging werd hier door ons toch niet als politieke beweging opgenomen Dhr Waltniel (bitsig) Wij wisten er toen nog niet van wat wij er nu van weten. (Veert recht en tot de Burgemeester) Op een eerstvolgende dagorde van de gemeenteraad zal ik de uitsluiting van de Derde Wereld Beweging uit de Jeugdraad voorstellen. Dhr De Riemaecker Bij gebrek aan onder- Vinding heeft schepen Timmermans een flater be gaan, want de toezegging van een stadszaal komt toe aan het schepencollege. Wij noteren hier dat hij hiervoor zijn verantwoordelijkheid niet tracht te ontlopen. W at die Derde Wereld Beweging betreft heeft dhi Waltniel gelijk dergelijke mannen komen in geen stadsgebouwen. En na de bekladding van de stad, vorig week einde, moest de toestemming tot het gebruik van de zaal, zeker worden ingetrokken. Het hoold van die Beweging huist in Dender- windeke. Brave inrichters van de Ninoofse Han delsfoor plakten eens een affiche op de muur van de kerk te Denderwindeke. Iemand werd hiervoor voor de korrektionele Rechtbank van Oudenaarde gedaagd en er veroordeeld tot een geldboete van (Lees verder op pagina 2) °^ams 6^ Raadszitting

Denderklok | 1971 | | pagina 1