d e z\n ©/7 I,, /flams 6ft Raadszitting HOTEL PRISON ZUSTER EDWARD A VERLIET ONS L. Vijfenveertigste Jaargang Zaterdag 3 april 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK BHmBHHMMHnB VAN 19 MAART 1971 (VERVOLG) 1) Grondafstand op het kerkhof. Dhr Secretaris geeft lezing van de volgende aanvragen Familie Lievens, 1 plaats - 30 j., volle grond. Familie Vandenbrande, 2 plaatsen - 30 j., volle grond. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 2) Stedelijke politiediensten - aansluiting aan het telexnet. Dhr Burgemeester Het Parket van Dender- monde dringt aan op aansluiting bij het telexnet. Het is zeer nuttig vermits 10 groepen tegelijk kun nen bereikt worden. Het huurgeld beloopt 30.000 fr. en het telex-gebruik zelf 2,50 fr. per minuut. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 3) Industriepark - uitbreiding van en gedeeltelijk intrekken der goedgekeurde industriële zones - onderzoek van bate en kommer - beslissing. Dhr De Riemaecker Eigenlijk kwam er geen 'bezwaar binnen, tenzij een schrijven van dhr Sehie- tecatte, dat een misverstand inhoudt. Onderzoek van bate en kommer Algemene goedkeuring met 15 stemmen. Het plan zelf Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 4) Beneden-industriepark aankopen in der minne. Dhr Coppens - Het betreft volgende aankopen Spoorweggrond 846 m2, voor 20.679 fr., alles inbegrepen. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. Eigendom C.O.O. Ninove, 29 aren voor de prijs: van 140.940 fr., alles inbegrepen. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. (Dhren Collyns en Staes, leden van de C.O.O., mochten aan de stemming niet deelnemen). 5) Beneden-industriepark - verhaal tegen of te- rusten in vonnis stad Ninove Lobyn. Dhr Coppens Waar de voorlopige vergoeding 606.696 fr. bedroeg besliste de Rechtbank te Oude naarde de vaste vergoeding op 622.290 fr. te bren gen. Gezien het eerder miniem verschil wensen wij in het vonnis te berusten. Dhr De Riemaecker Onder voorwaarde dat de tegenpartij hetzelfde doet. Dhr Waltniel Was het de moeite waard in beroep te gaan tegen de beslissing van de Vrede rechter die 35 fr de rri2 toewees, daar waar de stad Ninove het bij 30 fr. de m2 hield. Dus amper een verschil van 5 fr. per m2. Dhr De Riemaecker Wij gingen niet in be roep maar vroegen wel een herziening. Voor ons ging het om het principe daar er in de omgeving steeds 30 fr de m2 werd toegekend. Dhr Burgemeester Het was de tegenpartij die in beroep ging. Dhr Waltniel Dat is wat anders. Zijn er nog firma's die aan de stad geld schul dig zijn Dhr Coppens Daarover zullen we het mis schien beter hebben in geheime zitting. Dhr De Riemaecker (bitsig tot dhr Waltniel) Ik begrijp wat U bedoelt, maar ik zal U straks van antwoord dienen. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 6) Lening, voor het betalen van onteigeningen in het beneden-industriepark. Dhr Coppens Afgerond bedraagt deze lening 162.000 fr. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 7) Aanvullende lening voor het stadsaandeel in de wegenwerken Brusselstraat. Dhr Coppens Er waren meer uitgaven dan voorzien en de kredieten waren te klein. Dhr Se cretaris geeft nog nadere uitleg. Een lening van 300.000 fr. blijkt noodzakelijk. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 8) Lening afbraakwerken stadsmagazijn. Dhr Coppens Deze lening zal afgerond de som van 224.000 fr. bedragen. Algemene goedkeuring mot 15 stemmen. Toneel in het Sint-Aloysiuscollege, Ninove zondag 18 april vrijdag 23 april zaterdag 24 april zondag 25 april 1971 telkens te 19.30 u Leraars voeren op Blijspel in drie bedrijven door J. Tanguy en G. Villaine 9) Wegenis Fonteinstraat - aanstelling van ont werper voor het uitvoeren van verbeterings- werken. Dhr De Riemaecker Wij stellen het studie bureau Cedap voor om een ontwerp samen te stel len. Dhr Goubert Is er niemand in de stad die dat aankan Dhr De Riemaecker Het studiebureel Raes, dat zich echter meer inlaat met betonstudies, en dat eerlang door ons ook voor andere werken zal geraadpleegd worden. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. (Lees verder op pagina 2) Het treurige en ontstellende nieuws sloeg in als een donderslag zuster Edwarda, de portierster van het Klooster der HH. Harten, werd dood gevonden, maandagnamiddag, in haar portiershuisje. Zuster Edwarda, 76 jaar oud, en die in september haar gouden klooster-jubileum mocht vieren, was een zeer bekende verschij ning voor de Ninovieters, al kwam zij zelf weinig of niet op de straat. Maar wie kwam al niet bij haar terecht en werd er steeds gulhartig en steeds even vriendelijk ontvangen. Van de vroege morgen tot laat in de avond stond zij steeds bereid om de talrijke bezoekers van het Klooster gastvrij te ontvangen. En voor om het even welk probleem of tussenkomst kwamen lera ressen en leerlingen bij haar aankloppen, en vonden er steeds een ongekunstelde be reidwilligheid en een passende oplossing, sa men met een kommervolle goede raad. Zuster Edwarda ging heen, zeer stil en gans alleen, zonder iemand maar ook éen ogenblikje last of moeite te bezorgen, zoals dat gans haar leven was geweest. Zuster Edwarda, wij danken U voor alles wal U zo in-goed voor ons en onze kinderen deed. Wij hielden van U en gij van ons, onze smart is er des te groter om, maar wij troos ten ons met de gedachte dat uw Heer en Meester, voor uw heerlijk leven van mens lievendheid en dienstbaarheid, U in zijn He melse Woning heeft geleid, midden een dub bele schaar van zingende engelen.

Denderklok | 1971 | | pagina 1