d uu e zin en uo^52e 'aams bft Zondagskinderen Z>alige JCoogdag A K T U E E L- TJES... Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 9 april 1971 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN OPSPORINGSBERICHT ROGER CASSIMAN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK IIIiIIIIIIIWIIWIIiMIIIIIHIIWI Pasen is een feest dat alleen maar in de lente gevierd tkan worden. Als de natuur ontwaakt uit haar winterslaap, als de kale takken weer groen worden, de dagen lichter worden en de lucht vol is van de vogels... dan is het de juiste tijd om de Verrijzenis te vieren. Schijnbaar was alles dood, maar diep onder de grond en in het verborgen groeit het nieuwe leven op. Zo was het ook met Jezus van Nazareth schijnbaar was het met hem afgelopen en was alles grondig mislukt, maar tóch tot op de dag van van daag leeft hij temidden van ons. De grafsteen heeft hem klaarblijikelijk niet kunnen tegen houden. En zo is het altijd met alles en iedereen wat écht is en goed waar, gaat niet stuk en wordt niet vergeten. Sinds de gebeurtenis van het lege graf droegen de mensen het verhaal over Hem mee, gaven het door van vader op zoon. Het Evangelie van Jezus Kristus en het lege graf maakte geschiedenis. Het riep op tot inzet en idealen; miljoenen mensen bracht het tot geloof: zij verdeelden bezit, zij ver zamelden zich rondom de tafel, braken samen het brood, sloten verbonden met elkaar; vijandschap werd begraven, kwaad vergeven, troostende geba ren gemaakt, begrijpende woorden gesproken, krui sen moedig gedragen. Miljoenen mensen ontdekten zich zelf, wat ze konden, wat hun roeping was, wat van hen verlangd werd in dit bestaan, wat ze voor anderen konden betekenen, en ze presteerden het, baden en werkten. Neen, het lege graf hoort niet alleen thuis in een plaatjesboek voor kinderen, maar in het jour naal van de televisie. Pasen is wereldnieuws. Sinds die dag speelt Kristus de beslissende rol in de we reldpolitiek. Het ikan daarom geen profanatie zijn op het paasfeest over de lente te spreken, over bloemen en vogels en eieren daarmee kunnen we laten zien dat het gaat om de herschepping waarvan Paulus spreekt, waarin God de gehele natuur wil betrekken. Vroeg in de morgen, toen de zon op ging noteert de Evangelist. Dat brengt ons terug bij het eerste scheppingswoord Er zij licht De zon van Paasmorgen is opgegaan, zoals zij nog nooit was opgegaan sinds de schepping. Zij maakte de eerste Zondagskinderen. En de aarde beefde, omdat zij de nieuwe aarde voelde aanko men. Met onze Paaswens hopen we dat al onze le zers als echte en ware Zondagskinderen mogen leven en werken met het onwrikbaar geloof in de nieuwe wereld. ER SLUIPT EEN GEVAARLIJKE VIRUS ROND Neem van ons aan dat we veel liever over paas- klokken en paaseieren zouden schrijven. Maar waar een virus rondneust, pa9t dringende tussenkomst. Temeer daar de ziektesymptomen soms opduiken waar men ze minst verwacht. Luister... en val niet om Zowat een maand geleden - op 8 maart 1971 - ging in onze stede een pedagogische studiedag door. Een 160-tal leden van het onderwijzend personeel (voor hen worden dergelijke dagen belegd) waren hierop aanwezig. Onderwerp van de dag Internationale ver standhouding ;Nu lezen wij in een schooltijdschrift Echo'? - aprilnummer) een zgz. relaas over de voormid dag van deze studiedag. Tiens, tiens... En de namiddag dan waarom daarover niet eens gerept En de kernachtige uitdruk kingen en opvattingen van de spreker inzake heel belangrijke aangelegenheden... waarom dat in het •vergeetputteke duwen Neem het ons niet kwalijk, maar degelijke informatie streeft - ons inziens - nog altijd naar volledigheid en openheid En een goede goochelaar die orakelt Niks in de handen, niks in de mouwen maar er dan ook werkelijk NIETS in wegmoffelt, geniet nog altijd onze oprechte bewondering. Om nu op die studiedag terug te komen... Het nationaal sekretariaat van het katoliek on derwijs had - dit moet gezegd - zijn best gedaan om deze studiedag degelijk te stofferen en had hiertoe een opmerkelijke brochure uitgegeven met interessante dokumentatie over de hele ontwikke lingsproblematiek, de toestanden in de derde we reld, de huidige ontwikkelingshulp en haar tekor ten. de nodige mentaliteitsverandering, de integra tie van de ontwikkelingsproblematiek in het leer programma, enz. enz. Dit alles in de zin en onder het motto van Internationale Verstandhouding INTERNATIONALE VERSTANDHOUDING Mooi zeg, Maar kijk nu hoe een zekere Bosmans (nee. we zwanzen met dat is heus de naam van de al leen »-spreker tijdens voor- en namiddag op die studiedag) de Internationale Verstandhouding opdist aan het onderwijzend personeel. Hij geeft namelijk volgende maatschappijkrities De hele wereld is gebaseerd op het konkui- rentieprmcipe gij of ik Er zijn bezitters en bezitslozen. Uitbuiters en uitgebuiten. De ka- pitalisten hebben nü de macht nog in handen. Zij trachten die in handen te houden en ze zelfs uit te breiden. Daartoe zijn alle praktijken hun goed. Zo houden zij de ganse pers onder hun stevige ken- trole. Vandaar dat de pers ons alleen eenzijdige berichten doorgeeft. Het Generaal-Parkei verzoekt ons volgende me dedeling Sinds 1 april verdwenen uit zijn ouder lijke woning, Leopoldlaan 17, Ninove, de genaamde ouderdom 60 jaar, middelmatige grootte, flink ge bouwd, elegant en verzorgd voorkomen, waar schijnlijk gekleed in cofbertkostuum, kort gerande hoed, oranje kousen, wit hemd, flanellen onderlij- veken en groene plastron. Roger Cassiman is in be zit van zijn identiteitspapieren en voldoende geld. Bijzondere kenmerken zeer groot voorhoofd, reikende tot achter in de hals, sprak en handelde totnogtoe normaal, is verslaafd aan het spel, nl. ke gelen en wiezen. Speelt graag mizerie en zit er, nondidjoe, gewoonlijk in. Laatst gezien in de om geving van het vliegplein van Meisbroek. Vermoed wordt dat de opgespoorde, onder invloed van drues - C.D.-sigaren en balegemsen - als verstekeling aan boord van een vliegtuig naar Amerika is gevlucht om te ontkomen aan de B.T.W. Personen die inlichtingen kunnen verschaffen gelieven zich te wenden tot de dichtst bijzijnde Rijkswacht, het F.B.I. te New-York (vragen naar Mr Steven Raes) of bellen naar 054/320.25 (vragen naar Doken).

Denderklok | 1971 | | pagina 1