^'Qam s Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 30 april 1971 VAN 26 APRIL 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK De mop van de week... Ze zijn weer aan het kladderen ge weest Geen politiestaat Repressie... schrik van het volk Hun nieuwe leuzen, in 't grijs nu, hier en daar op onze Ninoofse muren, op private of publieke eigendom, zelfs op ?t grote publiciteits- oord vlak naast de deur van het politiekantoor. Schreven wij niet in De Dender klok van 12 december 1970 Maak u geen illusies morgen begint het opnieuw. Om een totaal andere (schijn)reden wellicht, maar met hetzelfde doel de veTwar- ring ten top drijven. En in het nummer van 20 maart 1971 Wanneer NU - bij deze gelegenheid - niet kor ft daat ingegrepen wordt tegen de kladderaars, dan belet niets ons elkeen aan te sporen bij welke gelegenheid ook, dezelfde goedkope publiciteits- methode aan te wenden. Wanneer WEL wordt ingegrepen, dan zullen die mannen ongetwijfeld spreken van REPRESSIE... En op 27 maart Ze lachen onze vroede gemeentevaderen vier- kantig uit. Goed gezien... of niet Politiestaat... repressie... Hébben die kornuiten er al eens aan gedacht welk lot hun zou beschoren worden, moesten zij dezelfde kladderexploten uithalen in een staat er gens achter het ijzeren gordijn, of in hun zo ge liefd Mao-paradijs Van Mao gesproken... Dezer dagen kregen wij enkele moderne sprook jes onder ogen die door het Mao-regime aan de ohinese kleuters in de scholen worden opgedist. Een paar staaltjes De kleine Liu Winxue gelijkt wel wat op de H. Tarcitius, die echter ditmaal gedood wordt door dieven van het collectief bezit. De dappere soldaat On yang Hai is een echte ridder, een gentleman, die eindelijk lid mag worden van de partij... na zijn heldhaftige dood natuurlijk De goeden zijn Mao, de partij, het leger en de massa... de slechten zijn zij die hun familie of geliefden hoger stellen dan Mao of de partij. Men moet braaf zijn om president Mao niet te- leur te stellen, want Mao hoort, ziet en weet al- les De rijke voedt zich uitsluitend met vogel- pootjes en met de melk van zeven zogende moe- ders, waarvan hij de zuigelingen laat verkomme- ren. De katholieke gasthuis- en weesnuiszus- ters en de missionarissen zijn agenten van het imperialisme, die nu eens de zweep, dan weer sluipend gif hanteren. Amaai... sukkelaars van Chinese kleuters die dat allemaal moeten slikken In Het Volk gelezen een interessant ver slag over Cuba, een ander paradijs. Sinds de privéhandelszaken daar genationali seerd zijn en de laatste parasieten gevlucht of verjaagd, is Havana een stad geworden zonder ambachtslieden, handelaars of bars. De winkels zijn ledig, de muren verweren, de cement verbrok kelt... Overal waait de wind van nijpend tekort. Uren lang staan de mensen aan te schuiven voor brood, vlees, een plaatsje m de autobus of een ijsje. Velen kennen de smaak niet meer van peper of azijn. Maar... nu de Cubaan eigenaar is van zijn land bouw, van zijn scholen, van zijn industrie... is het volgens de regeringspropaganda zinloos te protes teren... Het volk wordt elke conderdag heropgevoed... Niemand is ondervoed maar allen zijn ge obsedeerd door voedsel en., de zwarte markt schiet er welig op Er gaapt een brede afgrond tussen de «utopie» van een Che Guevara en de werkelijkheid van een Castro... Binnen eigen grenzen nu... Een interview gelezen in Het Belang van Limburg met een zekere Annemie van Poucke, voorzitster van Jong-Daviasfonds. Onomwonden verklaart die dame dat het de pest van de huidige opvoeding is dat de kinde ren niet van begin af in groep worden opgevoed Nu gelden immers nog steeds de beginselen van prestatiedrang en wedijver (sic) (Waar hebben wij dat nog gehoord En die dame maar doordraven Volgens haar bestaan er slechts bindingen met het Davidsfonds omdat men zonder het geld van Davidsfonds niet kan werken. Maar het ligt volgens haar niet in de bedoeling van het Jong-Davidsfonds om de Davidsfondsaktie te steunen, leden aan te werven, dezelfde chris telijke en Vlaamse doelstellingen of algeme ne direktieven te aanvaarden. Wel eventueel de Davidsfondsleiding te vervangen, de kaders te door stromen, enz. Volgens haar is men christelijk als men in de ■mensen gelooft... Kristus heeft daar blijkbaar niets mee te maken, voor zover hij niet als mens eerst en vooral in de mensen geloofde. Al horen sommigen er niet graag over spre ken... wij beweren dat er nog altijd een gevaar lijke virus rondsluipt... Dokter gevraagd 1) Verkiezing der leden van de Commissie van de Openbare Onderstand en van hun plaatsver vangers. Met gesloten deuren wordt dit eerste punt af gewerkt. Hier volgen de uitslagen van de stemmingen C.V.P. Effectieven Coppens Paul 10 De Duffeleer Robert 10 Plaatsvervangers voor Coppens 1. Baudewijn Jean-Pierre 6 2. Mw. Muylaert-De Dier M. 4 Plaatsvervangers voor De Duffeleer 1. Appelmans Theofiel 6 2. Mw. Gailly-Van Keer G. 4 stemmen stemmen stemmen stemmen stemmen stemmen 10 10 6 4 6 4 stemmen stemmen stemmen stemmen stemmen stemmen 10 stemmen 10 stemmeu 6 stemmen 4 stemmen B.S.P. Effectieven Schoup Etienne De Trover Theofiel Plaatsvervangers voor Schoup 1. De Vos Leon 2. De Schepper Julien Plaatsvervangers voor De Troyer 1. Staes Frans 2. Matthijs Hedwig P.V.V. Effectieven D'Herde Robert De Schrijver Felix Plaatsvervangers voor D'Herde 1. Arijs Edgard 2. Luvsterman Jozef Het is zo wat 20.30 uur wanneer de Raadszaal toegankelijk wordt gesteld. Alle raadsleden zijn aanwezig. Dhr secretaris, wegens familiale omstandighe den onverwachts belet, wordt eerst vervangen door dhr Duym en vervolgens coor Mw Deck. De publieke tribune is praktisch te klein en wordt gevuld met de klassieke toehoorders, maar vooral door jeugdige mensen van de Jeugdclub, de Jong-Socialisten en de Derde Wereld-Beweging. Het is snikheet in de zaal wanneer dhr Burge meester Milo de publieke zitting voor geopend ver klaart. 2) Kasverslag stad 1e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het kasverslag en de Raad brengt gunstig advies uit. 3) Goedkeuring van oninbare posten. Dor Coppens geeft lezing van een aantal pos ten die enerzijds wegens dubbel gebruik en ander zijds ten onrechte werden geind. Dhr Waltniel Waarom werden sommige pos ten ten onrechte geind Dhr Coppens Omdat zij tweemaal geboekt werden en er dus éénmaal uitmoeten. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. (Lees verder op pagina 2) TTje^ ^eHb A K T U E E L- TJ ES... Raadszitting

Denderklok | 1971 | | pagina 1