e 'O.Cl in 5 bft A K T U E E L- TJ ES Raadszitting VAN 26 APRIL 1971 Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 7 mei 1971 Qf) - - Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Eigenlijk zijn wij het hartstikkebeu... zo maar steeds en weer, onze aktueeltjes te moeten spende ren aan de eksploten van onze Ninoofse Mao-tjes. Maar we kunnen er zelf heus niks aan doen Telkens we ermee willen ophouden komen" ze - als t duveike uit n dooske - ergens anders weer op de proppen met ene of andere zotte streek. En vermits we ons voorgenomen hebben onze lezers immer ■klare wijn te schenken..., waar nodig de kat de bel aan te binden..., en desnoods onze (propere) voeten middenin de schotel te zetten... Verstaat u Meneer de schepene voor Jeugd en Subsidies mag het dan een vervolgverhaal noemen... Voor ons niet gelaten we willen er zelfs op tijd en stond de dramatis personae bijgeven. Anderen mogen ons soms wat scherp vin den Tegen hardhorigen (en er zijn er moet ge niet staan fezelen en, wie ziende blind is moet ge 'n straffe bril op zijn neus planten. Het geval is ook op onze gemeenteraad (zie verslag in dit nummer) nog eens ter sprake ge komen. Terecht... Gisteren nog hoorden we 'n oude Ninovieter die de laatste kladderprodukten vóór het ingangs portaal van het atheneum en op het plakkaat vlak naast het politiekantoor aan 't bewonderen was, murmelen Ja ja, slappe meesters maken drieste knechten... Voorbarig misschien, maar vele Ninovieters be ginnen zich stilaan toch af te vragen wie de kloek (boerenterm voor klokhen) mag wezen onder wiens vleugelen die Maoistjes zich zo veilig en geiborgen voelen. Van boeren gesproken... Onze schepene voor Jeugd en Subsidies maakt er ons een verwijt van dat wij heel wat schrijven over de DWB, maar als vermoord zwijgen over (wij citeren) de boe ren betoging en de schandalige dingen die tijdens deze betoging zijn gebeurd» (sic) Hoe is het toch mogelijk Wie ons lezen kan of wil, weet verdraaid goed hoe wij in onze aktueeltjes steeds opkomen tegen elke vorm van geweld, revolutie en wapengeklet ter. t Is trouwens DE reden waarom we de mannen van de DWB en hun revolutionnaire theoriën aan klagen. Maar a propos, wat zegt Mr de schepene van volgende stijlbloempjes over de boerenbetoging, die wij putten uit het tijdschrift Alle Macht aan de arbeiders van april 1971 Leve het geweld van de boeren De marxis- ten-leninisten kennen hun totale en onvoorwaar- aelijtke steun toe aan de honderdduizend boeren die in Brussel het GEWELDDADIG GEVECHT voor hun rechten hebben aangegaan. De boeren- massa weet dat het tijd is om over te gaan tot de gewelddadige strijd. Dit is goed, dit is juist, dit is rechtvaardig. Alleen de vijanden van het werken- de volk beven van schrik en zeggen dat is niet goed, dat gaat ie ver. (en wat zei onze schepene weeral over de boe renbetoging De massa's, de miljoenen mensen die echt en ernstig de revolutie steunen. Dat is de ware muur van ijzer die door geen macht ter wereld ooit zal kunnen vernietigd worden. De kontra-revolutie kan ons niet vernietigen, integendeel, wij zuilen de kontra-revolutie vernietigen... Dat zijn de woorden van Mao Tsetoeng cesluiten de redakteurs van het tijdschrift. En dat zijn dus de woorden en de ideeën van de DWB, waarvan de schepene van J. en S., tegen alle gezond verstand in, blijft volhouden dat het een JEUGDBEWEGING is, een NINOOFSE nog wel, die zich met ONDERONTWIKKELINGSHULP inlaat... Vermits de schepene van J. en S. publiekelijk verklaart dat hij ook al de dokumentatie van de DWB bezit zal hij ook wel volgende krijgszuchti ge citaten gelezen hebben in het laatste nummer van Alle macht aan de arbeiders - april 1971 De belgiese arbeiders moeten beseffen dat zij dienen voorbereid te zijn op de krisis en de oor- log, teweeggebracht door de winsthonger van de kapitalisten. Wij vormen een deel van de wereld- revolutie van de internationale arbeidersklasse. Voorzitter Mao zegt Indien een dergelijke wereldoorlog uitbreekt. moeten de volkeren van de wereld overgaan tot dc revolutionnaire oorlog om de aanvalsoorlog uit te schakelen. De volkeren moeten zich daar nu op voorbereiden. Ook in België moeten we klaar staan voor de strijd. Om de revolutie te maken moet er een revoiu- tionnaire partij zijn. De belgiese arbeidersklasse maakt deel uit van het internationale leger van de arbeidersrevolutie. Alleen de gewapende re- lOiUtie kan de uitbuiters omverwerpen en de macht van de arbeiders vestigen. De voorhoede dient er over te waken dat de lei- ding van de strijd niet in de klauwen geraakt van de sindikaten of de revisionisten. Vice-voorzitter Lin Piao zegt zeer terecht W; an neer het denken van Mao Tsetoeng eenmaal is opgenomen door dc brede massa's, dan wordt het een onuitputtelijke krachtbron. Het denken van Mao Tsetoeng is een geestelijke atoombom van onvergelijkbare kracht En toch, zegt onze schepen van J. en S. vlakaf: lik sluit mij aan bij de strijd tegen het kapita lisme Retoriek Toch geen welbewuste goedkeuring van (bovenstaande DWB-propaganda Hoe dan ook intussen wordt het revolution naire Mao-ei warmpjes gekoesterd onder de vleu gels van de kloek stedelijke jeugdraad tot het openbarst... Amaai, amaai dan (VERVOLG) 12) Kennisgeving motie jeugdraad. Dhr Burgemeester Vanwege de Stedelijke Jeugdraad werd volgende motie aan de Gemeente raad ter kennisgeving toegestuurd De Jeugdraad, Gelet op het artikel 15 der statuten; Gelet op de hoogdringendheid: Besluit Bij algemeenheid van stemmen, onderstaande motie aan de gemeenteraad van de stad Ninove voor te leggen. De Jeugdraad, in vergadering bijeen op 3 april 1971, is van mening 1) dat de Jeugdraad de weerspiegeling moet zijn van alle stromingen, die verdedigd worden door de Ninoofse jeugd. 2) dat dus vanuit de Gemeenteraad geen ex clusieven mogen geuit worden tegen eender welke jeugdvereniging. 3) dat de samenstelling van de Jeugdraad een kwestie is, die enkel de jeugd aanbelangt, en dat de Gemeenteraad in deze aangelegenheid enkel een bekrachtigende functie heeft. 4) dat indien het nodig blijkt, de Jeugdraad zelf het initiatief tot uitsluiting zal nemen. Dhr Burgemeester Ik wil er de aandacht op vestigen dat de Gemeenteraad geen stemming uit brengt over een motie die niet komt van een van haar leden. Dhr Waltniel Wat was de aanleiding tot deze motie Dhr Burgemeester Dat weet ik niet, is maak geen deel uit van de Jeugdraad. Dhr Waltniel Er moet toch ergens een reden zijn Dhr Burgemeester - Misseruer. ingevolge onze discussie in de vorige raadszitting over de Derde Wereldbeweging en de Jeugdraad. Dhr Waltniei Er zetelt toch een afgevaardig de van het stadsbestuur in de Jeugdraad Dhr Burgemeester - Een waarnemend lid. Dhr Timmermans Ik was op de vergadering van de Jeugdraad van 3 april niet aanwezig. Deze vergadering was eerst gepland voor 27 maart en daarna verschoven naar 3 april. Die dag was ik belet. Ik heb dus alleen ook kennis genomen van deze motie. Dhr altniel De procedure die gevolgd werd om deze motie uit te lokken en te doen stemmen schijnt niet regelmatig te zijn gebeurd. (Spreker geelt lezing van een artikel uit De Denderklok v van 9 april 1971 Goed om weten... over onze Stedelijke Jeugdraad De motie vermeld de hoogdringendheid. Ik vraag mij dan ook af of de leden van de Jeugdraad 10 dagen vooraf de agenda met alle punten der ge plande vergadering ontvingen Wat dan de inhoud betreft 1) de Ninoofse Jeugdraad schijnt geen richtlijnen of adviezen van (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1971 | | pagina 1