h rist °iQams 0\Ks9 e2-in d uue elf b. Qq> Raadszitting \j Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 21 mei 1971 VAN 14 MEI 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Even na 20 uur verklaart de heer Burgemeester Müo de zitting voor geopend. Schepen De Jonghe, in het buitenland vertoe vend, wordt verontschuldigd. De publieke tribunie is nagenoeg volledig be zet, vooral dan door jeugdige stadsgenoten. 1) Motie jeugdraad van 3 april 1971 (voortzet ting). Dhr Burgemeester In verband met dit punt •hebben wij in de vorige gemeenteraadszitting alle meningen gehoord en ik meen dan ook dat de dis cussie uitgeput is. Wij moeten stemmen over de motie van dhr Waltniel die geamendeerd werd door dhr De Riemaecker. Er kwam ook nog een motie binnen van dhr Timmermans, die luidt als volgt De Gemeenteraad. Gehoord de interpellatie van raadslid Waltniel ter zitting van 26 april 1971; Vaststellend dat de huidige samenstelling van de stedelijke Jeugdraad de weerspiegeling is van de verschillende stromingen onder de jeugd; Vaststellend dat, volgens het advies van de Stedelijke Jeugdraad dd. 9 mei 1971, alle vertegen woordigende jeugdbewegingen voldoen aan de cri teria voor afvaardiging in de Stedelijke Jeugdraad. Besluit De beslissingen van 2 februari 1971 blijven aan gehouden gezien er op dit ogenblik geen enkele reden voorhanden is om in de samenstelling van de stedelijke jeugdraad enige wijziging aan te bren gen. Dhr Burgemeester En er is ook nog een stel- lingname van de Jeugdraad binnengekomen. Hier volgt de tekst De Jeugdraad. overwegende dat de Jeugdraad in zitting van 3 april 1971 een motie heeft goedgekeurd om voor gelegd te worden aan de Gemeenteraad van de stad Ninove; overwegende dat de Jeugdraad, de Gemeente raad wenst te adviseren, omtrent bepaalde menin gen door haar leden vooropgesteld, en verdedigd worden; gelet op art. 11 en 15 der statuten; Besluit - Met 25 stemmen bij twee onthoudingen aan de Gemeenteraad onderstaand advies ter overwe ging voor te leggen - De Stedelijke Jeugdraad is van mening dat haar huidige samenstelling een weerspiegeling is van de verschillende stromingen onder de Ninoofse Jeugd. De Stedelijke Jeugdraad meent dat alle verte genwoordigde bewegingen voldoen aan de criteria voor afvaardiging in de Stedelijke Jeugdrasid en zij derhalve op dit ogenblik geen enkele renen ziet om in de samenstelling enige wijziging aan «te bren gen. Dhr De Riemaecker Ik heb een voorstel tot wijziging der statuten van de Jeugdraad ingediend. Ik wens dat daarover eerst wordt gestemd. Dhr Burgemeester Ik meen dat wij omge keerd moeten te werk gaan en eerst moeten stem men over uw amendement op de motie van dhr Waltniel. Dhr De Riemaecker De dagorde van deze zitting is onvolledig vermits de voorgestelde wijzi ging der statuten niet staat vermeld. Dhr Burgemeester Dat kunnen wij toch wel aan dit punt van de dagorde koppelen. Dhr De Riemaecker Kunnen wij geldig uit sluiten Dhr Burgemeester Dat kunnen wij door uw voorstel vastleggen. Dhr Coppens De wijziging van de statuten is een nieuw feit. Dhr Waltniel Gij hebt in de vorige zitting toch gezegd dat de statuten van de Jeugdraad geen uitsluiting voorzagen. Wel, nu heeft dhi De Riemaecker uitdrukke lijk willen vooropzetten wat aan die statuten moet gewijzigd worden. Het is een toelichting. Dhr Burgemeester Zelfs een aanvulling. Dhr Waltniel De stemming over de wijziging der statuten heeft derhalve de voorrang. Dhr Burgemeester Maar dan heeft uw motie geen zin meer. Dhr Waltniel De twee zijn aan mekaar niet gebonden. Dhr De Riemaecker Ik wens niet verder aan te dringen, voor mij is het gelijk. Dhr Burgemeester Dan stemmen wij over het amendement van dhr De Riemaecker dat zegt De Gemeenteraad. Gehoord de interpellatie van raadslid Waltniel ter zitting van 26.4.1971; Vaststellend dat de ACTIE der Ninoofse afde ling van de Derde Wereldbeweging niet strookt met het opzet waarvoor de Stedelijke Jeugdraad opge richt werd; Besluit De beslissingen van 2.11971 in te trekken voor zover zij de afdeling Ninove van de Derde Wereld beweging in de Stedelijke Jeugdraad aannemen en haar afgevaardigden benoemen. Dhr Waltniel Ik ga akkoord met de tekst. Maar zouden wij er niet aan toevoegen dat het hier om geen jeugdvereniging gaat, want een strekking is toch nog wat anders. Dat de Derde Wereldbewe ging al dan niet als een jeugdbeweging wordt aan gezien is voor mij toch nog het voornaamste. Dhr Timmermans Ik ben het niet eens met de moties van dnren Waltniel en De Riemaecker. In de Jeugdraad worden problemen besproken die de jeugd aanbelangen o.m. ontwikkelingssamen werking. Dit is een probleem die de ganse jeugd en de hele gemeente aangaat. Nadat dhr Schepen een tekst voorlas (die niet in ons bezit is) van dhr A. Cool, besluit hij dat de Derde Wereldbeweging wél op haar plaats is in de Stedelijke Jeugdraad. Dhr De Riemaecker (nadrukkelijk) We spre ken hier over de afdeling Ninove. Dhr Timmermans De Jeugdraad besliste met grote meerderheid dat de Derde Wereldbeweging wel paste bij de Jeugdraad. Dhr De Riemaecker (korzelig) Daar juist schuilt het gevaar. Dhr Timmermans Het is absurd als wij hier niet wensen samen te werken met de Jeugdraad. Dhr Waltniel Gij zijt volledig mis, bewust of onbewust - maar ik vrees dat het bewust is - de werking van de ontwikkelingshulp gaat ons allen aan, maar wij verzetten ons tegen het feit dat de Derde Wereldbeweging aanzet tot revolutie en geweld. Zij houdt zich zelfs niet bezig met ont wikkelingshulp. Tijdens de vergadering van de Jeugdraad heeft men het probleem niet duidelijk durven stellen. Dhr De Riemaecker (nijdig) En ik wens niet onder druk te woorden gesteld door om het even welke commissie. Dhr Coppens De Jeugdraad mag toch samen komen om advies uit te brengen, en iedereen kreeg de tijd om zijn afgevaardigden te consulteren. Dhr Burgemeester (kordaat) Wij gaan hier over geen uren meer debatteren en gaan nu stem men over het amendement van dhr De Riemaecker waarvan ik nog eens lezing geef. Het amendement van dhr De Riemaecker wordt goedgestemd met 9 stemmen (3 C.V.P. 5 P.V.V. en de socialist Staes) tegen 5 (de overige socialisten). Na deze stemming bleef het enkele seconden muisstil in de zaal... Dhr Burgemeester Vanwege schepen De Rie maecker ontvingen wij volgend voorstel tot wijzi ging van de statuten van de Stedelijke Jeugdraad 1) artikel 3 2 afgevaardigden per jeugdbeweging, actief op plaatselijk vlak en aangenomen door de Gemeen teraad. 2) artikel öbis De Gemeenteraad kan, wanneer daartoe reden bestaat, een aangenomen jeugdbeweging uitsluiten uit de stedelijke jeugdraad, hetgeen het verlies van ambtswege van het mandaat der afgevaardigden dezer beweging voor gevolg heeft. Dhr Timmermans Wanneer daartoe reden bestaan. Welk criteria gaat ge voor een uitsluiting toepassen. Dat is toch gevaarlijk. Dhr Burgemeestei (zeer nadrukkelijk) De mening van de Gemeenteraad is toch zeker wel geldig. Dhr Waltniel Wanneer iemand het al te bont maakt, kan dat uitsluiting voor gevolg hebben. Dhr De Riemaecker Of wanneer men iedere dag de gevel van mijn huis zou beschilderen. De gewijzigde statuten, op voorstel van Sche pen De Riemaecker, worden algemeen goedgekeurd met 14 stemmen. Dhr Waltniel - Hierbij aansluitend, Mr de Burgemeester, hoe staat het met het politieonder zoek naar de daders van de muurbeschilderingen in onze stad Dhr Burgemeester De verdachten blijven loochenen, zodat de klacht nog steeds gericht is tegen onbekenden. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1971 | | pagina 1